Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

uwaga na oszusta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 kmilewski

kmilewski
  • 36 postów
  • SkądBogatynia, PL

Napisano 19 lutego 2014 - 17:43

Witam, umieściłem w dziale giełda/kupię ogłoszenie, że kupię MacBooka Pro Retinę. Skontaktowała się ze mną niejaka Agnieszka Truskolawska (agnieszkatruskolawska@wp.pl) z propozycją sprzedaży jej laptopa. Po wymianie wiadomości na maila, postanowiliśmy, że wystawi swojego MacBooka na allegro i wyśle mi link do aukcji. Niby wszystko było ok, wysłała mi zdjęcia, nawet poprosiłem o fotkę z karteczką z nickiem allegro na macbooku i dostałem. Gdy kliknąłem kup teraz i wpłaciłem pieniądze, kontakt praktycznie się urwał, nie odbiera telefonu ani na maile nie odpisuje, nie ma ani MacBooka ani pieniędzy. Jutro idę na policję złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Próbowała 15.02.2014 zamieszczać ogłoszenie w dziale giełda/sprzedam, ale administrator szybko usunął jej ogłoszenie, jako, że dopiero konto na myapple założyła. Zostałem oszukany na 4500 zł, ale tego tak nie zostawię. pełne dane tej osoby mogę podać na PW konto na allegro ma już zawieszone

#2 witekgk

witekgk
  • 40 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 17:56

Wklej link z aukcją na której kupiłeś laptopa

#3 kmilewski

kmilewski
  • 36 postów
  • SkądBogatynia, PL

Napisano 19 lutego 2014 - 18:25

Link do aukcji, którą dla mnie wystawiła:
MacBook Pro 15" retina 2,7 hz SSD 512 GB (3981868823) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
w momencie wystawiania aukcji nie miała komentarzy na profilu 66rybka66, tłumaczyła to tym, że jej konto boomer88 na allegro zostało zawieszone. Informacje o Użytkowniku boomer88 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Załączam zdjęcie, które na moją prośbę przesłała, macbooka ze swoim nickiem.
Jak myślicie, phoptoshop? Napisała, że przeprasza za słabą jakość, bo nie ma jej w domu, i poprosiła swoje dzieci, by zrobiły zdjęcie.

[ATTACH=CONFIG]20402[/ATTACH]

- - - Połączono posty - - -

Aha, 15.02.2014 próbowała zamieścić ogłoszenie w dziale giełda/sprzedam. Dopiero dziś to wykryłem. Zrzut ekranu wysłał mi administrator.
[ATTACH=CONFIG]20403[/ATTACH]

#4 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 19:06

@kmilewski wiem że sytuacja średnio ciekawa dla Ciebie, ale usuń dane personalne osoby (nazwisko i adres) i określenia "oszust" bo może zgłosić sprawę o oczernianie itd … także dla swojego spokoju i nie robienia sobie kolejnych kłopotów :)

#5 witekgk

witekgk
  • 40 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 19:20

Tak dane najlepiej usuń . Nie obraz się ale to co zrobiłeś to szczyt naiwności , kupujesz laptopa za 4500 od osoby która ma zawieszone konto , już powinna Ci się zapalić lampka, (pewien jesteś ze to było jej) i wystawia na nowym bez komentarzy, a dwa płacisz kasę z góry , trzeba było poprosić o wysyłkę za pobraniem, mam nadzieje ze odzyskasz kasę.

#6 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 19:27

Nie będzie to łatwe, sprawa załatwiona przelewem bez praktycznie żadnych dowodów itd … Pytanie co zostało wpisane w tytule przelewu jak jakaś bzdura to już całkiem klapa.

#7 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 19:27

Link do aukcji, którą dla mnie wystawiła:
MacBook Pro 15" retina 2,7 hz SSD 512 GB (3981868823) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
w momencie wystawiania aukcji nie miała komentarzy na profilu 66rybka66, tłumaczyła to tym, że jej konto boomer88 na allegro zostało zawieszone. Informacje o Użytkowniku boomer88 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Załączam zdjęcie, które na moją prośbę przesłała, macbooka ze swoim nickiem.
Jak myślicie, phoptoshop? Napisała, że przeprasza za słabą jakość, bo nie ma jej w domu, i poprosiła swoje dzieci, by zrobiły zdjęcie.

[ATTACH=CONFIG]20402[/ATTACH]

- - - Połączono posty - - -

Aha, 15.02.2014 próbowała zamieścić ogłoszenie w dziale giełda/sprzedam. Dopiero dziś to wykryłem. Zrzut ekranu wysłał mi administrator.
[ATTACH=CONFIG]20403[/ATTACH]


Jeśli płaciłeś przez PayU (bo nie piszesz dokładnie jak zapłaciłeś, albo nie doczytałem) to kasę odzyskasz tylko, że trochę to czasu zajmie.
No i ta cena za ten model nie wydawała Ci się troszkę za wspaniała zwłaszcza, że laptop niby na gwarancji jeszcze do czerwca 2014 r. i praktycznie nieużywany?
Powodzenia i daj znać o postępach sprawy.

#8 kmilewski

kmilewski
  • 36 postów
  • SkądBogatynia, PL

Napisano 19 lutego 2014 - 19:38

Dostałem z jej numeru smsa, po tym jak napisałem, że wystawiła aukcję z konta bez komentarzy "proszę zoboaczyć profil boomer88 i skontaktować się ze mną przez ten profil". Rzeczywiście to było jej konto, a zawiesić mogą nawet za niezapłacenie w terminie należności wobec allegro.

- - - Połączono posty - - -

Jeśli płaciłeś przez PayU (bo nie piszesz dokładnie jak zapłaciłeś, albo nie doczytałem) to kasę odzyskasz tylko, że trochę to czasu zajmie.
No i ta cena za ten model nie wydawała Ci się troszkę za wspaniała zwłaszcza, że laptop niby na gwarancji jeszcze do czerwca 2014 r. i praktycznie nieużywany?
Powodzenia i daj znać o postępach sprawy.


Przelew tradycyjny. Dane do przelewu, które dostałem od niej były zgodne z danymi na allegro. Tak, wiem, że na allegro jest program ochrony kupujących, tylko jak policja odmówi postępowania (i chyba też jak umorzy), to zwrotu nie będzie. A nawet jeśli wszystko się uda załatwić, to i tak ze 3 miesiące oczekiwania na zwrot z POK.
Cenę negocjowałem jeszcze zanim wystawiła mi tą aukcję. Widziałem też podobnego MacBooka, który poszedł za 4550 zł.
Link: http://allegro.pl/ap...3916677566.html
Myślicie, że też wałek tam był?

- - - Połączono posty - - -

Nie będzie to łatwe, sprawa załatwiona przelewem bez praktycznie żadnych dowodów itd … Pytanie co zostało wpisane w tytule przelewu jak jakaś bzdura to już całkiem klapa.


Dowodem jest zawarcie umowy kupna-sprzedaży poprzez kliknięcie "kup teraz". Ne kupowałem przecież po za allegro.
Tytuł przelewu zrobiłem taki jak trzeba "Allegro MacBook Pro 15 retina 2,7 hz SSD 512 GB (numer: 3981868823)"

#9 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 19 lutego 2014 - 19:40

@kmilewski wiem że sytuacja średnio ciekawa dla Ciebie, ale usuń dane personalne osoby (nazwisko i adres) i określenia "oszust" bo może zgłosić sprawę o oczernianie itd … także dla swojego spokoju i nie robienia sobie kolejnych kłopotów :)


Robiąc takie wałki myślisz, że to są jej prawdziwe dane??Nie ma szans. A to, że jest oszustką nie ulega wątpliwości. Kolega otrzyma zwrot pieniędzy od allegro, więc wielkiego stresu nie ma. Tylko czasu trochę straci na bieganie po komisariatach.

#10 witekgk

witekgk
  • 40 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 19:41

Ale kamilewski tak nie kupuje się towaru zwłaszcza używanego i to za 4500

#11 simonp1992

simonp1992
  • 108 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 19:47

zdjęcia laptopa w aukcji na allegro pobrane z aukcji ze stanów… MacBook Pro 15" Retina 2 7GHz i7 Gen 3 16GB 1600MHz DDR3L SDRAM 512 GB Mid 2012 | eBay

#12 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 19:50

Przecież konto zawieszone więc wałek jak nic. Co do POK to policja musi wszcząć postępowanie, a czy zostanie umorzone z powodu nie wykrycia sprawcy to już nie Twoje zmartwienie bo Allegro na to już nie patrzy i wypłaca pieniądze.

#13 simonp1992

simonp1992
  • 108 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 19:54

może trochę CSI kryminalne zagadki, ale na ebayu ktoś wystawił jego jedno zdjęcie, ona miała na tym samym parapecie 3, mógłbyś napisać do gościa który go sprzedawał jak wygląda Twoja sytuacja i czy ktoś z polskim mailem nie prosił o zdjęcia, jeśli tak to jakim (może prawdziwym)… chyba, że allegro Ci zwróci pieniądze i będzie po sprawie

#14 kmilewski

kmilewski
  • 36 postów
  • SkądBogatynia, PL

Napisano 19 lutego 2014 - 19:55

Robiąc takie wałki myślisz, że to są jej prawdziwe dane??Nie ma szans. A to, że jest oszustką nie ulega wątpliwości. Kolega otrzyma zwrot pieniędzy od allegro, więc wielkiego stresu nie ma. Tylko czasu trochę straci na bieganie po komisariatach.


Też myślę, że to nieprawdziwe dane, ale jak zrobiłem przelew na dane, które były identyczne z danymi z allegro (imię, nazwisko, adres), to pytanie, jak mogła na nieprawdziwe dane założyć rachunek w banku WBK?

#15 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 19:56

Też myślę, że to nieprawdziwe dane, ale jak zrobiłem przelew na dane, które były identyczne z danymi z allegro (imię, nazwisko, adres), to pytanie, jak mogła na nieprawdziwe dane założyć rachunek w banku WBK?


Ale do przelewu dane prawidłowe nie są wymagane, wystarczy sam nr rachunku :)

#16 kmilewski

kmilewski
  • 36 postów
  • SkądBogatynia, PL

Napisano 19 lutego 2014 - 19:59

Ale do przelewu dane prawidłowe nie są wymagane, wystarczy sam nr rachunku :)


Sam nr rachunku ok, a nie ma przypadkiem tak, ze jak JUŻ PODAM te dane (imię, nazwisko, adres) i się nie zgadzają z posiadaczem rachunku, to bank wstrzymuje operację?

#17 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 20:00

może trochę CSI kryminalne zagadki, ale na ebayu ktoś wystawił jego jedno zdjęcie, ona miała na tym samym parapecie 3, mógłbyś napisać do gościa który go sprzedawał jak wygląda Twoja sytuacja i czy ktoś z polskim mailem nie prosił o zdjęcia, jeśli tak to jakim (może prawdziwym)…
chyba, że allegro Ci zwróci pieniądze i będzie po sprawie


A skąd pewność, że miała polski email?
@kmilewski - wydrukuj sobie tą aukcję z ebay jak będziesz szedł na Policję.
Kasę powinieneś spokojnie odzyskać od allegro.

#18 kmilewski

kmilewski
  • 36 postów
  • SkądBogatynia, PL

Napisano 19 lutego 2014 - 20:05

może trochę CSI kryminalne zagadki, ale na ebayu ktoś wystawił jego jedno zdjęcie, ona miała na tym samym parapecie 3, mógłbyś napisać do gościa który go sprzedawał jak wygląda Twoja sytuacja i czy ktoś z polskim mailem nie prosił o zdjęcia, jeśli tak to jakim (może prawdziwym)…
chyba, że allegro Ci zwróci pieniądze i będzie po sprawie


aukcja na ebay-u zakończona 14 lutego, więc mogła wcześniej pościągać zdjęcia, jak jeszcze przedmiot nie został kupiony

- - - Połączono posty - - -

są wszystkie zdjęcia:
http://www.ebay.com/...=p2047675.l2557

#19 Kayne

Kayne
  • 189 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 20:29

Sam nr rachunku ok, a nie ma przypadkiem tak, ze jak JUŻ PODAM te dane (imię, nazwisko, adres) i się nie zgadzają z posiadaczem rachunku, to bank wstrzymuje operację?


Nie. Może kiedyś. Znajomy raz pomylił numery konta, ale wpisał dobre dane adresowe - dzwonił do banku i powiedzieli, że nic z tym nie da się tak zrobić. Adres właściciela konta na jaki wysyłasz dane nie mają znaczenia. Może ewentualnie imię i nazwisko, ale i tego nie byłbym pewien. Nie wiem jak się skończyła sprawa kolegi, ale zwróć uwagę na fakt, że podawanie danych adresowych jest opcjonalne podczas zlecania przelewu. Niby u mnie trzeba podać imię i nazwisko, ale jak czasami z braku czasu wpisuję głupoty, przelew i tak dochodzi.

#20 LosMarianos

LosMarianos
  • 26 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 20:47

Sam nr rachunku ok, a nie ma przypadkiem tak, ze jak JUŻ PODAM te dane (imię, nazwisko, adres) i się nie zgadzają z posiadaczem rachunku, to bank wstrzymuje operację?

Niestety, Bank nie weryfikuje danych odbiorcy. Przelewy są księgowane tylko na podstawie nr. Ale na prośbę prokuratora bez problemu Bank udostępni dane posiadacza rachunku oraz będzie można prześledzić transfer środków.

#21 witekgk

witekgk
  • 40 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 22:23

Dostałem z jej numeru smsa, po tym jak napisałem, że wystawiła aukcję z konta bez komentarzy "proszę zoboaczyć profil boomer88 i skontaktować się ze mną przez ten profil". Rzeczywiście to było jej konto, a zawiesić mogą nawet za niezapłacenie w terminie należności wobec allegro.

- - - Połączono posty - - -



Przelew tradycyjny. Dane do przelewu, które dostałem od niej były zgodne z danymi na allegro. Tak, wiem, że na allegro jest program ochrony kupujących, tylko jak policja odmówi postępowania (i chyba też jak umorzy), to zwrotu nie będzie. A nawet jeśli wszystko się uda załatwić, to i tak ze 3 miesiące oczekiwania na zwrot z POK.
Cenę negocjowałem jeszcze zanim wystawiła mi tą aukcję. Widziałem też podobnego MacBooka, który poszedł za 4550 zł.
Link: AppleMacbook PRO 15" ME294PL/A/P1 Retina (3916677566) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Myślicie, że też wałek tam był?

- - - Połączono posty - - -



Dowodem jest zawarcie umowy kupna-sprzedaży poprzez kliknięcie "kup teraz". Ne kupowałem przecież po za allegro.
Tytuł przelewu zrobiłem taki jak trzeba "Allegro MacBook Pro 15 retina 2,7 hz SSD 512 GB (numer: 3981868823)"

AppleMacbook PRO 15" ME294PL/A/P1 Retina (3916677566) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Oczywiście ze wałek konto zawieszone tez nie zwróciłeś uwagi ze to nowicjusz

#22 Luckylucas

Luckylucas
  • 20 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 22:54

Niestety nie odzyskasz kasy od allegro, bo nie placiles orzez payu, a co do sprawy na Policji to oczywiscie zgłoś ale, że to doprowadzi do sukcesu masz jakies 5%. Mialem kiedys taką samą sytuacje. Pozdro

#23 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 lutego 2014 - 23:04

Tragiczne jest to jak łatwo okraść kogoś naiwnego...

#24 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 23:08

Nie jest wymagane płacenie przez PayU żeby odzyskać kasę, jeżeli była by wpłata przez PayU to Allegro zwraca również koszty przesyłki a jak był przelew bankowy bezpośrednio z konta na konto to za przesyłkę nie zwracają, choć mi się raz zdarzyło że za przesyłkę również kasę dostałem od POK.

#25 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 lutego 2014 - 23:16

Dokładnie, cytat z regulaminu POK (Warunki skorzystania z POK - Pomoc Allegro):

Programem są objęte wszystkie umowy kupna-sprzedaży, w których dokonano płatności przelewem bankowym, przekazem pocztowym, za przesyłkę pobraniową, poprzez PayU, a przedmiot został przesłany pocztą, firmą kurierską lub drogą elektroniczną.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych