Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 15 Mid 2012 zawiesza się i wydaje dziwne dźwięki (film)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 chudybenek

chudybenek
  • 44 postów

Napisano 15 kwietnia 2014 - 22:27

Mój Mac co jakiś czas (ok. 2 tyg) zacina się na amen i pomaga tylko restart. Nie byłoby może to nic wielkiego, gdyby nie wydawał przy tym bardzo dziwnych dźwięków. Dochodzą one najprawdopodobniej z wnętrza (nie z głośników) i przypominają skrzeczenie, skrzypienie itd... Udało mi się uwiecznić ów horror na filmie. Mówię horror, gdyż to nic przyjemnego puścić sobie muzyczkę do spania, by w środku nocy się wystraszyć tych dźwięków :P Częściej zawiesza się zwyczajnie, nie wydając żadnych dźwięków, ale wtedy też pomaga tylko restart. Czy ktoś coś doradzi? jest to model z 8gb ramu, 4x2.3 GhZ i7, 120 ssd +750gb jako superdrive, karta graf GT650

#2 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 16 kwietnia 2014 - 08:14

To chyba wiatrak, napisałbym wiatraczek ale ten dźwięk.. Zawiesza się, bo nie ma odprowadzania ciepła.

#3 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 kwietnia 2014 - 09:27

Mój Mac co jakiś czas (ok. 2 tyg) zacina się na amen i pomaga tylko restart. Nie byłoby może to nic wielkiego, gdyby nie wydawał przy tym bardzo dziwnych dźwięków. Dochodzą one najprawdopodobniej z wnętrza (nie z głośników) (...)

Owszem - dźwięki dochodzą z głośników. Jest to efekt zaprzestania pracy dysku (dysk zostaje odłączony) - z jakiego powodu nie wiem. Możesz mieć kłopot z dyskiem, elektroniką na płycie lub czort wie z czym. Przejdź się do jakiegoś serwisu i niech Ci zdiagnozują problem.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#4 chudybenek

chudybenek
  • 44 postów

Napisano 16 kwietnia 2014 - 19:35

Mowa o dysku systemowym czy tym dodatkowym co wsadzilem zamiast dvd?

#5 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 16 kwietnia 2014 - 20:45

Charakterystyczna częstotliwość dźwięku sugeruje ten dołączany w optibayu.:D

#6 basowiecksztylon

basowiecksztylon
  • 1 postów

Napisano 15 marca 2016 - 12:36

Witam,

czy udało się dojść w czym rzecz? Mam podobne objawy w moim Imac'u - dźwięk na 100% jest z głośników. Jest tak głośny że mógłby obudzić zmarłego.

Objaw występuje bardzo nieregularnie-co kilka dni. Dysk zdaje się chodzić bez zarzutu. Moze to kwestia oprogramowania?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.



#7 lisek2

lisek2
  • 14 postów

Napisano 18 czerwca 2016 - 21:27

Mam taki objaw na Imac 2011... złapałem pewną prawidłowość. U mnie występuje przy dłuższym oglądaniu streamingu z użyciem wtyczki Microsoft Silverlight.. np: przez stronę nc+go itd..






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych