Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Własna aplikacja na cudzym koncie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 iPiter

iPiter
  • 232 postów
  • Skądze wsząd;]

Napisano 03 maja 2014 - 18:08

Witam

Osoba trzecia będzie dla mnie robiła aplikacje do AppStore. Program deweloperski kosztuje 99$. Chciałem wiedzieć czy tego typu rozwiazania są optymalne, i jak wygląda rozliczanie się z państwem w takiej sytuacji.

Przeczytałem cały ten post i mam trochę mętlik w głowie, ale tak czy tak nie ma odpowiedzi na najważniejsze dla mnie pytania.

1. Aplikacja będzie darmowa ale będzie miała IAP. Czy jest jakaś różnica pomiędzy tym czy osoba, która robi ta aplikacje widnieje w AppStore jako firma/osoba prywatna?

2. Czy pieniądze mogą być przelewane bezpośrednio do mnie do Apple czy do tej osoby a następnie do mnie(wydaje mi się, że to byłoby głupie no ale...)?

2a. [NIE] Jak wtedy to udokumentować to w AppStore?

Dochodzi też oczywiście niebezpieczeństwo, że ta osoba nie przedłuży programy deweloperskiego i aplikacja zniknie z Appstore:/

Z góry dziekuję.

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 maja 2014 - 20:54

Ad 1. Z Twojego punktu widzenia nie ma różnic, są one widoczne tylko dla dewelopera. Firma ma możliwość dodawania kont pracowników, czego nie ma w koncie indywidualnym. Ad 2. Oczywiście, że pieniądze będą przelewane do osoby, która zgłosi aplikację do AppStore. Jeżeli będzie to konto dewelopera, to on będzie dostawał te pieniądze, a Ty nie. Ad 2a - co? Załóż po prostu własne konto deweloperskie, te "99 USD" to żadne pieniądze (albo inaczej, jeżeli zakładasz, że to się nie zwróci, to szkoda chyba zachodu na tworzenie aplikacji). Przy pomocy tego konta Ty, lub Twój deweloper umieśćcie aplikację w AppStore, w ten sposób będziesz miał pełną kontrolę nad rozliczeniami i jej życiem.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych