Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nauka programowania w swift od podstaw.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gokoko

Gokoko
  • 17 postów
  • SkądAleksandria Pierwsza, Częstochowa, Poland, Poland

Napisano 06 czerwca 2014 - 21:11

Witam kilka dni temu przed wwdc 2014 zacząłem uczyć się objective - c.Od kiedy ogłoszono Swifta stwierdziłem ze dla niego kupie konto developera i zacznę się go uczyć bo powoli od objective c się odchodzi a próg wejścia w programowanie jest niższy od objective c. Powiedzcie mi jak mam zacząć z tym językiem wiedząc ze wcześniej nie miałem z programowaniem praktycznie nic wspólnego.Za wszystkie rady wielkie dzięki z góry.

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 czerwca 2014 - 21:20

Nie miałeś nic wspólnego z programowaniem i bierzesz się za Swifta czy Objective C? Dużo powodzenia życzę. A masz chociaż jakieś solidne podstawy, w sensie matematyka / logika? Generalnie w każdym współczesnym języku jest podobnie, zrozumienie składni i konstrukcji języka to dopiero początek. Prawdziwa zabawa zaczyna się wraz z poznawaniem frameworków, ich przydatności, minusów, błędów itd. A co do nauki Swifta, nie do końca zgodzę się ze stwierdzeniem, że ma niższy próg wejścia. Choć składnia wydaje się prostsza, to na "próg wejścia" składa się również zaplecze, którego Swift nie ma wcale. Nie ma literatury, nie ma sprawdzonych przykładów, środowiska wspierających się deweloperów etc. To dopiero będzie się budować.

#3 Gokoko

Gokoko
  • 17 postów
  • SkądAleksandria Pierwsza, Częstochowa, Poland, Poland

Napisano 06 czerwca 2014 - 22:17

Nie miałeś nic wspólnego z programowaniem i bierzesz się za Swifta czy Objective C? Dużo powodzenia życzę.
A masz chociaż jakieś solidne podstawy, w sensie matematyka / logika?

Tak mam solidne podstawy tej matematyki i logiki.To może mi napiszesz wiec od czego zacząć jak nie od razu od Swifta aby potem spokojnie móc uczyć się go??

#4 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 czerwca 2014 - 11:19

Sięgając do analogii lotniczej to pytasz czy lepiej latać na F16 czy na Apache, a tak na początek, jak w każdej szkole pilotażu, trzeba zacząć od szybowców, żeby zrozumieć na czym polega latanie. Twoim szybowcem powinno być C, na nim nauczysz się latać. Napisz trochę prostych programów, zaczynając od klasycznych "Hello world" po bardziej zaawansowane, choćby rozwiązujące klasyczne problemy grafowe jak dylemat komiwojażera (cykl Hamiltona w grafie). Nauczy Cię to budować programy, tworzyć oraz implementować algorytmy itd. Dopiero potem przesiądź się na języki obiektowe zwłaszcza osadzone w środowisku graficznym, które wymagają na początek tej wiedzy. Bez tego znajdziesz się na pograniczu kultu Cargo, budując programy zgodnie z jakimiś poradnikami, ale nie rozumiejąc ich budowy.

#5 electro

electro
  • 81 postów
  • SkądZamość

Napisano 07 czerwca 2014 - 15:24

Na youtube znalazłem tutoriale odnosnie nowego swifta https://www.youtube.... long&lclk=long

Apple Swift Programming Language PDF EBook by apple on iBook

http://techietake.co...ng-language.pdf

Na stronach dev apple jest też już trochę https://developer.ap...dex.php?q=swift

Każdego dnia będzie przybywać więc warto uczyć się już teraz i tworzyć w praktyce swoje programy/projekty na ios/osx

#6 Studentkanabank

Studentkanabank
  • 2 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 czerwca 2014 - 11:38

Sama nie jestem jakimś mistrzem programowania, ale takie posty mnie rozwalają. Ludzie chcą chyba jakąś pigułkę, którą się źre i nagle wszystko umiesz. Pytania "jak zacząć"... Czego ludku oczekujesz? Najlepszym sposobem aby zacząć, jest po prostu ZACZĄĆ. A skoro nie masz podstaw w programowaniu, to weź zacznij od początku. Pobaw się na Pascalu, Visualu, C, Java. Jak zrozumiesz podstawy podstaw, to później każdy kolejny język to kwestia nauczenia się składni i opanowania zasad. Tak jak z nauką języków obcych. Jak nauczysz się angielskiego, to hiszpański, niemiecki i włoski pójdą już łatwiej. Nie wiem - czy chcesz być pionierem w tym języku? To i tak nic nie da, bo wygryzą Cię starzy wyjadacze, którzy w programowaniu siedzą od dziesiątek lat,\albo są genialni i opanowali przynajmniej kilkanaście języków programowania.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych