Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple tworzą ludzi wybitni, nie znający potrzeb zwykłych ludzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 kurdupel

kurdupel
  • 7 postów

Napisano 10 marca 2014 - 21:22

Jestem posiadaczem Apple Mac Mini od grudnia 2013 roku. Muszę przyznać, że sprzęt jest fajny i cieszę się, że go zakupiłem. Przed zakupem byłem w iSpot po oglądać, po dotykać i poczuć komputery. Mac Mini czy iMac wyglądają rewelacyjnie. Działają rewelacyjnie i są ciche. Nie rozumiem jednak dwóch rzeczy. 1. Dlaczego w App Store i iTunes nie można płacić choćby za pośrednictwem Paypal? Płacenie kartą kredytową w Polsce to chyba jakiś żart. Od lat słyszałem, że sprzęt firmy Apple przeznaczony jest dla bogatych i do dziś myślałem, że to tylko puste słowa. Zdaje się, że ktoś taki jak ja, kto nie lubi "jeździć na kredytach" i nie posiada karty kredytowej, bo zwyczajnie nie chce jej mieć, nie może skorzystać z innej formy płatności. Czy z powodu tych dwóch sklepów mam ją sobie założyć? 2. Chciałbym zakupić monitor Apple. Design jest piękny, a obraz idealny. Nie rozumiem, dlaczego w sprzedaży są tylko 27 calowe? Nie chcę mieć wielkiego pudła przed sobą. Monitor o wielkości 21,5 cala wystarczyłby mi i od razu bym taki kupił. Czy ci na górze nie widzą potrzeb klienta? Czy mają tak skomplikowane umysły, że nie wiedzą czego pragnie klient? I tak naprawdę nie wiem, do kogo kieruję te wszystkie pytania.

#2 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2014 - 21:25

Ad. 1 - wystarczy mieć kartę płatniczą. Praktycznie do każdego rachunku bankowego możesz ją uzyskać. Ad. 2 - taka decyzja Apple

#3 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2014 - 21:26

PayPal za darmo tego nie zrobi,wiec po co pośrednik?Skoro chcesz tyle kasy wydać na monitor mogłeś kupić iMac,są w dwóch rozmiarach.

#4 kurdupel

kurdupel
  • 7 postów

Napisano 10 marca 2014 - 21:40

Wiem, że mogłem kupić iMaca. Dziś trochę tego żałuję. Choć z drugiej strony celowo wybrałem Mac Mini, ponieważ zdarza mi się przebywać poza domen kilka dni w miesiącu, więc zabieram go w podróż. Fajnie, że można go podłączyć za pośrednictwem kabla HDMI - wszędzie działa. Paypal bierze "parę groszy", ale ja tak płacę od lat i ta forma mi odpowiada. Chodziło mi tylko o to, że taka potężna firma jak Apple powinna dać klientowi możliwość wyboru płatności. Przyznam szczerze, że nawet nie wiedziałem podczas zakupu Mini, że Apple sprzedaje monitory. Gdy przypadkowo na niego natrafiłem, zdziwiłem się, że nie ma 21,5 calowych. A szkoda!

#5 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2014 - 21:50

Paypal bierze "parę groszy", ale ja tak płacę od lat i ta forma mi odpowiada. Chodziło mi tylko o to, że taka potężna firma jak Apple powinna dać klientowi możliwość wyboru płatności.


Daje wybór: możesz płacić kartą lub nie płacić ;)

Płacenie kartami w internecie jest powszechną praktyką by nie powiedzieć, że standardem.

#6 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 marca 2014 - 22:14

Paypallem też.

#7 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2014 - 22:17

Nie, płacenie PayPalem nie jest standardem - jest tylko popularne. No chyba, że uwzględniamy PayPal jako akceptanta kart płatniczych ;) Poza tym Apple z pewnością nie będzie akceptowało Paypala gdyż jest on konkurentem dla Apple w dziedzinie płatności.

#8 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 10 marca 2014 - 22:17

Płacenie kartą kredytową w Polsce to chyba jakiś żart.


Nie. Dla niektórych (w tym dla mnie) to standard, a PayPal to egzotyka.

I nie musi być to kredytówka. Większość podstawowych kart wydawanych do konta bankowego ma taką funkcjonalność.

#9 folharth

folharth
  • 436 postów
  • Skądfolharth_ca

Napisano 10 marca 2014 - 22:28

....a PayPal to egzotyka.


Jaka egzotyka ???!!!! Od lat na ebay tylko place przez paypal .

#10 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2014 - 22:30

Dziwne byś nie płacił skoro PayPal jest eBaya... Podobnie jak PayU jest Allegro

#11 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 10 marca 2014 - 22:53

Czy ci na górze nie widzą potrzeb klienta? Czy mają tak skomplikowane umysły, że nie wiedzą czego pragnie klient? I tak naprawdę nie wiem, do kogo kieruję te wszystkie pytania.


Nie ma znaczenia co chce klient, tutaj liczy się tylko marketing i dochody. Apple wydało swoje monitory w wersji 27' bo to uznali za najbardziej dochodowe dla nich, wypuszczanie taniego monitora 21' czy 24' nie ma w zasadzie żadnego sensu bo na rynku jest ich masa.

Ale zastanówmy się czy aby u innych firm nie jest tak samo - np Intel jak myślisz zależy im na sprzedaży Pentium D którego cena w zależności od konfiguracji oscyluje w okolicach 200zł czy na Xeonie w okolicach 9000zł?

Ja osobiście już nie zwracam na to uwagi, aczkolwiek szkoda iż firma na przestrzeni paru lat praktycznie olała rynek komputerowy, wybierając świat zabawek. Jak ja sobie tak czasami zestawiam to co Apple miało, i to na prawdę oferowało za czasów kiedy ja kupowałem swojego pierwszego mini to się łezka w oku kręci. To na prawdę działało, miało duszę, w stosunku do PCta z Windows XP to była przepaść i to olbrzymia. Komputer przechodził u mnie jakieś 5 lat bezawaryjnie, były tak jakieś problemy z USB ale to w porównaniu z obecnymi problemami to był pikuś. Co mamy dzisiaj?

Cóż motyw znany nałapiemy klientów, zmniejszymy ceny, zmniejszymy poziom jakości naszych produktów itd … końcowy efekt jest zazwyczaj podobny renomy i zaufania odbudować albo się już nie da, albo jest bardzo trudno.

#12 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 10 marca 2014 - 23:01

Jaka egzotyka ???!!!! Od lat na ebay tylko place przez paypal .


Ja i autor wątku wątku pisaliśmy o polskich realiach.

#13 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 10 marca 2014 - 23:11

A myslisz ze Apple obchodzi Polska? Ludzie tutaj w wiekszosci nie sa w stanie kupic iPhone'a w abonamencie, a co dopiero za gotowke. Dlatego nie ma i nie bedzie Siri w jezyku polskim - nie jestesmy dla Apple zadnym liczacym sie rynkiem i w sumie im sie nie dziwie... Jak komus nie pasuje karta kredytowa zawsze mozna sobie zamowic karte przedplacana - usligi prepaid CC oferuje juz chyba wiekszosc bankow. Karta kredytow to standard w 2014 roku, czy sie komus to podoba czy nie...

#14 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 10 marca 2014 - 23:12

Z intelem to trochę zły przykład, bo w kręgu xeonów jest monopolistą i nie ma konkurencji. W typowo konsumenckim cpu jest teraz olbrzymi tłok, nie tylko amd, ale poszczególne linie intela ze sobą konkurują, a dodatkowo na rynek wpycha się coraz wydajniejsze army. Jak intel tu popuści i pozwoli wrzucić na rynek jakieś sse8 czy inny zestaw kodów i zrobić z niego de facto standard to ma pozamiatane. Po za tym ilość słabych cpu jaka się sprzedaje pozwala na lepszy zysk niż z tych kilku xeonów na tysiące prostych cpu.

#15 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2014 - 23:16

Ciekawe zagadnienie - nawet warte oddzielnego wątku by OT nie robić.

#16 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 11 marca 2014 - 11:08

Z intelem to trochę zły przykład, bo w kręgu xeonów jest monopolistą i nie ma konkurencji. W typowo konsumenckim cpu jest teraz olbrzymi tłok, nie tylko amd, ale poszczególne linie intela ze sobą konkurują, a dodatkowo na rynek wpycha się coraz wydajniejsze army.


AMD też niby ma swoje odpowiedniki - Opterony z tym że wiadomo jak to jest w przypadku AMD. Co do armów sytuacja z Windows RT pokazała iż nie są one sobie w stanie na dzień dzisiejszy poradzić na tyle aby zwykłego Windowsa pociągnąć z jakąś chociaż racjonalną wydajnością.

Jak intel tu popuści i pozwoli wrzucić na rynek jakieś sse8 czy inny zestaw kodów i zrobić z niego de facto standard to ma pozamiatane.


Tylko że standardem jest dopiero SSE2 które pojawiło się lata temu chyba wraz z procesorem Pentium 4, z kolei procesory AMD Athlon 64 miały zarówno SSE2 jak i SSE3. Jedyny problem był z procesorami na Socket A które nie posiadały instrukcji SSE2.


Po za tym ilość słabych cpu jaka się sprzedaje pozwala na lepszy zysk niż z tych kilku xeonów na tysiące prostych cpu.


No tylko że jak on finalnie kosztuje od 199zł do 336zł w sklepie komputronik to ile za taki układ bierze Intel? Przecież są koszty produkcji, transportu sklep ma swoją marżę itd … Wg mnie zarabiają na nich jakieś marne grosze no ale skoro mają odpadki do produkcji budżetowych układów to oczywiście warto z tego skorzystać. W przypadku Xeona zarobek będzie na poziomie kilkuset sprzedanych pentiumów.

#17 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 11 marca 2014 - 11:36

Sugeruję delikatnie byście stworzyli nowy wątek a Wy dalej OT robicie...

#18 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 21 kwietnia 2014 - 20:06

Apple tworzą ludzie wybitni...

...którzy mają gdzieś, co o tym myślisz i czego potrzebujesz.

Kup sobie inny monitor. Na rynku można dostać o wiele lepsze niż produkuje Apple.
Mnie też denerwuje sposób płatności w Appstore. Nawet do nich o tym napisałem. Myślisz że się tym przejęli?
Wiele godzin spędziłem na rozmowach na infolinii. Konsultanci przyznawali racje. Ale niestety nikomu nie zależy na ulepszeniu systemu sprzedaży.

#19 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 kwietnia 2014 - 20:51

Mnie też denerwuje sposób płatności w Appstore.


Najlepsze jest to że karty Maestro w sklepie apple nie działają, mogę nią kupić bilet na samolot ale w sklepie apple zapłacić już nie. Pewnie mogę iść do banku i wymienić kartę na MasterCard czy Visa ale mają znacznie droższe prowizje.

#20 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 22 kwietnia 2014 - 10:50

A myslisz ze Apple obchodzi Polska? Ludzie tutaj w wiekszosci nie sa w stanie kupic iPhone'a w abonamencie, a co dopiero za gotowke. Dlatego nie ma i nie bedzie Siri w jezyku polskim - nie jestesmy dla Apple zadnym liczacym sie rynkiem i w sumie im sie nie dziwie...

Jak komus nie pasuje karta kredytowa zawsze mozna sobie zamowic karte przedplacana - usligi prepaid CC oferuje juz chyba wiekszosc bankow. Karta kredytow to standard w 2014 roku, czy sie komus to podoba czy nie...


Prędzej ludzi stać tu na kupno Iphona za gotówkę, niż ładować się w zupełnie niepotrzebny abo za 200zł miesięcznie, aby cena Iphona była bardziej sensowna, mimo, że i tak wtedy jest dość wysoka. Jak to samo mam w ofercie na kartę za 30-50zł miesięcznie.

Do sporej liczby kont karta kredytowa jest darmowa. Jej użytkowanie to już różnie. Albo musisz w ciągu roku wydać nią określoną kasę, albo np za rok używania płacisz 200zł. Dużo? Nie sądzę.

#21 kurdupel

kurdupel
  • 7 postów

Napisano 10 października 2015 - 19:06

Wiecie, powróciłem sobie  na ten wątek po ponad roku i przeczytałem wszystkie posty. Jestem przekonany, że Apple to firma, która sprzedaje produkty, by czerpać z nich zyski. - To takie oczywiste. Piszecie, że jak kogoś nie stać na kartę kredytową..., albo że Polska nie jest liczącym się rynkiem..., albo, że PayPal jest konkurencyjną platformą płatniczą...., lub to, że PayPal jest dla ciebie egzotyczną formą płatności, to zastanawiam się. - Czy coś Was boli, czy udajecie, że jesteście fajni. Wielka firma, potężna, znana i szanująca się marka, w której nie ukrywam zakochałem się od pierwszego użycia i nie ma możliwości płatności PayPal? Ok. Nie muszą mieć, jak chcą tak mają. Ale po raz pierwszy mam wrażenie, że zapomnieli o użytkownikach. Nie każdy ma kartę kredytową i nie każdą kartą VISA można płacić przez internet. Ktoś tu napisał, że Allegro ma PayU, ale przynajmniej tam mogę zapłacić na 30 sposobów!. A tu tylko kartą kredytową lub VISA, jeśli odblokuje się taką możliwość w banku. Według mnie to jest nie do zaakceptowania. Od takiej firmy oczekuję wygody i możliwości, a nie utrudnień...



#22 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 10 października 2015 - 19:34

Apple ma zawsze racje choćby nie miało i wie lepiej niemniej przymus posiadania karty jest powszechny a to jest zło nad którym mało kto się zastanawia , mało jest osób które nie posiadają karty a posiadanie karty powoduje czasem pomroczność niejasną.
Banki dążą do uzależnienia klienta a klient jest nieswiadom zagrożenia. Zakup kartę prepaid i po kłopocie przynajmniej bezpieczniej

#23 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2015 - 22:19

Nie ogarniam tego PayPal... W ogóle myślę, że jakieś 10% ludzi robiących zakupy w szeroko rozumianych „internetach” widzi to inaczej niż ja :)

PayPal to jednak dla Apple konkurencja na tę chwilę więc po co dawać zarobić konkurencji.

 

Przyznam też, że nigdy w swoim niekrótkim życiu nie miałem karty, która nie pozwalałaby zapłacić w internetach...

Z ciekawości zapytam... podajcie przykład takiej karty proszę.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#24 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 10 października 2015 - 22:36

Pewnie PKO jeżeli chodzi o iTunes.


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#25 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2015 - 23:04

Wiza z PKO nie obsługuje?

Moja obsługuje z Inteligo.

Rajfajzen też

Mbank też

Alior też

BZ WBK też

 

jak ktoś ma konto w kasie stefczyka to pewnie mu nie dział :)


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych