Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odpalenie programu z Xcode w konsoli (C++)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sajmon_szy

Sajmon_szy
  • 110 postów

Napisano 17 maja 2014 - 12:13

Witam, Napisałem sobie prosty programik w C++ w Xcodzie. Program działa, jednak nie mogę za nic w świece otworzyć go poprzez terminal. Chodzi o to że przy budowaniu programu nie tworzy mi się plik po kliknięciu którego otworzy mi się terminal i program się wykona - tak jak to działa na windowsie. I tu mam pytanie - jak to zrobić w xcode wersji 5.1.1. . Mogę ten program uruchomić przez xcoda i zadziała. A co jeśli będę chciał go przekazać użytkownikowi bez xcoda, albo komuś z windowsem ?

#2 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 maja 2014 - 15:32

Skoro uruchamia sie przez xcode tzn. że został już skompilowany i jest plik wykonywalny. To chyba oczywiste.

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maja 2014 - 15:44

[ATTACH=CONFIG]21589[/ATTACH] albo zarchiwizuj i znajdź go w archiwum

#4 Sajmon_szy

Sajmon_szy
  • 110 postów

Napisano 17 maja 2014 - 23:00

Show in finder rzeczywiście działa, ale nie da się tego robić automatycznie ? Bo np. pisząc program na macu w CodeBlocks on po skompilowaniu od razu generuje mi plik konsolowy w folderze 'bin'. CodeBlocks ogólnie wydaje się być w porządku, jednak na 10 malutkich programów z 7 razy podczas pisania się wysypał, więc jest mega niestabilny. Chyba że mam coś z komputerem albo z wersją. Mam wersję 13.12. No i brak wspomagania Retiny jest mocno uciążliwy. Chyba że polecacie coś innego niż xcode i codeblocks?

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 maja 2014 - 09:49

Product > Archive W Organizerze potem klikasz Distribute... i tam eksportujesz.

#6 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 02 czerwca 2014 - 21:07

Ja polecam od siebe Qt Creator.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych