Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

NSXMLParser - nie przetwarza znaczników z niektórych stron


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 21 maja 2014 - 12:33

Jak w temacie, dlaczego ten standardowy parser z niektórymi stronami ma takie problemy, przetworzy 1 znacznik i koniec ? Rozumiem, że jak sam parsera nie napiszę to nie ma co liczyć bo ten standardowy z foundation to jakaś amatorka.

#2 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 21 maja 2014 - 13:29

Poczytaj jak on działa. Da się nim sparsować wszystko.

#3 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 24 maja 2014 - 10:56

HTMLa nie sparsujesz nim, nawet całego dokumentu nie przeczyta. To jest do XML i pod to zostało zoptymalizowane. No chyba, że strona będzie zgodna z XHTML.

#4 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 maja 2014 - 11:47

No dobrze, ale ta klasa nazywa się NSXMLParser, a nie NSHTMLParser. Chyba nie masz pretensji o to, że parser XMLa (całkiem dobry) ma problemy z jakimiś badziewnymi HTMLami. BTW - jak strona jest dobrze napisana, to nawet jeżeli nie jest XHTMLem to też da się sparsować, byle nie było błędów w znacznikach.

#5 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 27 maja 2014 - 16:15

Inna dziwna kwestia, dlaczego jak odczytam plik xml:

parser = [[NSXMLParser alloc] initWithContentsOfURL:[NSURL fileURLWithPath:[[NSBundle mainBundle] pathForResource:@"sample" ofType:@"xml"]]];

Dokonam zmiany w tym pliku odswieze metode z odczytem pliku przez parser to mam ciągle stare wartości ? Przecież po odczycie pliku aplikacja z niego nie korzysta, mogę normalnie dokonać ręcznie zmiany pliku xml. Ale po dokonanym zmianach ciągle mam stare wartości :/

#6 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 27 maja 2014 - 17:46

A po zmianie pliku kompilujesz od nowa program?

#7 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 27 maja 2014 - 17:56

Nie no po każdej kompilacji / uruchomieniu od nowa - są zmiany ale w trakcie działania programu zmian nie ma.

#8 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 27 maja 2014 - 18:35

To normalne, te pliki z nsbundle są kopiowanie do zasobów aplikacji, a nie wczytywanie z projektu

#9 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 27 maja 2014 - 20:43

Ehh moja spostrzegawczość jest coraz gorsza :( Dzięki oneghost :) zaczynam powoli się martwić o siebie lol




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych