Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaka drukarka air print? Canon czy HP?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzybcia

Grzybcia
  • 28 postów

Napisano 08 kwietnia 2014 - 11:40

Witam, Zastanawiam sie nad 3 modelami urządzeń wielofunkcyjnych. Zależy mi na nie za dużych rozmiarach, w miarę niedrogiej eksploatacji, funkcji airprint (z ipada/iphone). Cena do max 400zl. Mam na oku 3 drukarki: 1. HP DeskJet 3525 Ink Advantage WiFi ale ona nie ma airprint 2. HP photosmart 5520 e-all-in-one 3. Canon PIXMA MG4250 Canon jest niedrogi i ma airprint ale słyszałam, że tonery są mniej wydajne i wychodzi w druku 2 krotnie drozej przynajmniej. Zdaje się też, że nie ma do tego zamienników. Od hp 5520 jest za to chyba mniejsza. Czy obydwie hp korzystają z tych samych tonerów?

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 08 kwietnia 2014 - 12:05

HP ostatnio zastraszył rynek i tez jest problem z zamiennikami. A może jakiś Brother?

#3 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 08 kwietnia 2014 - 12:45

a moze cos takiego:
http://www.brother.p...oduct/DCP-J132W

kupilem jakis miesiac temu i jestem bardzo zadowolony. Cena drukarki i tuszy przystepna. Zadnych problemow z konfiguracja

#4 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 08 kwietnia 2014 - 12:51

http://myapple.pl/ja...hlight=drukarka

#5 Grzybcia

Grzybcia
  • 28 postów

Napisano 08 kwietnia 2014 - 14:13

a moze cos takiego:
http://www.brother.p...oduct/DCP-J132W

kupilem jakis miesiac temu i jestem bardzo zadowolony. Cena drukarki i tuszy przystepna. Zadnych problemow z konfiguracja


Dzięki. Napisz proszę jakie do tego są tusze i co to znaczy przystępna cena. Jak jest z serwisem? Dotąd miałam tylko zaufanie do Canon i HP choć ta druga właśnie mi się rozwaliła i nie ma sensu wymieniać głowicy.

Czy do brothera są jakieś zamienniki?

- - - Połączono posty - - -

Już widzę dużą zaletę Brothera - 3 lata gwarancji! Cena też niezła.

#6 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 08 kwietnia 2014 - 14:30

Ja tez zawsze korzystalem z hp i lexmarka ale wkurzal mnie fakt, ze jak skonczyl sie np kolor niebieski to musialem wydawac kolo 80 - 140zl za kartridz. W w/w brotheru kupujesz np tylko kolor niebieski w cenie 10zl na allegro. Zamienniki - jest to pewnie kwestia czasu jak sie pojawia (drukarka jest dosc nowa)

#7 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 08 kwietnia 2014 - 14:35

Podałem CI temat w k†órym masz napisać ...

#8 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 kwietnia 2014 - 14:36

Brother jest najfajniejszy - doświadczenie moje i klientów Canon - zasychają głowice HP - ślizga się na opinii

#9 Grzybcia

Grzybcia
  • 28 postów

Napisano 08 kwietnia 2014 - 14:50

Tak, w tamtym temacie też napisałam.

Zobacz kolego - tutaj jest zamiennik do brothera. Czy zamienniki będą działać ok? Moja ostatnia HP często je odrzucała.

- - - Połączono posty - - -

http://www.dodrukark...LC-123m&x=0&y=0

- - - Połączono posty - - -

Gdzieś przeczytałam: Jeżeli drukarka będzie używana rzadko to bierz HP.
W większości drukarek Brother jest zastosowane takie rozwiązanie które aby zapobiec zaschnięciu tuszu zużywa go i czyści głowice. I sytuacja może być taka, że drukarka będzie stała 2 miesiące nie używana, co jakiś czas automatycznie będzie czyściła głowice (np. w nocy) i zużyje cały tusz :E.

#10 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 kwietnia 2014 - 16:39

Jak będzie używana rzadko (raz na parę tygodni) to nie kupuj żadnego atramentu tylko laser. Głowice HP też zasychają od stania a tanie nie są.

#11 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 08 kwietnia 2014 - 16:42

Jak będzie używana rzadko (raz na parę tygodni) to nie kupuj żadnego atramentu tylko laser.
Głowice HP też zasychają od stania a tanie nie są.

Również jeżeli będzie drukowane często to laser jest wskazany - drukowanie tonerem jest tanie jak barszcz i bardziej się opłaca.

#12 Grzybcia

Grzybcia
  • 28 postów

Napisano 08 kwietnia 2014 - 16:44

Jak będzie używana rzadko (raz na parę tygodni) to nie kupuj żadnego atramentu tylko laser.
Głowice HP też zasychają od stania a tanie nie są.


To już wiem skąd moje problemy z głowicą - ok będę pamiętać aby coś wydrukować nawet jak nie muszę. A możliwe jest, że Brother sam sobie z tuszu korzysta?

#13 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 kwietnia 2014 - 16:46

tak czyści się samoczynnie ale nie zauważyłem żeby pod drukarką plama tuszu się znajdowała :)

#14 Grzybcia

Grzybcia
  • 28 postów

Napisano 08 kwietnia 2014 - 16:56

Czyli uważasz, że robi tylko to co konieczne aby się nie zepsuć? I ja już nie musiałabym pilnować tego aby raz na jakiś czas coś wydrukować?

#15 knut

knut
  • 157 postów

Napisano 08 kwietnia 2014 - 17:08

Mój Brother DCPJ-525W działa bez zrzutów, raz na jakiś czas zrobi sobie czyszczenie głowic i tyle. Tusze są dość tanie i wystarczają na długo, bo nawet po opróżnieniu według wskaźników drukarki i tak można z nich jeszcze sporo wycisnąć zaklejając odpowiednie miejsce w kartridżu. Bierz Brothera. ;)

#16 Grzybcia

Grzybcia
  • 28 postów

Napisano 08 kwietnia 2014 - 17:15

Ale czy to co on robi wystarczy czy trzeba pamiętać aby go raz na miesiąc np. włączyć i coś wydrukować? Które miejsce należy zakleić?

#17 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 08 kwietnia 2014 - 17:17

Miałem podobny problem i wybrałem Brothera DCP-J152W i jestem zadowolony :)

#18 bialyk

bialyk
  • 3 postów

Napisano 05 lipca 2015 - 20:11

Naprawdę Brother stał się bardzo konkurencyjny i ekonomiczny. W sumie jak w media markt wskazali mi ten model do firmy. Ale HP też jest relatywnie ekonomiczny.



#19 FilipNuk

FilipNuk
  • 4 postów

Napisano 06 lipca 2015 - 17:09

Ja też mam hp 1102 i chodź może Brother teraz jest bardziej ekonomiczny to hpek jest niezawodny. Zanim się nie zepsuje i jest tańszy w utrzymaniu od reszty drukarek to po co zmieniać.



#20 marekwisniewski0

marekwisniewski0
  • 3 postów

Napisano 07 lipca 2015 - 13:45

Jak to mówią po co zmieniać jest dobrze. Albo lepsze jest wrogiem gorszego :)



#21 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 07 lipca 2015 - 14:17

Nie wiem czy wiele pomogę, natomiast ja używam epsona bx535wd. Jestem bardzo zadowolony-tanie tusze, szybkie drukowanie czarnobiałe, skanowanie, wszystko po wifi, nie mam nawet kabla usb, nie było w zestawie i nie potrzeba. Wszystko działa jak należy i już nie raz pdf-y(np. bilet na pociąg) drukowałem z iPh. Polecam. Gdyby ktoś był zainteresowany piszcie w prywatnej wiadomości. Dodam że drukarka działa już 2-3 lata bezawaryjnie, a naprawdę dużo jest używana.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#22 seomaster2018

seomaster2018
  • 2 postów

Napisano 29 października 2018 - 10:24

Witam, Zastanawiam sie nad 3 modelami urządzeń wielofunkcyjnych. Zależy mi na nie za dużych rozmiarach, w miarę niedrogiej eksploatacji, funkcji airprint (z ipada/iphone). Cena do max 400zl. Mam na oku 3 drukarki: 1. HP DeskJet 3525 Ink Advantage WiFi ale ona nie ma airprint 2. HP photosmart 5520 e-all-in-one 3. Canon PIXMA MG4250 Canon jest niedrogi i ma airprint ale słyszałam, że tonery są mniej wydajne i wychodzi w druku 2 krotnie drozej przynajmniej. Zdaje się też, że nie ma do tego zamienników. Od hp 5520 jest za to chyba mniejsza. Czy obydwie hp korzystają z tych samych tonerów?

 

Witam, Zastanawiam sie nad 3 modelami urządzeń wielofunkcyjnych. Zależy mi na nie za dużych rozmiarach, w miarę niedrogiej eksploatacji, funkcji airprint (z ipada/iphone). Cena do max 400zl. Mam na oku 3 drukarki: 1. HP DeskJet 3525 Ink Advantage WiFi ale ona nie ma airprint 2. HP photosmart 5520 e-all-in-one 3. Canon PIXMA MG4250 Canon jest niedrogi i ma airprint ale słyszałam, że tonery są mniej wydajne i wychodzi w druku 2 krotnie drozej przynajmniej. Zdaje się też, że nie ma do tego zamienników. Od hp 5520 jest za to chyba mniejsza. Czy obydwie hp korzystają z tych samych tonerów?

 

Do jednej i do drugiej pasują inne tusze ,ale muszę cię zmartwić z dobrymi zamiennikami może być ciężko. Ja zawsze zanim kupię drukarkę dzwonię do sklepu www.cenka.pl Potrafią profesjonalnie doradzić i podpowiedzieć na co warto zwrócić uwagę i co fajnego jest teraz na rynku. 



#23 seomaster2018

seomaster2018
  • 2 postów

Napisano 29 października 2018 - 10:28

Tak, w tamtym temacie też napisałam.

Zobacz kolego - tutaj jest zamiennik do brothera. Czy zamienniki będą działać ok? Moja ostatnia HP często je odrzucała.

- - - Połączono posty - - -

[url]http://www.dodrukarki.pl/go/_search/full_search.php?SEARCH_FORM=&search_query_words=LC-123m&x=0&y=0[/url]

- - - Połączono posty - - -

Gdzieś przeczytałam: Jeżeli drukarka będzie używana rzadko to bierz HP.
W większości drukarek Brother jest zastosowane takie rozwiązanie które aby zapobiec zaschnięciu tuszu zużywa go i czyści głowice. I sytuacja może być taka, że drukarka będzie stała 2 miesiące nie używana, co jakiś czas automatycznie będzie czyściła głowice (np. w nocy) i zużyje cały tusz :E.

 

Tanie zamienniki z allegro są produkowane jeszcze ze starymi chipami i w nowych modelach nie działają, spróbuj coś trochę droższego ale po aktualizacjach. https://www.cenka.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=lc123&ssa_submit=






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych