Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana konta prywatnego na konto firmowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wasniowski

wasniowski
  • 11 postów
  • SkądTychy

Napisano 14 maja 2014 - 09:06

Witajcie - mam pytanie. Rok temu kiedy zaczynałem swoją przygodę z programowaniem na iOs i po kilku próbach udało się opublikować aplikację w AppStore. Problem jest taki, że robiłem to pracujac w firmie ale mojemu szefowi nie zależało na koncie firmowym i zeby było szybciej założyliśmy konto prywatne na moją osobę (firma oczywiście pokryła koszt konta). Za niedługo kończy się pierwszy rok korzystania z konta developerskiego - oczywiście chcemy je przedłużyć, ale ja wolałbym zrobić cesję tego konta na firmę w której pracuję. Bardzo zależy nam aby adres do aplikacji w AppStore się nie zmienił - pytanie czy ktoś ma doświadczenie jak zmienić to konto na firmowe? Czy da się w ogole? Pozdrawiam. Kamil.

#2 misiekmw

misiekmw
  • 24 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 maja 2014 - 07:07

Nie zmieniałem nigdy rodzaju konta ale możecie spróbować zrobić transfer aplikacji między kontami, czyli założyć całkiem nowe konto firmowe i przenieść aplikacje na to nowe konto. Dla użytkowników aplikacji nic się nie zmieni tylko będą widzieć innego dewelopera. Robiłem to już raz i działa. Niestety nie każdą aplikację można przetransferować - są pewne ograniczenia więc warto najpierw dokładnie poczytać:

https://developer.ap...letingApps.html

#3 matthias

matthias
  • 188 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 sierpnia 2014 - 10:37

To ja mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie. Załóżmy, że w tym momencie mam konto indywidualne i za ok miesiąc kończy się się jego ważność. Prowadzę działalność gospodarczą i założyłbym nowe Apple ID na moją działalność i opłaciłbym nowe konto które stałoby się już kontem firmowym. Przetransferowałbym wszystkie aplikacje z konta indywidualnego na konto firmowe bez problemu ale co ze zgromadzonymi środkami na koncie indywidualnym?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych