Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Streaming TV to LAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 12 maja 2014 - 07:21

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad stramingiem TV, TV-sat, TV kablowej do sieci LAN.
Nie jest problemem streamowanie zwykłego sygnału DVB-T telewizji naziemnej ponieważ nie jest ona kodowana i możemy wykorzystać np. urządzenia elgato.

Problem powstaje przy TV-SAT, TV kablowej kodowanej - jak zdekodować sygnał przed "wpuszczeniem" sygnału do sieci LAN tak aby kilka (4-6 urządzeń jednocześnie) mogło wyswietlić odebrany przekaz.

Czy ktoś się może spotkał albo testował takie rozwiązania. Idea projektu jest taka aby aby oglądać sobie na róznych urządzeniach TV w jakości HD, weeb.tv oddpada ze wzgl. na jakość.

Znalazłem takie rozwiązanie ale jest dosyć drogie. Nie uśmiecha mi się też stawiać prądożernego przydkiego pc który będzie służył jako serwer TV

#2 koltun

koltun
  • 30 postów

Napisano 12 maja 2014 - 10:15

A slyszales o slingbox pro hd,moze to znajdzie zastosowanie w Twoim wypadku

#3 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 12 maja 2014 - 13:31

Tak, tylko nie wiem czy może przesyłać sygnał do kilku urządzeń naraz, i czy te urządzenia mogą odbierać różne kanały. W przypadku TV-SAT przy standardowych tunerach możesz oglądać 1 kanał, przy tunerach 2 głowicowych jeden oglądasz, drugi nagrywasz. Przy Octopusie mogą 4 osoby równocześnie korzystać, problemem jest tylko dekodowanie zakodowanych kanałów :(

#4 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 12 maja 2014 - 14:05

Witam,

@voodoolatrottola,

Rozwiązaniem problemu zakodowanych programów jest wykupienie abonamentu.

Jeśli chodzi o Slingbox--->ogląda tylko 1 osoba.

Pozdrawiam

GAMA007

#5 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 12 maja 2014 - 17:07

Co do abonamentu to jest to oczywiste, tylko trzeba sygnał zdekodować przed wpuszczeniem go do sieci, taka jest idea. To wszytko ma Octopus tylko kosztuje 300/400 euro w zależności od modelu

#6 sling

sling
  • 2 postów

Napisano 13 maja 2014 - 08:39

@voodoolatrottola, zainteresuj się innymi urządzeniami SAT>IP (Octopus działa właśnie w tej technologii), może istnieją tańsze modele z czytnikami CI. Niestety żeby dekodować kilka kanałów jednocześnie, musiałbyś mieć wielostrumieniowy moduł CI. Ani Polsat ani NC+ takiego nie mają. Stare karty Cyfry+ mogą być używane z modułem AstonCam, który jest w stanie odkodować chyba 4 kanały jednocześnie. Może udałoby Ci się jeszcze zrobić cesję takiej karty od kogoś. Innym rozwiązaniem jest MOI Streaming Box, który również jest w stanie odkodować kanały używając modułów CI lub softcama. Na podobnej zasadzie będzie działać każdy dekoder z Linuxem, tylko w tym wypadku jest możliwość oglądania tylko jednego kanału naraz. Za te €300 możesz mieć też 6-7 dekoderów nbox BSKA przerobionych na Linuxa. Wszystko jednak kosztuje. Octopus wydaje się najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz uruchomić i zapomnieć. @GAMA007, aktualnie przy pomocy dostępnego w sieci skryptu Perl można wysłać obraz z Slingboxa do VLC / FFMPEG i dalej restreamować to do wielu użytkowników. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal można oglądać tylko jeden kanał jednocześnie.

#7 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 13 maja 2014 - 11:34

@sling, dzięki wielkie za poszerzenie chociaż trochę horyzontu. Odkąd wszedł protokół SAT>IP trochę już poczytałem na ten temat. Szkoda że na razie w wiekszości przypadków działa to na zasadzie serwer klient i sygnał dekodujący jest po stronie klienta.

Co do MOI Streaming Box gdzieś tam wyczytałem że problem jest podobo z Conaxem, ale co z czym to nie wiem.

Jeszcze mam jeden pomysł ale nie wiem jak to jest teraz rozwiązane. Za starych dobrych czasów kablówka była doprowadzan po kablu (gdzieś po środku był dławik, jak chciałeś oglądać to ci go zdejmowali) bez problemu mogłeś zrobić rozgałęzienie do drugiego odbiornika, teraz musisz mieć dekoder z kartą lub ją wkładasz do telewizora.

I teraz rodzi się myśl i pytanie: Czy przy wykorzystaniu Octopusa lub innego urządzenia w wersji dla kablówki da się niezależnie w tym samym czasie streamować sygnał dla różnych użądzeń z wykorzystaniem tylko 1 modułu CI

#8 sling

sling
  • 2 postów

Napisano 14 maja 2014 - 14:31

MOI nie posiada Conax (nie ma czytnika kart). Są tylko dwa sloty na moduł CI. Przy pomocy np. TVHeadend możesz podpiąć swoją kartę abonencką, ale o tym musisz poczytać już gdzie indziej. Wszystko zależy od modułu. Wątpię, że dostawcy kablówki udostępniają moduły, które będą dekodować więcej niż jeden kanał jednocześnie. Tak jak pisałem, wyjątkiem jest AstonCam oraz drogie moduły do stacji czołowych (nawet jeśli byś go zakupił, to i tak by to nie działało, ponieważ w większości przypadków karta parowana jest z modułem).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych