Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki modem do Macbooka Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekhel

tomekhel
  • 31 postów

Napisano 23 marca 2014 - 16:32

Witam wszystkich, Zwracam się z poradą jaki modem zakupić do Macbooka Pro na Liona aby działał. Mam starszego Huawei ale jest kłopot z konfiguracją, poza tym obecnie mam kartę Micro Sim, która jest często włożona do ipada. Nie chciałbym dokupywać drugiego abonamentu tylko przekładać karty jak gdzieś jadę. Dodam jeszcze, że sieć Orange. Dziękuję z góry za pomoc.

#2 cortez79

cortez79
  • 276 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2014 - 18:45

Jeśli iPad od wersji 4 to masz możliwość zrobienia hotspotu. U mnie to rozwiązuje sprawę.

#3 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 23 marca 2014 - 19:15

Witam wszystkich,

Zwracam się z poradą jaki modem zakupić do Macbooka Pro na Liona aby działał. Mam starszego Huawei ale jest kłopot z konfiguracją, poza tym obecnie mam kartę Micro Sim, która jest często włożona do ipada. Nie chciałbym dokupywać drugiego abonamentu tylko przekładać karty jak gdzieś jadę. Dodam jeszcze, że sieć Orange. Dziękuję z góry za pomoc.


Wybór modemu zależy od tego jakie technologie chcesz by obsługiwał.
Ja osobiście polecam Huawei E3276 - obsługuje 2G/3G/LTE i działa bez problemu z Mac.

#4 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 23 marca 2014 - 19:37

Ja korzystam z E3251, działa bezproblemowo z OS X'em. Kup sobie po prostu adapter z Micro Sim i problem rozwiązany. :) Opcja hotspotu jest ok, ale tylko wtedy kiedy korzysta się z tego bardzo rzadko. Bierze dużo prądu, jest mało poręczna, a potem iPad zamiast być gotowy do pracy jest rozładowany :) 100 zł to nie jest wielki koszt, a poza tym posiadanie oddzielnego modemu jest o wiele wygodniejsze.

#5 tomekhel

tomekhel
  • 31 postów

Napisano 23 marca 2014 - 21:16

Jakim program do obsługi E32..? Mam ipada 2 zatem hotspot odpada :(

#6 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 23 marca 2014 - 21:43

Program jest wbudowany w modem.

#7 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 24 marca 2014 - 00:51

Ewentualnie jeżeli nie chcesz korzystać z tego programu (a ma fajne opcje jak np. wykres prędkości, zużycie danych w danym dniu, tygodniu, miesiącu czy roku, obsługa SMS itp. itd.) możesz skonfigurować sobie połączenie Dial-Up w systemie ;)

#8 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 24 marca 2014 - 00:52

Z tym, że wtedy ciężko będzie mieć kontrolę nad rodzajem połączenia.

#9 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 24 marca 2014 - 09:24

Zależy. Np. dane do logowania przy połączeniu CDMA różnią się od tych z 3G. Czasami wymuszone 3,5G w programie, jest gorsze dobrego 3G ;)

#10 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 24 marca 2014 - 10:41

Niemniej wygodniej jest w programie wybrać połączenie i kliknąć „Połącz”.

#11 ajed76

ajed76
  • 249 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 marca 2014 - 13:01

Ja osobiście korzystam z mini routera Huawei E5372. Denerwują mnie te wszystkie "wystające dzyndzle" na USB. A tak, dyskretnie w teczce spoczywa routerek LTE, z którego może korzystać nie tylko "Maciuś", ale i iPad i iPhone (oba w Orange, więc czasem jak jest kiepski zasięg tej sieci, warto skorzystać z Plusa). Minusem jest bateria, która wytrzymuje tylko ok 5h. Na szczęście, jeśli wyczerpuje mi się z dala od gniazdka (a takiej sytuacji jeszcze nie miałem), można ją podładować z USB (wtedy wystaje mi nie tylko modem, ale i cały router na USB, co jest jeszcze mniej wygodne).

#12 Aarro

Aarro
  • 89 postów

Napisano 24 marca 2014 - 21:15

Chciałbym się dołączyć do tematu o właściwym modemie:
u mnie potrzebny jest modem-faxowy telefoniczny po kablu (56Kb). Zastosowałem już Dell D-400 (Conexant) i działa ale niestety jest nieprzewidywalny - na ok 30% połączeń nie reaguje odbiór automatyczny - wydawało mi się że to kwestia niewybudzania się po powrocie do pracy z trybu "Uśpij" maca ale dziś widzę że nawet bez usypiania szwankuje. Zakupiłem też oryginalny modem telef Apple ale ten w ogóle nie działa - nowy egzemplarz więc... wydaje mi się, że Apple nie wspiera w Mavericks urządzeń które przestał produkować, bo tego modelu od kilku lat nie ma w produkcji podobno.
Czy ktoś mógły doradzić jaki modem zastosować albo co zrobić w ustawieniach aby ww. Dell się wybudzał?

#13 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 24 marca 2014 - 21:49

A nie jest wygodniej użyć usługi Fax2eMail + eMail2Fax i nie męczyć się z technologią przedpotopową?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych