Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

FCS2 - są updaty !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#51 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 18 grudnia 2007 - 23:37

No i jak z tymi updatami? Ciągnąć i instalować czy jeszcze się wstrzymać? Jak myślicie?


jak na Tigera to śmiało, odnośnie Leoparda nie używam to i nie wiem :)

#52 isztvan

isztvan
  • 323 postów
  • SkądOpolszczyzna

Napisano 18 grudnia 2007 - 23:40

No to ściągnę niedługo sobie, jak coś to będzie na ciebie :-))))

#53 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 18 grudnia 2007 - 23:46

No to ściągnę niedługo sobie, jak coś to będzie na ciebie :-))))


No, no bez przesady :)

Cały czas śmigam z updatami i jest wrecz swietnie, praktycznie bez problemowo.

#54 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 19 grudnia 2007 - 00:55

No i jak z tymi updatami? Ciągnąć i instalować czy jeszcze się wstrzymać? Jak myślicie?


Zależy na co jesteś bardziej nakierunkowany, jeśli na Motion to sobie daruj.
Dziwna sprawa - zamiast poprawki - psujawka:/

#55 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 06 lutego 2008 - 00:44

No i mamy update ProKit 4.5 - co dał? - nic!:(
Nadal okno File Browser/Library w Motion wisi po "resajzie" - do dupy, zero komfortu pracy!:(
Pozostaje praca na jednym monitorze i broń Boże skalować okien:/

---- Dodano 06-02-2008 o godzinie 17:08 ----
Chłopaki!
Raportujcie, co Wam naprawiła/popsuła instalacja Pro Kit 4.5 ;)
U mnie brak ikonek przy ścieżkach audio i napisów w DVD Studio Pro (zielone i pomarańczowe puste kuleczki) - niby nie przeszkadza - ale znowu coś zepsuli :(
Macie może to samo?

#56 kanonart

kanonart
  • 6 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lutego 2008 - 01:01

Compressor 3.02 nie lubi Leoparda? Witam serdecznie wszystkich uczestników tego Forum. Przede wszystkim serdeczne gratulacje za fachowe i rzeczowe wypowiedzi. Znalazłem się tu nieprzypadkowo gdyż aktualnie zgłębiam tajniki zakupionego miesiąc temu FCS2. Przy okazji chciałem polecić wszystkim tym, którzy rozpoczynają "drogę cierniową" przez FCP świetną - moim zdaniem - książkę "Final Cut Pro 6 - Professional Editing in Final Cut Studio 2". Autor Diana Weynand. Książka zawiera DVD-Rom z 14 lekcjami i bogatą biblioteką multimedialną i co najważniejsze, takie same pytania - wraz z odpowiedziami - na które trzeba znać odpowiedzi zdając egzamin na certyfikat Apple poziom 1. Przeczytałem wszystkie posty dotyczące FCS2 i przyznam, że niespodziewałem się aż tylu problemów z tym oprogramowaniem jakie przytrafiły sie kolegom po fachu - chyba mogę tak już mówić? Podejrzewam, że niektóre z nich pojawią się też i u mnie po rozpoczęciu intensywnej pracy. Ale do rzeczy. Pierwszy poważny problem jaki zauważyłem pojawił się natychmiast po prawidłowej instalacji FCS2 na nowym komputerze z OS X Leopard, którym zastąpiłem poprzedni OS X Tiger. (widać niepotrzebnie) Pierwsze otwarcie Compressora i szok. Żadnych okien na starcie, można je było otworzyć ręcznie oprócz okna Batch! Próbowałem nawet zapisać wszystko jako swój layout ale po ponownym otwarciu programu wszystko zginęło i efekt jak wyżej! Nie pomógł update 3.02, pierwsze uaktualnienie Leoparda ani zalecana przez Apple w artykule 302845 (o ile dobrze pamiętam) procedura ponownej instalacji Compressora. Powróciłem więc do oryginalnej, angielskiej wersji Tiger'a i po zainstalowaniu FCS2 znowu szok. Compressor działa poprawnie - zgodnie z instrukcją. Nie myślę więc narazie o powrocie do Leoparda, leży na półeczce i czeka na lepsze czasy! Ciekaw jestem czy któryś z kolegów miał podobny problem lub ma wiedzę czy istnieje on także przy drugim uaktualnieniu Leoparda? Dodam, że mam zainstalowany update do karty graficznej ATI Radeon X1900 512 MB. I drugie krótkie pytanie. Przeczytałem na tym forum takie zdanie: "Dysk wymiany dla FCP mam na oddzielnych wewnętrznych dyskach(softwarowy RAID)" Mam podobną konfigurację RAID 0 1.5 TB na dwóch wewnętrzych dyskach wskazany w FCP jako scratch disk. Czy "dysk wymiany dla FCP" oznacza to samo co scratch disk? Z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że po niedługim czasie będę w stanie odwdzięczyć się również fachowymi poradami. Przepraszam też za ewentualne błędy wynikające z debiutu na tym forum. Pozdrawiam, Adam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych