Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OS X Yosemite - dyskusje przedpremierowe


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1100 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 czerwca 2014 - 21:01

Nauczeni poprzednimi doświadczeniami wiemy, że mimo informacji, że MyApple oficjalnie nie wspiera nowego systemu aż do jego premiery, nadal będziecie spamować wątkami z pustymi dywagacjami i pytaniami do wróżki ('kiedy będzie?' albo 'czy da się?') na jego temat.

Dlatego:
1) Do momentu premiery WSZYSTKIE dyskusje na temat OS X Yosemite proszę zamieszczać w tym wątku. Wszelkie inne wątki o nowym systemie będą bez dyskusji i uprzedzenia wywalane w czeluście Kosza, a uparcie ignorujący tę zasadę zarobią kilka nowych, ślicznych ostrzeżeń.
2) Podawanie linków do developerskich obrazów nowego systemu albo do instrukcji skąd go ukraść będą AUTOMATYCZNIE nagradzane ostrzeżeniem.
3) Wątek ten służy tylko i wyłącznie do wymiany spostrzeżeń i opinii. Nie zadajemy w nim konkretnych pytań o pomoc z nowym systemem.

Oczywiście oficjalny dział o Yosemite powstanie - w swoim czasie, po premierze.

#2 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 03 czerwca 2014 - 06:56

Można zobaczyć już kolekcję screenshotów z OS X 10.10
28 Screen Shots of OS X Yosemite [Gallery] | OSXDaily

Jak dla mnie, jest to graficzne skrzyżowanie stylu "odbiegającego od moich konserwatywnych przyzwyczajeń" z Windows 8.

#3 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 03 czerwca 2014 - 08:24

Brzydal feeee:p

#4 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2014 - 08:42

3) Aż do letniej 'public beta' wszyscy bez forumowej plakietki 'Developer' są uważani przeze mnie jako nieuprawnieni do posiadania OS X Yosemite przed premierą - tacy użytkownicy chwalący się instalacją także otrzymają ostrzeżenie.


Mogę się mylić, ale wydaje mi się że można być zarejestrowanym developerem Apple i nie posiadać plakietki "Developer" na MA. ;)

#5 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 czerwca 2014 - 09:55

I nie należeć do elitarnej grupy z plakietką na MA? Rozbój w biały dzień! Co do OS X: brakuje spójności w pasku statusu, Safari ma wszystko przeniesione na górę, a np. Finder nie.

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 czerwca 2014 - 10:08

Mogę się mylić, ale wydaje mi się że można być zarejestrowanym developerem Apple i nie posiadać plakietki "Developer" na MA. ;)


Oczywiście, że można - jednak dla uspójnienia i zabezpieczenia przed dziećmi torrentów zdecydowałem się nie wprowadzić domniemania niewinności.

Po wszelkie dalsze dyskusje co do zasad tego wątku zapraszam na priv. Tu ma być o nowym systemie.

I żeby nie było OT: szalenie mi się podoba nowy wygląd. Nie mogłem się doczekać, flat design to jest to.

#7 revanmj

revanmj
  • 687 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 czerwca 2014 - 10:16

Mi się nie podoba nowy Dock, wolałem trójwymiarowy z Mavericksa. Osobne przyciski wstecz i dalej też (np. w Finderze czy Safari) - połączone moim zdaniem były lepsze. Ale za to ikonki są lepsze niż w iOS 7 (nie licząc Finder, za mało poważna jest). BTW, mógłby ktoś z OS X 10.10 pokazać jak wyglądają pod nim aplikacje pisane pod starsze UI? (np. Chrome, Reeder, Office, etc.)

#8 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 03 czerwca 2014 - 11:28

koh jeśli edytujesz mój post, to nie zmieniaj diametralnie treści mojej wypowiedzi! Nie mam "konserwatywnych przyzwyczajeń" a jeśli piszę o ... stylu, to dokładnie to widzę w becie Yosemite. Skoro nie wiesz co mam na myśli, to wpisz sobie frazę "... styl" w Google i sprawdź. Powyższa wypowiedź nie miała na celu obrażenie kogokolwiek. Użycie potocznie używanego zwrotu dotyczącego stylistyki graficznej nie jest przejawem homofobii ani prześladowaniem mniejszości

#9 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 03 czerwca 2014 - 11:33

koh jeśli edytujesz mój post, to nie zmieniaj diametralnie treści mojej wypowiedzi!
Nie mam "konserwatywnych przyzwyczajeń" a jeśli piszę o ... stylu, to dokładnie to widzę w becie Yosemite.
Skoro nie wiesz co mam na myśli, to wpisz sobie frazę "... styl" w Google i sprawdź.

Powyższa wypowiedź nie miała na celu obrażenie kogokolwiek. Użycie potocznie używanego zwrotu dotyczącego stylistyki graficznej nie jest przejawem homofobii ani prześladowaniem mniejszości


Załóż z góry, że pewnych określeń na tym forum się nie używa. Nie działa to tylko w stosunku do ciebie, nie ma na celu czepiania się ciebie, ale chronienia innych przed rozkręcaniem się dyskusji ideologicznych.

Obojętne mi są twoje poglądy i nie mam nic do nich, po prostu proszę, nie używaj takich potocznych wyrazów jakie użyłeś, tak jak nie używa się potocznie znanych określeń na k.. ch... j... itp. W końcu czyta to też gimbaza, i niech nie uczy się od tak doświadczonych użytkowników jak ty "pewnych" potocznie lubianych zwrotów.

Pozdrawiam

#10 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 03 czerwca 2014 - 11:44

Będzie ban czy nie będzie? :D Mi system bardzo się podoba, od Liona nie było większych zmian w interfejsie i pewnie tak jak w Lionie trochę się pozmienia do wersji GM. Powinno też się pojawić w najbliższej przyszłości nowe iTunes w wersji beta.

#11 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 03 czerwca 2014 - 11:45

Koh postaram się w przyszłości używać eufemizmów.

#12 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 czerwca 2014 - 11:51

Powinno też się pojawić w najbliższej przyszłości nowe iTunes w wersji beta.

No właśnie, ja sobie wyłączyłem, jak włączyć z powrotem tą opcję, żeby sprawdzał i pobierał bety?

#13 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 czerwca 2014 - 13:54

Jeśli chodzi o wydajność, poprawy względem Maverick nie uświadczymy, coraz bardziej się przekonuję, że do tej rozdzielczości Iris jest niewystarczający.

#14 a11

a11
  • 511 postów

Napisano 03 czerwca 2014 - 14:52

śliczny nowy bootscreen -
tryb ciemny - mega plus
ekosystem z iOS - wypas
widżety w NC - to ma sens
---

New Finder Icon (Adorable)
Flatter system icons
New Font
New Boot Screen
New login screen background
Photo Booth is gone
Bing replaces Google as Spotlight Search Engine
PDF Signature
Extra row in Launchpad Folders
Add pages in Launchpad Folders

z MacRumors
ogólnie po wczorajszym WWDC mam ogromną ochotę powrócić do Macintosha.

#15 adrianbarnej

adrianbarnej
  • 61 postów

Napisano 03 czerwca 2014 - 16:52

Tylko ten dock brzydki... Jakby z Tigera.

#16 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 03 czerwca 2014 - 18:30

Tiger miał najfajniejszy dock. Teraz i tak używam 2D :P
Dołączona grafika

#17 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 03 czerwca 2014 - 19:00

Jak ktoś chce wyłączyć przezroczystość w Safari i oknach Findera może zrobić to po przez zaznaczenie Zmniejsz Przezroczystość w Preferencjach Systemowych - Dostępność - Ekran

#18 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2014 - 20:59

Dla mnie osobiście liczy się głównie wydajność, a w tym kawałku nic się nie poprawiło. Ale to dopiero DP1. Z tych wszystkich bajerów jak tryb ciemny, śliczny nowy boostcreen czy AirDrop i tak nie korzystam i nie planuję. Za to UI powaliło mnie ohydą. Moja subiektywna opinia oczywiście. Na + jest obsługa nowych kart graficznych (R9 290X, R9 295X), ale póki co wydajność starszych spadła, nawet w porównaniu do 10.9. OpenCL - 10% w dół, OpenGL tak samo. Jednak trudno oceniać obiektywnie po pierwszej becie.

#19 stealth1947

stealth1947
  • 591 postów

Napisano 04 czerwca 2014 - 09:30

Czy przy nowym bootscreenie jak sie mak wlacza to nadal jest ten kaleczacy uszy gong?

#20 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 04 czerwca 2014 - 09:32

Czy przy nowym bootscreenie jak sie mak wlacza to nadal jest ten kaleczacy uszy gong?


Zawsze można go wyłączyć.

#21 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 czerwca 2014 - 14:14

Nie ma gongu, a po 2 ponownym uruchomieniu system dostał magicznego kopa.

#22 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 czerwca 2014 - 14:15

wszystko fajnie, ale ikony wyglądają jak kiepski motyw :)

#23 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 czerwca 2014 - 14:51

Finder trochę słabo się wpasowuje.

#24 Mardok

Mardok
  • 252 postów

Napisano 04 czerwca 2014 - 15:39

Nie wytrzymałem, właśnie instaluję dla testu :)

#25 poli_x

poli_x
  • 347 postów

Napisano 04 czerwca 2014 - 23:42

Zawsze można go wyłączyć.


a jak?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych