Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

FCS2 - są updaty !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#26 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 17 listopada 2007 - 14:44

Heh, przynajmniej coś się dzieje :D Wiess, czy to znaczy, że i Ty masz problem z interfacem, czyli to samo co ja na Leopardzie? Pytam, ponieważ po postawieniu Leoparda na nowo, krok po kroku testowałem każdą poprawkę, czy po jej instalacji nie dzieją się te cuda z interfacem. Oba updaty Pro Applications Update nic nie mieszają, w/g mnie problem zaczyna się przy ostatnich poprawkach FCS2 czyli Motion z numerem 3.0.2. Sprawdzałem dwukrotnie, więc jestem w 100% o tym przekonany. Czyli u mnie wygląda to tak, ze wczytuję sobie np. Layout/Cinema i chce rozszerzyć okno biblioteki na pół ekranu(ciągnąć za róg od lewej do prawej), następnie przełączam w widok ikon(view by icon) i w tym momencie panel wisi, a po kilku minutach już cały górny pasek np. Safari gdy jest aktywne. Ja już wiele w Motion widziałem złego, ale ten bug paraliżuje zupełnie moją pracę:( Jasiek, Ty napisz dokładnie gdzie klikasz krok po kroku w FCP i tych templatów nie ma, ponieważ mnie w 10.5.1 są, pod 10.5.0 także były, ale że ja jestem za przeproszeniem dupa wołowa z FCP to musisz mi nakreslić, czego gdzie się masz spodziewać , a tego nie ma ;)

#27 MaTi

MaTi
  • 230 postów
  • SkądKalisz

Napisano 17 listopada 2007 - 14:48

Dzialaja. Nie dziala w dalszym ciagu export z Motion poprzez compressora - wali polskie literki. Trzeba kjorzystac z timeline'a w FCP - stamtad wychodzi dobrze...

---- Dodano 17-11-2007 o godzinie 14:52 ----

Heh, przynajmniej coś się dzieje :D

Wiess, czy to znaczy, że i Ty masz problem z interfacem, czyli to samo co ja na Leopardzie?
Pytam, ponieważ po postawieniu Leoparda na nowo, krok po kroku testowałem każdą poprawkę, czy po jej instalacji nie dzieją się te cuda z interfacem.
Oba updaty Pro Applications Update nic nie mieszają, w/g mnie problem zaczyna się przy ostatnich poprawkach FCS2 czyli Motion z numerem 3.0.2. Sprawdzałem dwukrotnie, więc jestem w 100% o tym przekonany.
Czyli u mnie wygląda to tak, ze wczytuję sobie np. Layout/Cinema i chce rozszerzyć okno biblioteki na pół ekranu(ciągnąć za róg od lewej do prawej), następnie przełączam w widok ikon(view by icon) i w tym momencie panel wisi, a po kilku minutach już cały górny pasek np. Safari gdy jest aktywne.
Ja już wiele w Motion widziałem złego, ale ten bug paraliżuje zupełnie moją pracę:(


no niestety, zmartwię Cię - to nie bug w Motion, bo u mnie dokładnie wykonanie tego co opisałeś nie powoduje nic - program działa normalnie...

#28 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 17 listopada 2007 - 14:54

heh apple cos pospieszylo sie z tymi nowosciami .. wspolczuje darek .. ja mialem dylemat czy fajne opcje quick look imail. coreimage i w ogole "64" bity ktore gdzies sie schowaly czy sprawdzony system 10.4 dzialajacy prawie idealnie .

darek zamiast samemu robic flashke instalnij sobie tigera i nie wq sie na apple :D mniej siwych wlosow na glowie :D


Hmmm:) Mamy te same dylematy, a ja chyba zaproszę szybko do domu wszystkich znajomych, aby pokazać jak wygląda Cover Flow i Quick Look i że niby Mac jest taki cacy i w ogóle, a potem po ich wyjściu wrócę do Tigera :D
Jak na ironię 2 minuty przed pisaniem tego posta uruchomiałem FCP i mimo, ze raczej nie jestem mistrzem klawiatury i pisze dość wolno, to jeszcze piłeczka mi się kręci i się nie uruchomił do tej pory :D

P.S. W 80% jestem już siwy :D

---- Dodano 17-11-2007 o godzinie 17:15 ----

hmm.. jak narazie udalo mi sie opanowac problem,
postapilem nastepujaco

User/Library/Preferences - pliczek "com.apple.motion.plist" do kosza

jak na razie jest ok


Ja zrobiłem tak już 2 razy, przez klika uruchomień Motion działa, a potem się znowu sypie.
Właśnie teraz zrobiłem sobie kolejny raz layotut na 2 minitory( na jednym canvas i timeline) a na drugim File Browser/Library na pół ekranu i po 1/4 Layers i Inspector.
Oczywiście wszystko po chwili wisi, nawet nie zdążyłem przełączyć typu widoku na ikony :/
Co ciekawe, gdy jeszcze górny pasek działa i chcę wrócić do fabrycznego layoutu(Window/Layouts/Cinema, to wyskakuje mi okno Manage Layouts, które też wisi na dzień dobry :/

---- Dodano 17-11-2007 o godzinie 17:27 ----

no niestety, zmartwię Cię - to nie bug w Motion, bo u mnie dokładnie wykonanie tego co opisałeś nie powoduje nic - program działa normalnie...


No właśnie, jak to jest, że u niektórych działa, a u niektórych nie, przy tak małej w porównaniu do świata PC ilości konfiguracji sprzętowych?
Ja jestem przekonany, że to bug Motion 3.0.2, ponieważ tak jak wcześniej już pisałem, zaliczyłem już 2 instalacje Leoparda na czysto i po instalacji poprawki 3.0.2 problem ten wygląda identycznie.
A co ja takiego instalowałem? - ano nic - Leopard na wyzerowanej partycji, łatka 10.5.1, na to FCS(5.1) i potem FCS2(wersja Upgrade). Żadnych drobiazgów, widgetów, pluginów itd.
Język angielski, angielski na górze etc...
Więc jak to jest?
Może gryzie się z kartą ATI Readon X1900 XT? - sam już nie wiem :(
  • Jasiek68 lubi to

#29 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 17 listopada 2007 - 16:29

Hmmm:) Mamy te same dylematy, a ja chyba zaproszę szybko do domu wszystkich znajomych, aby pokazać jak wygląda Cover Flow i Quick Look i że niby Mac jest taki cacy i w ogóle, a potem po ich wyjściu wrócę do Tigera :D
Jak na ironię 2 minuty przed pisaniem tego posta uruchomiałem FCP i mimo, ze raczej nie jestem mistrzem klawiatury i pisze dość wolno, to jeszcze piłeczka mi się kręci i się nie uruchomił do tej pory :D

P.S. W 80% jestem już siwy :D

---- Dodano 17-11-2007 o godzinie 17:15 ----


Ja zrobiłem tak już 2 razy, przez klika uruchomień Motion działa, a potem się znowu sypie.
Właśnie teraz zrobiłem sobie kolejny raz layotut na 2 minitory( na jednym canvas i timeline) a na drugim File Browser/Library na pół ekranu i po 1/4 Layers i Inspector.
Oczywiście wszystko po chwili wisi, nawet nie zdążyłem przełączyć typu widoku na ikony :/
Co ciekawe, gdy jeszcze górny pasek działa i chcę wrócić do fabrycznego layoutu(Window/Layouts/Cinema, to wyskakuje mi okno Manage Layouts, które też wisi na dzień dobry :/

---- Dodano 17-11-2007 o godzinie 17:27 ----


No właśnie, jak to jest, że u niektórych działa, a u niektórych nie, przy tak małej w porównaniu do świata PC ilości konfiguracji sprzętowych?
Ja jestem przekonany, że to bug Motion 3.0.2, ponieważ tak jak wcześniej już pisałem, zaliczyłem już 2 instalacje Leoparda na czysto i po instalacji poprawki 3.0.2 problem ten wygląda identycznie.
A co ja takiego instalowałem? - ano nic - Leopard na wyzerowanej partycji, łatka 10.5.1, na to FCS(5.1) i potem FCS2(wersja Upgrade). Żadnych drobiazgów, widgetów, pluginów itd.
Język angielski, angielski na górze etc...
Więc jak to jest?
Może gryzie się z kartą ATI Readon X1900 XT? - sam już nie wiem :(



u mnie wszystko ok.

tez pracuje na 2 monitorach i Motion juz dziala jak powinien, moze faktycznie to przez grafe,
ja mam standardowa.

Jasiek Template mam pod FCP - moze wywal pliczek /user/library/preferences/final cut pro user data/final cut pro 6.0 prefs
wywalenie tego z regoly pomaga przy bledach FCP.
  • Jasiek68 lubi to

#30 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2007 - 16:29

Do Darekmil! Jeżeli chodzi o tem TEMPLATE to odpalasz FCP , później na górze interfejsu zakładka : sequence i najeżdżasz na Ad Master Template.Pokazuje się okno z gotowymi grafikami do wykorzystania w różnych formatach.Jak możesz to luknij czy to jest w FCP pod Leopardem.

#31 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 17 listopada 2007 - 23:21

Do Darekmil! Jeżeli chodzi o tem TEMPLATE to odpalasz FCP , później na górze interfejsu zakładka : sequence i najeżdżasz na Ad Master Template.Pokazuje się okno z gotowymi grafikami do wykorzystania w różnych formatach.Jak możesz to luknij czy to jest w FCP pod Leopardem.


No u mnie działa, pod 10.5.0 też pamiętam widziałem.

A czy to jest normalne, że FCP odpala mi się po świeżym włączeniu maczka, z czystym projektem(opcja "Open last project on application lanch" wyłączona) 5 min 54sek ???

#32 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2007 - 00:12

Jak klikniesz na ikonkę FCP , to otwiera się czysty projekt.Najlepiej klikaj na ikonkę zapisanego projektu.Te 5 min 54 sek , to tyle czasu otwiera się FCP???

#33 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 18 listopada 2007 - 00:51

Jak klikniesz na ikonkę FCP , to otwiera się czysty projekt.Najlepiej klikaj na ikonkę zapisanego projektu.Te 5 min 54 sek , to tyle czasu otwiera się FCP???


Tak, tyle otwiera mi się FCP, po restarcie/włączeniu kompa z nowym, pustym projektem. W ustawieniach sprawdzałem już wszystko -podejrzewałem przez moment, że na starcie FCP szuka nieistniejącej karty FireWire, ale nic z tych rzeczy.
Pamiętam, że na Tigerze było nie lepiej, ale teraz się zawziąłem i włączyłem stoper ;)
Heh, pamiętam jak Steve J. mówił o pożegnaniu się z piłeczką plażową, no nie wyszło coś...

#34 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 18 listopada 2007 - 02:37

wykasuj plik/user/library/preferences/final cut pro user data/final cut pro 6.0 prefs i odpal FCP od nowa, ogolnie jak cos nie tak z Finnalem wykasowanie prefs-a w 99 % pomaga

#35 j3d

j3d
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 listopada 2007 - 11:59

A u mnie FCS 2 po wszelkich upgradach i pod Leosiem nie pamieta numerkow i za kazdym razem trzeba wpisywac od nowa. Ma ktos podobne objawy?

#36 MaTi

MaTi
  • 230 postów
  • SkądKalisz

Napisano 19 listopada 2007 - 23:39

u mnie wszystko ok.

tez pracuje na 2 monitorach i Motion juz dziala jak powinien, moze faktycznie to przez grafe,
ja mam standardowa.


Nie - mam taką samą jak darekmil i jest OK. BTW Robiłeś upg. firmwaru karty?

---- Dodano 19-11-2007 o godzinie 23:42 ----

Tak, tyle otwiera mi się FCP, po restarcie/włączeniu kompa z nowym, pustym projektem. W ustawieniach sprawdzałem już wszystko -podejrzewałem przez moment, że na starcie FCP szuka nieistniejącej karty FireWire, ale nic z tych rzeczy.
Pamiętam, że na Tigerze było nie lepiej, ale teraz się zawziąłem i włączyłem stoper ;)
Heh, pamiętam jak Steve J. mówił o pożegnaniu się z piłeczką plażową, no nie wyszło coś...


No to zdecydowanie masz cos ze sprzetem (nie zycze Ci tego oczywiscie)... Jak masz porobione dyski wymiany dla FCP? Jezeli to jakis po FW to moze tu jest waskie gardlo.... Ja mam na system i soft jeden, drugi na pliki wymiany FCP, a trzeci na projekty FCP. I sa to dyski wewnetrzne MP.

---- Dodano 19-11-2007 o godzinie 23:43 ----

A u mnie FCS 2 po wszelkich upgradach i pod Leosiem nie pamieta numerkow i za kazdym razem trzeba wpisywac od nowa. Ma ktos podobne objawy?


a na jakim koncie pracujesz (admin czy user)?

#37 j3d

j3d
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 listopada 2007 - 19:27

a na jakim koncie pracujesz (admin czy user)?[/QUOTE] Pracuje na koncie Admin

#38 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 20 listopada 2007 - 22:14

wykasuj plik/user/library/preferences/final cut pro user data/final cut pro 6.0 prefs

i odpal FCP od nowa, ogolnie jak cos nie tak z Finnalem wykasowanie prefs-a w 99 % pomaga


Pomogło, no chociaż na parę odpaleń pewnie, ale pomogło ;)
No ale tak naprawdę nie wiem co się z tym dzieje:/

---- Dodano 21-11-2007 o godzinie 00:29 ----

Nie - mam taką samą jak darekmil i jest OK. BTW Robiłeś upg. firmwaru karty?

---- Dodano 19-11-2007 o godzinie 23:42 ----


No to zdecydowanie masz cos ze sprzetem (nie zycze Ci tego oczywiscie)... Jak masz porobione dyski wymiany dla FCP? Jezeli to jakis po FW to moze tu jest waskie gardlo.... Ja mam na system i soft jeden, drugi na pliki wymiany FCP, a trzeci na projekty FCP. I sa to dyski wewnetrzne MP.


Robiłem upgrade firmwaru ATI całkiem niedawno.
Ogólnie interface buraczy mi się też od jakiegoś czasu w Soundtracku Pro - niektóre okna z ustawieniami stają się puste, miałem też kilka wysypów na skalowaniu paneli, ale nigdy tak poważnie jak teraz w Motion :/

Dysk wymiany dla FCP mam na oddzielnych wewnętrznych dyskach(softwarowy RAID).

A tak marginesie, to znalazłem jeszcze jeden błąd w Motion 3.0.2 - nie da rady poprawnie wyeksportować filmu QT (np. w H.264) w proporcjach 16:9 tj. w rozdzielczości 1024x576 - efekt jest taki jak już pisałem apropos eksportu do klatki(current frame) czyli sciśnięta zawartość projektu z w środku powstałego po eksporcie obrazka (prostokątne piksele nie zostają poddane rozciągnięciu), a na obrzeżach kolor tła jedynie(lub przeźroczystość) :/
Macie może tak u siebie?

#39 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 20 listopada 2007 - 22:32

Pomogło, no chociaż na parę odpaleń pewnie, ale pomogło ;)
No ale tak naprawdę nie wiem co się z tym dzieje:/


nie przejmuj sie, tylko porob sobie Layout-y a Favorites zapisz np. w projekcie.
Bo po usunieciu wszystko zostaje zresetowane :)
  • darekmil lubi to

#40 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 21 listopada 2007 - 13:59

Okazuje się, ze nie tylko ja mam ten problem z Motion 3.0.2 -> http://discussions.apple.com/thread.jspa?messageID=5863033�, no tyle, u mnie wykasowanie pliku preferencji pomaga na jakieś 30 sekund, następnie robię resizing okna i znowu wisi:/ Przyuważyłem też ostatnio, że czasem nie trzeba robić nic z panelem Library i po około godzinie pracy w projekcie też sie zaczyna mulić :(

---- Dodano 21-11-2007 o godzinie 16:38 ----
Postanowiłem jeszcze raz ściągnąć poprawkę Motion 3.0.2, aby tym razem zainstalować ją ręcznie (nie przez SU). W czasie próby jej instalacji pojawił mi sie taki o to komunikat:

You cannot install Motion Update on this volume. Motion 3.0 (named Motion.app and residing in /Applications) is required to run this update.

Czyli co? Czy instalator widzi, że jest już zainstalowana łatka 3.0.2, czy może wersja Motion 3 Upgrade mu się nie podoba?
Zawsze mnie zastanawiało, czemu akurat na Motion w panelu powitalnym widnieje wielkimi wołami napis "Upgrade" w przeciwieństwie do innych składników pakietu.
Czyżby były jednak różnice pomiędzy wersją FCS2 i FCS upgrade from FCS?

#41 j3d

j3d
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 listopada 2007 - 15:21

Chyba cos Apple zaczyna podupadac.
Na http://discussions.apple.com duzo ludzi sie skarzy na obecne upgrady.
Zaczyna to powoli przypominac troche Microsoft, byle duzo najwyzej sie poprawi w poprawkach, a jak nie w tych to w nastepnych. :(
Ja kolejny raz zainstaluje Leosia i FCS tylko moze juz bez uaktualnien.

#42 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 22 listopada 2007 - 16:20

Chyba cos Apple zaczyna podupadac.
Na http://discussions.apple.com duzo ludzi sie skarzy na obecne upgrady.
Zaczyna to powoli przypominac troche Microsoft, byle duzo najwyzej sie poprawi w poprawkach, a jak nie w tych to w nastepnych. :(
Ja kolejny raz zainstaluje Leosia i FCS tylko moze juz bez uaktualnien.


No niestety, takie czasy, widocznie ludzie od programowania aplikacji "PRO"(koniecznie w cudzysłowiu) u Apple'a zostali przeniesieni do działu liczenia kasy ze sprzedaży iPodów i iPhonów.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy, co poprawka to gorzej, więc mam coraz gorsze zdanie o całej firmie i tym pakiecie :/ Powiem więcej - już nikomu w branży nie polecę przesiadki z PC na FCS - taka jest smutna prawda, zwłaszcza w Polsce, gdzie pomoc techniczna w ojczystym języku jest Z-E-R-O-W-A.

Ja to poczekam jeszcze tydzień, dwa, może ktoś gdzieś na jakimś zagranicznym forum, a może tutaj coś wymyśli. Na poprawki Apple'a już nie liczę - co poprawka to gorzej zamiast lepiej - komu to ma służyć, nie wiem...

#43 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 22 listopada 2007 - 19:43

Panowie, ja mam Tigera i FCS2, no i pracuje. Moja propozycja, to zakup nowego dysku nagranie na nim Tigera z FCS, a dysk z leosiem wkladac tylko do sprawdzenia nowych poprawek i ewentualnie jak bedzie ok, to przejsc ze spokojem na Leoparda.

#44 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 22 listopada 2007 - 20:17

Panowie, ja mam Tigera i FCS2, no i pracuje.
Moja propozycja, to zakup nowego dysku nagranie na nim Tigera z FCS, a dysk z leosiem wkladac tylko do sprawdzenia nowych poprawek i ewentualnie jak bedzie ok, to przejsc ze spokojem na Leoparda.


Racja, racja ;)
Ech tylko jeszcze by się dodatkowa kieszeń na dysk przydała, no chyba, że Windowsowi ukradnę jeden dysk który używam na bzdety(czyt.do pracy :D).
A właśnie, jak się ma sprawa z licencją i rejestracją FCS na takim zestawie 2 systemy na dwóch oddzielnych dyskach?
Od razu też myślę o zdublowaniu w ten sposób Photoshopa CS3, więc ciekawi mnie jak to będzie z aktywacją?

#45 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 22 listopada 2007 - 21:50

Photoshope mozesz zainstalowac na 2 kompach, ale jednoczesnie pracowac na jednym (tak mowi licencja) Da sie pracowac w tym samym czasie na 2, ale jest to zlamanie licencji :) A zainstalowac FCS mozesz spokojnie na 2 dyskach (tez mozna zainstalowac na 2 kompach, znaczy sie w licencji napisane jest ze na 1 stacjonarnym i 1 przenosnym) Dyski nie sa juz tak drogie, proponuje po prostu wyjac Leopardowy i wlozyc nowy, toc to minuta, wtedy na pewno z licencja bedzie ok.

#46 j3d

j3d
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 listopada 2007 - 21:57

Ja na poczatku postawilem Leosia na zewnetrznym dysku, start systemu po Fire-Wire i fajowo. I zanim zainstalowalem na nowym czystym dysku pierwsze testy na nim. Okazalo sie, ze nawet fajnie to wszystko idzie, no wiec decyzja o instalce na dysku wewnetrznym i tu sie zaczelo dopiero.Juz przy instalce systemu byl zwis, a wiatraki zapiely sie na maxa tylko restart z guzika. A potem CS2 po instalce i update zaczal swirowac, a o FCS juz nie mowie. Na szczescie na starym dysku stoi Tiger i wszystko gra :) Stare przyzwyczajenia Windowsowe sie przydaja :)

#47 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 23 listopada 2007 - 12:59

Dyski nie sa juz tak drogie, proponuje po prostu wyjac Leopardowy i wlozyc nowy, toc to minuta, wtedy na pewno z licencja bedzie ok.


Dzięki ;)
A nowe modele Seagate Barracuda ES2 kuszą... - trzeba bedzie coś wymyślić;)
Czyli jak - jeśli drugi system(z Windą 3) będzie postawiony na oddzielnym dysku na stałe, bez przekładania dysków, nie będzie problemu z wyborem systemu na starcie?

#48 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 24 listopada 2007 - 07:11

Dzięki ;)
A nowe modele Seagate Barracuda ES2 kuszą... - trzeba bedzie coś wymyślić;)
Czyli jak - jeśli drugi system(z Windą 3) będzie postawiony na oddzielnym dysku na stałe, bez przekładania dysków, nie będzie problemu z wyborem systemu na starcie?


no nie powinno byc :)

#49 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 05 grudnia 2007 - 13:29

no nie powinno byc :)


Haha, dzięki, to działa :)
Mało tego, udoło mi się utworzyć za pomocą Leopardowego Boot Campa partycję na dokumenty dla Windowsa(NTFS), kradnąc miejsce Tigerowi :)
Dzięki temu mam 3 systemy Tigera, Leo, i XP i wszystko na stałe ;)

#50 isztvan

isztvan
  • 323 postów
  • SkądOpolszczyzna

Napisano 18 grudnia 2007 - 23:34

No i jak z tymi updatami? Ciągnąć i instalować czy jeszcze się wstrzymać? Jak myślicie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych