Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Freeze/zawieszenie się Macbook Pro Retina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#51 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 17 maja 2016 - 17:28

Preferencje > Monitory. Macie zaznaczone to z automatycznym dostosowaniem jasności? A w oszczędzaniu energii przyciemnianie ekranu i redukcja jasności przed uśpieniem (czy jakoś podobnie, przepraszam, nie mam MacBooka)? Spróbujcie odznaczyć je wszystkie (tak jak w tym linku: http://osxdaily.com/...n-from-dimming/) i przetestujcie wtedy przez parę dni. Nie gwarantuję sukcesu, ale mam podejrzenia – może się sprawdzą, może nie, próba nic nie kosztuje ;)


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#52 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 17 maja 2016 - 19:12

Problemem jest safari, już niejednokrotnie temat by poruszany. Najlepiej przeskoczyć na wcześniejsze wersje lub najprościej zmienić przeglądarke.

Można zainstalować Technology Preview i w tym wypadku Safari działa jak należy.

 

Przynajmniej dla ludzi z zawieszaniem przy Youtube i stronach.


Użytkownik avalon18 edytował ten post 17 maja 2016 - 19:14


#53 myszy

myszy
  • 200 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 maja 2016 - 11:25

@avalon18 niestety u mnie na Safari TP też kilka razy się zawiesił więc nie wiem czy to jest rozwiązanie problemu. Ale niedawno wyszły aktualizacje, może rozwiązały problem, na razie nic nie zauważyłem ale też mniej w ostatnim czasie używałem komputera.


MacBook Pro Retina 13" Early 2015
iPhone XR 64Gb RED

#54 Andzia.W

Andzia.W
  • 16 postów

Napisano 21 września 2016 - 19:21

Witam, przepraszam, że odkopuję temat, ale nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na mój problem, proszę więc o wyrozumiałość :) mam macbooka pro 13 od 10 dni, totalnie się na tym nie znam, ale wydaje mi się, że to nie jest do końca normalne. Przez 3 dni działał jak potwór, teraz często się zawiesza, a konkretniej, często jest podłączony przez HDMI do telewizora. Za każdym razem jak włączam pełny ekran to pojawiają się do połowy ekranu dziwne kolorowe pasy, dzieje się to praktycznie zawsze, po wyłączeniu pełnego ekranu również. Często zanika dźwięk, pomaga odłączanie kilka razy od HDMI. Czasem nie reaguje na żaden przycisk, nie ma żadnej reakcji. Największy problem jest z włączaniem bo trzeba kilka razy go włączać i wyłączać, pojawia się czarny ekran i na nic nie reaguje. Sprawa jest pilna, bo mam podobno opcję wymiany w ciągu 30 dni od zakupienia, ale nie wiem czy to podstawa do wymiany, czy to raczej normalne. Nie znam się na tym. HDMI na 100 % sprawny, kupiony w Cortlandzie, podobno dedykowany do Maca, mam jeszcze inny kabel, na którym jest to samo. Jakieś pomysły Panowie i Panie?



#55 jacekmoron

jacekmoron
  • 16 postów

Napisano 07 marca 2019 - 23:30

Hejka
Odkopuję..Zauważyłem, że gdy bateria spadnie poniżej 75% to mam całkowity freeze na wszystkim, potem sam się restartuje lub wyłącza..spróbujcie u siebie może jakieś wadliwe baterie dali..late 2013 mbp retina. Gdy bateria naładowana powyżej 75% nie ma zwiech ani na kablu ani na baterii..






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych