Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[DZIAŁA][USB] Line6 TonePort UX2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2006 - 23:48

6,

Dołączona grafika

właśnie przyjąłem TonePort UX2 interfejs audio<->USB firmy Line6, znanej z produkcji niezłych wirtualnych modeli wzmacniaczy, linii opóźniających i głośników. Ich zacnym urządzeniem jest emulator preampowo=piecowo=efektowo=głośnikowy POD. Tylko, niestety, kosztuje.

Tym razem za 500 (UX1) - 800(UX2) PLN Line6 wypuściło coś co daje tylko część możliwości PODa, ale za to z konwerterami ADDA, preampami mikrofonowymi i gitarowymi, WYJŚCIEM SPDIF, wejściem Monitor, USB, podświetlanymi zegarami (niby VU, ale bez kalibracji) w droższej wersji. Do tego programik firmy Ableton - sekwenser Live Line6 Edition.
Line6 udostępnia swój program obsługujący modele - Gearbox- w wersji na Tygrysa i ostatnio (sic) na Panterę.
Gearbox steruje modelami legendarnych wzmacniaczy gitarowych i basowych, można odpalać analogowe delaye, spring rewerby, preampy mikrofonowe wzorowane na API, Neve, Avalon itp. TonePort w wersji UX2 umożliwia podłączenie i nagrywanie na GarageBand dwóch niezależnych sygnałow z np; preampu mikrofonowego i wejścia liniowego z dwoma niezależnymi modelami i torami efektowymi. System niskiej latencji umożłiwia nagrywanie instrumentu z modelowanym brzmieniem w sekwencję podkładu.

Jakość modeli Line6 jest bardzo dobra, ale rewelacją są przetworniki cyfrowo-analogowe - te zniszczyły ADC z 002R Digidesign'a i są na poziomie Apogee Rosetta 800....niesamowita przestrzeń, stabilne stereo, trójwymiar, nienaganna dynamika, ultra-prezycyjny środek pasma, mocne i zdefiniowane basy, skromna góra... :shock:...naprawdę.....jak to możliwe za taką kaskę ? Ostatnio słyszałem coś takiego z Lavry Blue DA (to koniec high-end'u)

Producent wymaga dla Gearbox'a procesora G4, taktowanego conajmniej zegarem 1.25GHz, a najlepiej 1.67GHz i systemu Tygrys lub wyżej i pamięci minimum 512 MB RAM. Ja zainstalowałem i uruchomiłem Gearbox'a na iBook G3 300MHZ z 192MB RAM pod systemem MacOS 10.3.9, po śćiągnięciu NAJNOWŻSZEJ wersji do Pantery.

Spędziłem znowu trochę czasu ze swoim starym basem i przpomniały mi śię chwile zapomnienia z Ampegiem SVT, Bassmen'em, Galien-Krugerem i tego typu maszynami służącymi do dudnienia. Jednak to se ne vrati. Ale eksperymentować trzeba.

kokos

#2 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 15 stycznia 2006 - 14:52

Sam myślę o podłączeniu swojej gitary do iMaca. Czy można się dowiedzieć ile takie cudo kosztuje i gdzie można je nabyć?

#3 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2006 - 15:59

6,

Tym razem za 500 (UX1) - 800(UX2) PLN Line6 wypuściło coś co daje tylko część możliwości PODa,


OkoŁo 500 złotych UX1 i około 800 złotych UX2.

Sklep online, wysyłka UPS - 20złotych
.

http://www.kami.sklep.pl/


Nie handluje i nie mam prowizji od nich.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych