Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod 4g - 32 gb / Pomocy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mackowiakowy

mackowiakowy
  • 1 postów

Napisano 15 maja 2014 - 08:46

Witam Was, wczoraj dostałem iPoda, którego wygrałem na aukcji na allegro. Oczywiście w opisie było, że wszystko działa i w ogóle, że nie ma z nim żadnych problemów. Było także załączone zdjęcie z włączonym menu, kod z tyłu także porównywałem na wszelki wypadek z tym ze zdjęcia - wszystko się zgadzało. Po naciśnięciu przycisku włączania, pojawił mi się biały ekran, potem logo. Sprzętu nie dało się wyłączyć ani wykonać jakiejkolwiek innej czynności na nim. Wyłączyłem go więc sposobem HOME + Góra. Od tego momentu sprzęt tak jakby umarł. Podłączałem go do komputera, nie widzi go, nie ładuje baterii, ani iPoda nie da się w jakikolwiek sposób włączyć - ciemność widzę. HOME + Góra, także nie pomogło. Trzymając HOME, podłączyłem iPoda do komputera kablem, i włączyłem iTunes - nic się nie pojawiło oczywiście, po czym go odłączyłem, i znowu nacisnąłem HOME + góra. POSZŁO! Wszystko ładnie się włączyło. Ustawiłem tapetę, pozmieniałem godziny itd. Oczywiście iPoda ODTWORZYŁEM. Na początku pojawił mi się błąd 1600, ale po następnym razie poszło tak jak powinno. Myślałem, że to koniec problemów ale jednak na tym się nie skończyło. Przy zgrywaniu muzyki, nagle wyświetlacz zaczął się robić biały - i taki pozostał. Musiałem znowu zrobić akcję z iTunes'em i HOME'm. Znowu się włączył normalnie.. wracając do domu, zrobiłem eksperyment - czy znowu się zrobi ekran biały podczas np. słuchania muzyki. Przez 40 minut było ok, nagle ekran znikł i widziałem tylko zielone bawiące się kreski równoległe do siebie i PYK. znowu DEAD. Nacisnąłem HOME + Góra i pojawiło mi się logo, którego znowu nie dało się wyłączyć innym sposobem niż HOME + Góra. i tak w kółko.. Panowie i Panie, pomóżcie mi, bo nie wiem czego to może być wina, nie wydaje mi się, żeby to była np. wina taśmy trzymającej lcd. Zastanawiam się czy z systemem jest coś nie tak. Prosiłbym o podejście jak do typowego laika, nie bawię się ogólnie w takie rzeczy.

#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maja 2014 - 14:27

W najlepszym wypadku masz uszkodzony wyświetlacz LCD. Może to być też wina płyty. Kiedy będzie działał to możesz spróbować ściskać pod włącznikiem i zobaczysz czy zrobi się biały. Możliwe, ze ktoś już go rozbierał, możesz zrobić zdjęcia i wrzucić to podpowiem czy był rozbierany.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych