Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak to zrobić - pdf do drukarni gazetowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bastian-pl

Bastian-pl
  • 8 postów

Napisano 14 kwietnia 2014 - 10:52

Cześć, jak poprawnie przygotowywać pdf-a do drukrani. Używam CS6 ID i jedni mówią że pdf bezpośrednio z profilem kolorystycznym, inni ze postscript i reszta distiler. Jak być powinno?? Tak żeby nie było problemów z kolorami itd. Proszę o pomoc fachowca i ewentualne wyjaśnienie dlaczego tak, plis :)

#2 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 17 kwietnia 2014 - 14:58

Nie prościej do nich zadzwonić i się zapytać?

#3 Bastian-pl

Bastian-pl
  • 8 postów

Napisano 19 kwietnia 2014 - 19:35

możesz wierzyć lub nie ale oni nie są w stanie mi pomóc bo nie wiedzą jak, został mi tylko tel do dyrektora tej drukarni i tyle. Szkoda że tu nikt nie jest w stanie się określić na ten temat :( powiem tylko że drukarnia z olsztyna!

#4 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 19 kwietnia 2014 - 20:35

To "dobra" drukarnia, skoro nie wiedzą jaki profil będzie dla nich najlepszy. Każda drukarnia preferuje swój profil zapisu (w miarę uogólniony).

#5 Bastian-pl

Bastian-pl
  • 8 postów

Napisano 19 kwietnia 2014 - 22:09

Profil icc mam, robię od dłuzszego czasu tak samo a oni że pdf ma brak czarnego

- - - Połączono posty - - -

choć wczesniej czarny miał :(

#6 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 27 kwietnia 2014 - 21:10

1.
Zanim się człowiek zabierze za przygotowanie do druku to warto by odył przynajamniej kilku miesięczną praktykę w drukarni i naświetlarni. I tyczy się to wszelkiej maści grafików z ulicy i po szkołach, detepowców, plastyków z bożej łaski i tych z dyplomem ale również takich co to wiedzą gdzie kliknąć ale już dlaczego to nie bardzo… Da to człowiekowi wiedzę praktyczną i w przyszłości, nawet jeżeli drukarnia nie poda jakiś warunków technicznych, to będzie wiedział o co pytać. I będzie wiedział jak unikać błędów a jeżeli powstaną to będzie potrafił je przeanalizować i wyciągnąć wnioski. I nie da sobie wcisnąć kitu z drukarni, że zawalił bo pliki były źle przygotowane.

2.
Dzisiaj to każdy chce kawa na ławę, wyjaśnić i podać rozwiązanie. Mało kto potrafi szukać rozwiązań. Większość szuka gotowej odpowiedzi. W gąszczu bzdur trudno niewyedukowanej głowie z brakiem doświadczenia być krytycznym i odnaleźć właściwą odpowiedź. Sam komputer i oprogramowanie dziś nie wystarczy choć niektórym wydawać by się mogło, że przecież to się wszystko samo robi. Nie robi i nie będzie. I jeszcze przez długi czas.

3.
Są oczywiście standardy przygotowania do druku ale te standardy nie są sztywne i mocno zależą od drukarni, tego co mają drukować i na czym. W drukarni jest ktoś taki jak kierownik produkcji. Jeżeli drukarnia nie ma swojej naświetlarni CTP lub CTF to gdzieś z usług takowych korzysta, Dowiedzieć się gdzie, zapytać jak przygotować…

4.
To jest wędka. Ryby nie będzie. Nie jesteśmy wróżbitami, szklane kule nie działają. Nie można wydać opinii o tym jak przygotować coś do druku nie widząc tego. Nie wiedząc jaką technologią będzie druk i na jakim papierze.

Po tym co piszesz wnioskuję, że albo wtopisz z całym nakładem albo, jeżeli drukarnia jest sensowna, to nie przyjmą Ci tego do druku. Po prostu nie znasz się na przygotowaniu więc lepiej zleć to komuś kto potrafi. I nie da się tej wiedzy przelać w kilku linijkach tekstu. Czas jest cenny, każdy ma go za mało.

Tyle w temacie.

#7 Bastian-pl

Bastian-pl
  • 8 postów

Napisano 28 kwietnia 2014 - 20:29

Jotek - coś ci powiem, zrobiłem to już jak należy a ty zapewne nie miałęś łatwo w życiu, pozdrawiam

- - - Połączono posty - - -

proszę o zamknięcie wątka

#8 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 28 kwietnia 2014 - 20:36

Jestem pracowity i mam otwarty łeb. Nauczono mnie również, że problemem nie jest problem stosunek do problemu. Nie doceniasz faktu, że dostajesz wędkę i sposobność złowienia ryby. Potwierdzasz natomiast fakt, że szkoda mojego i kolegów czasu na rozwiązywanie Twoich problemów. Powodzenia!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych