Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana uszkodzonego wyświetlacza iPhone5 - który z Allegro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szemot

Szemot
  • 1 549 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 marca 2014 - 14:25

Pech chciał, że znów rozwaliłem wyświetlacz w iPhone5 i tym razem nie mam kasy na bawienie się w serwis Apple. W grudniu (bo wtedy się to stało) patrzyłem na Allegro i ceny wahały sie między 550-1000zł za wyświetlacz z digitalizerem. Dziś zebrałem się żeby w końcu to wymienić i patrzę, że ceny są znacznie niższe 290-600zł (co mnie cieszy) ale trochę się boję. Wiem, że nie wymienię na oryginalny tylko zamiennik. iPhone5 w momencie premiery miał najlepszy wyświetlacz na rynku a sam jestem bardziej niż zadowolony z jego jakości. Nie chciałbym kupić bubla i być niezadowolony bo nawet nie wiem czy będzie taki sam a może kolory będą wyblakłe a może digitalizer będzie działał mało sprawnie. Mam w tym zerową wiedzę i jakbyście mogli mi powiedzieć na co zwracać uwagę, Może są jakieś firmy wyświetlaczy? Na aukcjach nie ma żadnej informacji na ten temat. A może aukcie za 290 i za 600 to ten sam sprzęt? Prosze o rzetelną pomoc w tej materii.
Ponieważ nie mam narzędzi (śrubokrętu) więc wolę aukcje z wymianą i np czy uważacie, że ta aukcja może być dobra?
WYŚWIETLACZ LCD + DIGITIZER IPHONE 5 WYMIANA W-WA (4031521996) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
iPhone 5 LCD Wyświetlacz + Wymiana Serwis Warszawa (4018611589) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Lub ta trochę droższa
iPhone 5 dotyk wyświetlacz lcd szybka z wym. W-wa (4059258653) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

P.S.
Czy wyświetlacz w iPhonie 5S z technicznego punktu widzenia jest tym samym co w 5 czy jednak został minimalnie poprawiony? Wiem, że np w iPodTouch mimo teoretycznie tych samych wyświetlaczy co w iPhonach jednak były inne, nieco słabsze. A jeśli ten w 5S jest nieco poprawiony to da się go włożyć do piątki?

#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 marca 2014 - 10:18

Wyświetlacz w iPhone 5S jest technologicznie taki jak w zwykłej piątce ale nie da się go zamontować ponieważ ma inną ramkę i inne taśmy podłączeniowe.

#3 radzisz

radzisz
  • 21 postów
  • SkądChoszczno, PL

Napisano 11 czerwca 2014 - 20:01

Zamienniki nie różnią sie jakością obrazu, jeśli mowa o takich za ponad 200 zl

#4 ramzestoja

ramzestoja
  • 102 postów
  • SkądRadom, PL

Napisano 24 września 2014 - 18:47

Witam, odgrzeje kotleta i zapytam dziś czy jesteś je wstanie mi pomoc w doborze wyświetlacza gdzie kupić takowy? Może podeśle jakiś link do sklepu www czy kontaktu z serwisem gdzie można za ni duże pieniądze kupić wyświetlacz? Może Allegro? Mam na ten cel 200-300zl za wyświetlacz do iPhone 5 w kolorze białym.

#5 Szemot

Szemot
  • 1 549 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2014 - 18:38

Zamienniki nie różnią sie jakością obrazu, jeśli mowa o takich za ponad 200 zl

Niestety mylisz i się i to bardzo :-) Kupiłem taki za równe 300zł. Raz, że przy wymianie nieco porysowali obudowę wyciągając wyświetlacz to jeszcze zapadł się guzik Home i nie moga naprawić. Po drugie wyświetlacz ma gorszy KAŻDY parametr. Czerń dość świeci, kolory są bardzo przekłamane, biel jest nierównomierna i przy jednej ramce jest niebieska, kąty widzenia są gorsze a kto wie pewnie też i gorszy pobór prądu. Do tego digitalizer działą średnio. Jeden palec spoko ale dodaj drugi i już ekran wariuje. Po 8 miesiącach digitalizer sięzwalił zupełnie i teraz poza tym, że kiepsko się pisze na klawiaturze bo wstukuję A a ten mi wstukuje pobliskie litery to dodatkowo czasem sam zwłaszcza jak sie nagrzeje (np podczas ładowania) to szaleje jakbym go dotykał randomowo w rózne miejsca a nie jest dotykany. No wyszedł nowy iPhone wiec mam motywacje do wymiany. Kupie jeszcze jeden tani wyświetlacz i sprzedam starego iphona póki coś jeszcze 64GB wersja coś jest warta


 iPhone 14ProMax (256), MacBookPro16 M3Pro  AirPods2Pro  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag, 


#6 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 16 grudnia 2014 - 17:38

Ja kiedyś oddałem rozbitego iP4 do naprawy i już nigdy nie popełnię takiego błędu. Nie dość, że usługa droga to wyświetlacz marny (migające podświetlenie), brak niektórych śrubek (dowiedziałem się o tym jak po jakimś czasie padł mi home i stwierdziłem, że nie będę kolejny raz płacić komuś za naprawę - przy okazji dowiedziałem się, że rozbieranie iPhonów wcale nie jest trudne i jeśli ktoś ma odrobinę pomyślunku to da sobie spokojnie radę). Dodatkowo najprawpodoboniej włożyli mi nieoryginalną baterię.


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#7 Jumper

Jumper
  • 276 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 grudnia 2014 - 18:45

Co do wyświetlacza, kiepski serwisant, kiepska jakość LCD. zaś co do baterii to jesli byla wymieniania na nową to napewno nie jest nieoryginalna. Co do prostoty naprawy pod warunkiem że wiesz co robisz. Ostatnio poprawiałem 6 czwóreczek po serwisie w Krakowie. w jednym uwalony aparat przedni (gość uwalił kondensator) oraz czujka swiatła, reszta czujki światła, źle spasowane homy, uwalone wzmacniaki wifi i takie drobiazgi. Pozdrawiam ;)


PS. Prośba do administracji, to nie jest reklama, tylko ostrzeżenie że coś bardzo łatwo uszkodzić jeśli nie wie co się robi.


Dla wprawnych oczu, zagadka gdzie jest uszkodzenie

Załączone pliki


Serwis Apple iPhone Łódź http://www.iservice24.pl

Zapraszam na fanpage: www.facebook.com/iservice24

+48 604 358 943


#8 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 16 grudnia 2014 - 18:49

Chodzi mi o to, że miałem oryginalną baterię i nie prosiłem o jej wymianę. Po jakimś czasie podczas samodzielnego rozkręcania i wymieniania przycisku home zauważyłem, że bateria jest nieoryginalna! A co do kiepskich serwisów to w sumie sam nie wiem z czego to może wynikać, chyba z pośpiechu i po prostu czystej głupoty. Ja spokojnie w godzinę wymieniłem home (czyli wyświetlacz również zdejmowałem) w iPhone 4, a robiłem to pierwszy raz w życiu. Oczywiście bez ifixit by się nie obyło :-) Fakt, że iPhony mają bardziej skomplikowaną konstrukcję. Jak po iP4 rozbierałem jakiegoś HTC to miałem wrażenie, że bawie się klockami lego.


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#9 Jumper

Jumper
  • 276 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 grudnia 2014 - 18:59

Dość długo składam Apple, i uważam że iPhony są banalne w konstrukcji, najgorsze to ipady, rozklejenie banalne, ale trza cholernie uwazać na taśmy oraz by nie uwalic lcd.i rozklejanie matryc od MBP i MBA. Znajdz uszkodzenie na zdjęciu :)))


Serwis Apple iPhone Łódź http://www.iservice24.pl

Zapraszam na fanpage: www.facebook.com/iservice24

+48 604 358 943


#10 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 16 grudnia 2014 - 19:23

Nie powiem Ci co jest uszkodzone, nie jestem serwisantem, tylko zwykłym, szarym użytkownikiem, który w tym momencie umie wymienić konkretną część która nie działa.


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#11 Jumper

Jumper
  • 276 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 grudnia 2014 - 19:27

Pyt otwarte dla pozostałych Użytkowników ;) Zaś Ty jako szary użytkownik potrafiący wymienić konkretną część która nie działa, może bardzo łatwo wywołać to uszkodzenie. Zapewne Koledzy serwisanci dojrzą i potwierdzą;)


Serwis Apple iPhone Łódź http://www.iservice24.pl

Zapraszam na fanpage: www.facebook.com/iservice24

+48 604 358 943


#12 satmar

satmar
  • 788 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 16 grudnia 2014 - 19:42

brak śrubki ? :)



#13 Jumper

Jumper
  • 276 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 grudnia 2014 - 20:30

Przyglądaj sie płycie :))Nie chodzi o śrubki :)


Serwis Apple iPhone Łódź http://www.iservice24.pl

Zapraszam na fanpage: www.facebook.com/iservice24

+48 604 358 943


#14 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 grudnia 2014 - 20:41

Brakuje cewki/dławika od zasilania przedniej kamery. Tak właśnie kończy się grzebanie w czwórce przez ludzi, którzy nie bardzo wiedzą co robią. Sądząc po tym jak to jest wyrwane czyli razem z padami to nie było łatwo naprawić. Poza tym trzeba mieć jeszcze dawcę tego elementu, bo zwykły drut odpowiednio nie załatwi sprawy.

 

Co wygrałem? :D


Użytkownik macsupport edytował ten post 16 grudnia 2014 - 20:44

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#15 Jumper

Jumper
  • 276 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 grudnia 2014 - 20:55

Brawa dla Pana MacSupport :)) Wygrałeś 10% rabatu lub darmową poradę :) A tak na serio telefon udało się naprawić :)

Użytkownik tumpio edytował ten post 17 grudnia 2014 - 08:17

Serwis Apple iPhone Łódź http://www.iservice24.pl

Zapraszam na fanpage: www.facebook.com/iservice24

+48 604 358 943


#16 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 19 grudnia 2014 - 22:13

Brakuje cewki/dławika od zasilania przedniej kamery. Tak właśnie kończy się grzebanie w czwórce przez ludzi, którzy nie bardzo wiedzą co robią. Sądząc po tym jak to jest wyrwane czyli razem z padami to nie było łatwo naprawić. Poza tym trzeba mieć jeszcze dawcę tego elementu, bo zwykły drut odpowiednio nie załatwi sprawy.

 

Co wygrałem? :D

ja zrobiłem u siebie kiedyś zworkę z cyny i aparat chodzi do dziś :) jak pisałem wtedy do kilku serwisów to żaden nie był w stanie naprawić tej usterki

 

 

Brawa dla Pana MacSupport :)) Wygrałeś 10% rabatu lub darmową poradę :) A tak na serio telefon udało się naprawić :)

udało się naprawić aparat przedni? możesz zdradzić jak jak pady urwane ?:)


 MacBook Air 13″ 1.3GHz/8GB/128GB SSD/HD 5000 |  iPhone 11 PRO 64GB Midnight Green | 

 HomePod AirPods  Apple Watch 4 44mm NIKE  Apple TV 4 64GB 


#17 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 grudnia 2014 - 10:20

Dość! Temat jest jasno określony. Proszę skończyć ten OT!


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych