Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Internet mobilny w USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#26 ktmracing

ktmracing
  • 635 postów
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Napisano 26 stycznia 2017 - 09:54

Odgrzeję kotleta.

Panowie, wybieram się we wrześniu do USA, ale wszystko muszę już teraz poplanować.

Zamierzam wybrać się w stan Kalifornia i będę potrzebował karty sim (internet, głównie nawigacja GPS). Co polecacie? Chodzi mi o ofertę niewiążącą, taką, która działa na doładowywania, a po powrocie do PL kartę można wyrzucić.


Own your way.....


#27 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 26 stycznia 2017 - 13:44

zip sim działa przyzwoicie.


Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#28 Lita

Lita
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądvAvkA

Napisano 30 stycznia 2017 - 10:17

Dołączę do tematu. 

Od dwóch dni siedzę i przeglądam oferty różnych sieci w USA ale nie do końca wszystko pojmuję. 

Karty będę używać głównie powiedzmy turystycznie, nie jadę do USA na stałe. Będę w USA średnio ok 3 razy w miesiącu na powiedzmy dwa - trzy dni, plus jakies pewnie ze dwa w roku dłuższe pobyty, ok tygodniowe. Jako nie rezydent USA nie mogę podpisać kontraktu - wiadomo. Poszukuje więc dobrego, ale tez nie najdroższego rozwiązania. 

 

  1. w większości ofert prepaid określona jest miesięczna opłata - czy to oznacza że podpisuje się zobowiązanie że będzie się co miesiąc zasilać kartę określoną kwotą?
  2. czy nie ma kart na sam internet, bez rozmów? 
  3. w której sieci najlepiej zakupić taką kartę? 
  4. czy ktoś jest może rozeznany w kartach Apple Sim - raz miałam do czynienia z tą kartą, zakupiona z iPadem, ale została u koleżanki w USA. Wyglada ciekawie gdyż można wybrać już w trakcie aktywacji karty, jaki plan i którego operatora nam najbardziej odpowiada. Pytanie czy można dostać tę kartę w Apple Store samodzielnie, bez urządzenia i jeśli tak, to ile ona kosztuje?  


 Telefon: iPhone 8 PLUS, 64GB Gold,
 Tablet: iPad Pro 9,7 WiFi Cellular, 32GB
 Apple TV4
 Apple TV3
 

#29 Me_69

Me_69
  • 245 postów

Napisano 31 stycznia 2017 - 00:51

Będąc w UK można zakupić kartę sieci 3 UK za £30 z limitem 12GB ważna 12 miesięcy od pierwszego użycia (£16 - 3GB/3miesiace). Karta działa obecie w 42 państwach poza UK - nie tylko w większości EU ale także i USA, Hong Kong czy Indonezja. (http://www.three.co....es/Feel_At_Home)
Przydaje się nie tylko na wyjazdy biznesowe ale i wakacyjne po EU jak ktoś nie ma pakietów danych w abonamencie.

Użytkownik Me_69 edytował ten post 31 stycznia 2017 - 00:53

iPhone 6+ 128GB Silver / iPhone X 256GB Silver / AirPods

iPad Pro 12.9 (2017) 512GB + LTE / AppleTV 4 64GB


#30 Lita

Lita
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądvAvkA

Napisano 31 stycznia 2017 - 11:35

A w sumie to ciekawe by było dla mnie rozwiązanie. 

Czy wiesz może czy karta ta działa w:

Japonii

Chinach (tu wiem że może w ogóle być problem)

Korei Południowej

Tajlandii?

 

Bo jeśli działa w tych krajach plus USA i plus podstawowe kraje Europy to chętnie się w nią wyposażę. Czy to oznacza, że bez problemu można korzystać z LTE we wszystkich z tych 42 państw bez dodatkowych opłat roamingowych? 


Ok, juz sobie wszystko znalazłam na ich stronie. W sumie z państw które mnie interesują jest tylko USA ;) 


Użytkownik Lita edytował ten post 31 stycznia 2017 - 11:30

 Telefon: iPhone 8 PLUS, 64GB Gold,
 Tablet: iPad Pro 9,7 WiFi Cellular, 32GB
 Apple TV4
 Apple TV3
 

#31 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 31 stycznia 2017 - 21:13

@Lita: Gwoli uściślenia, używam Feel at Home od chyba roku i w żadnym z odwiedzanych przeze mnie krajów (Polska, Francja, Holandia, Włochy, Niemcy), nie załączyło się 4G. 3G to max na tym roamingu. W US też raczej na 4G bym nie liczył.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#32 Lita

Lita
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądvAvkA

Napisano 31 stycznia 2017 - 22:05

Ok.
W sumie wcześniej jakos mi to nie przyszło do głowy, ale przecież mój iPad Pro ma wbudowana kartę Apple SIM wiec skorzystam z tego :)
 Telefon: iPhone 8 PLUS, 64GB Gold,
 Tablet: iPad Pro 9,7 WiFi Cellular, 32GB
 Apple TV4
 Apple TV3
 

#33 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 grudnia 2017 - 22:59

attachicon.giftmobileusa.jpg
 
Z racji tego, że regularnie latam do USA postanowiłem podzielić się swoim i rozwiązaniem problemu internetu w USA (nie tylko w internetu - telefon/sms)
 
Wybrałem ofertę T-Mobile USA w której normalnie gdy jestem w Europie płacę $3/miesiąc - za wszystko inne muszę płacić extra wtedy kiedy potrzebuję.
T-Mobile w USA ma fajną opcję VoWiFi (Voice over Wi-Fi), która działa tak, że będąc w Europie w zasięgu sieci Wi-Fi, mogę dzwonić/odbierać połączenia telefoniczne tak jakbym był cały czas w stanach (czyli nie płacę za roaming). Kiedy telefon jest w tym trybie to w nazwie operatora jest "T-Mobile Wi-Fi" (tak jak w załączniku).
 
Utrzymanie numeru kosztuje mnie $80/rok (z tych $80 jest później pobierana opłata miesięczna i opłata za wykorzystane minuty czy zakup dodatkowych pakietów).
 
Wracając do sedna sprawy - internet w USA.
Opcji jest kilka - w zależności od potrzeb:
 
W taryfie "Pay As You Go" (czyli $3/dzień) pakiety internetu kosztują:
$5 / dzień / 500MB
$10 / tydzień / 1GB
 
Taryfę można zmienić na jedną z poniższych:
 
$95 / miesiąc / 14GB
$80 / miesiąc / 10GB
$65 / miesiąc / 6GB
$60 / miesiąc / 5GB
$50 / miesiąc / (3GB lub 2GB - w zależności od innych parametrów na jakich może nam zależeć, np. nielimitowane rozmowy/sms)
$40 / miesiąc / 1GB
 
Taryfy te różnią się od siebie nie tylko paczką internetu ale także darmowymi minutami/sms (po nazwie taryfy można rozszyfrować o co chodzi)
 
Jeżeli lecicie pierwszy raz to musicie kupić kartę SIM (koszt to $80 w dowolnym salonie T-Mobile - warto mieć paszport bo czasami legitymują)
W tej cenie jest $10 za kartę SIM i $70 na wykorzystanie czyli od razu możecie włączyć sobie taryfę $3 / miesiąc i aktywować pakiet internetu za $5 lub $10 dziennie.
Jeżeli ma to być karta na jeden raz (powiedzmy na nie dłużej niż miesiąc to możecie od razu aktywować taryfę za $65 i mieć na cały miesiąc 6GB - to jaką taryfę/pakiet uruchomić zależy już od Waszych indywidualnych potrzeb. Ja zazwyczaj latam na około 10-12 dni i dla mnie najlepszą opcją jest zmiana taryfy z "Pay As You Go" za którą przez cały rok płacę $3 na taryfę $65 / 6GB i po powrocie z USA taryfę z powrotem zmieniam na tę za $3.

 
Szybka aktualizacja.
 
W tej chwili plany w T-Mobile USA wyglądają tak:
 
Doładowanie $100 przedłużenie ważności konta o rok i później te $100 możemy wykorzystać wg. potrzeb.
 
Taryfa "Simply Prepaid Plans"
$45 / miesiąc / 4GB
$50 / miesiąc / 10GB (w tej chwili jest promocja)
$55 / miesiąc / 6GB
 
Konto wygodnie można doładować dowolną kartą kredytową - testowałem doładowanie również kartą Revolut - działa.
 
Zmiana planu jest dziecinnie prosta poprzez panel klienta... jednak jest mały problem bo zmiana planu następuje w dniu w którym rozpoczyna nam się nowy cykl a ten każdy klient ma ustawiony w zależności od daty aktywacji karty SIM.
Na szczęście ten cykl można zmieniać - jednak trzeba to zrobić poprzez biuro obsługi klienta, które działa także na Twitterze... wystarczy odezwać się do konta @TMobileHelp na Twitterze, następnie przejdziemy przez szybką weryfikację o czym pisałem także na Twitterze.



#34 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 23 grudnia 2018 - 20:27

Kolejna aktualizacja odnośnie T-Mobile USA

 

Taryfa "Simply Prepaid Plans"

$45 / miesiąc / 4GB
$50 / miesiąc / 10GB (normalna cena bez promocji)

 

Z oferty zniknęła opcja 

$55 / miesiąc / 6GB

 

Taryfa "T-Mobile ONE Prepaid"

$75 / miesiąc / bez limitów


#35 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 kwietnia 2019 - 09:59

Hej,

 

Ja zawsze jak latam to kupuję kartę prepaidowa Simple mobile, kupuję w zwykłym sklepie z gsm bez umowy itd.

  • $25/month – Unlimited talk, unlimited text, 3GB of data.
  • $30/month – Unlimited talk, unlimited text, 2GB of data. You get unlimited 2G data after the data cap. This plan also works in Mexico.
  • $40/month – Unlimited talk, unlimited text, 15GB of data. You get unlimited 2G data after the data cap. This plan also works in Mexico.

Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 01 kwietnia 2019 - 10:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych