Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie porty USB kupić do macbook'a A1181.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 sex_adams

sex_adams
  • 22 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 19:42

Dzień dobry.
Mam problem z portami USB w moim starym białym macbook'u (A1181). Przestały działać wieki temu, a komputer leżał i się marnował, jednak teraz mógłby mi się przydać i chciałbym te porty naprawić. Autoryzowany serwis Apple oczywiście naprawić portów nie może, tylko całą płytę główną wymienić co jak wiadomo mija się z celem. W serwisie Maclife porty wymienić chcą, ale za kosmiczną kwotę 210 zł za sztukę. Mam znajomego który ma odpowiedni sprzęt do tego i mógłby się podjąć przelutowania portów, ale to ja mam je kupić. I tu się właśnie rodzi moje pytanie: jakie porty i gdzie kupić? Przeglądałem pobieżnie allegro ale dedykowanych portów nie znalazłem i nie wiem które by pasowały… Proszę kogoś kto ma o tym pojęcie o wypowiedź.
Pozdrawiam, Kevin.

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 18 lutego 2014 - 19:55

Bedzie ci trudo znaleźć takie porty, ponieważ różnorodność portów USB jest olbrzymia. Najbezpieczeniej jest przelutować z innej takiej samej płyty. Z wymianą bądźcie ostrożni, ponieważ jeśli przegrzejecie laminat lub uszkodzicie GBM to koszta naprawy bedą znacznie wyższe niż "kosmiczna" kwota ;)

#3 sex_adams

sex_adams
  • 22 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 20:06

Tylko masz może pomysł skąd dostać taką płytę główną ze sprawnymi portami? :) Wiem że na allegro są płyty sprawne i uszkodzone, ale sprawnej kupić się nie opłaca, a skąd wiedzieć czy porty w uszkodzonej będą działać i jakie jest prawdopodobieństwo że będą?

#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lutego 2014 - 20:34

Tylko masz może pomysł skąd dostać taką płytę główną ze sprawnymi portami? :) Wiem że na allegro są płyty sprawne i uszkodzone, ale sprawnej kupić się nie opłaca, a skąd wiedzieć czy porty w uszkodzonej będą działać i jakie jest prawdopodobieństwo że będą?

A skąd to można wiedzieć? Większość płyt to "zalańce" , aukcje bez zdjęć portów więc kupujesz "na ryzyko". Kupując uszkodzoną płytę masz 50% szansy, że same gniazda są sprawne i 50% że zalane. Pocieszające jest to, że wszystkie gniazda z płyt A1181 są takie same mechanicznie - różnią się tylko kolorem (płyta w wersji do białego i czarnego macbooka) Rozumiem, że masz uszkodzone gniazda mechanicznie - ale żeby oba na raz? Artysta z Ciebie :D.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#5 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 18 lutego 2014 - 20:55

Jeśli nie chcesz podejmować tego ryzyka to niech po prostu serwis podejmie je za Ciebie i je wymieni ;) U nas np. jak jest wymiana wiecej niż jednego portu to nie jest to liczone osobno za każdy port tylko ryczałtowane (Np. pierwszy port w normalnej cenie, drugi za 20-30%).

#6 sex_adams

sex_adams
  • 22 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 21:05

Więc jaka byłaby cena za dwa porty? :)

#7 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 18 lutego 2014 - 21:09

Zwykle około 250zł w tym modelu. Gratis jest wykonywana konserwacja układu chłodzenia.

#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lutego 2014 - 21:55

Ja tylko chciałem nieśmiało zapytać jaki jest powód wymiany tych złącz USB. Bo że nie działają to ja rozumiem, ale czy one są uszkodzone mechanicznie? Bo jeśli nie to możliwe, że same złącza są sprawne, a nie działają bo uszkodzone jest coś na płycie, np. mostek. Jeśli o same złącza chodzi, w co wątpię, bo chyba trudno uszkodzić oba, to tak jak Koledzy napisali w grę wchodzą tylko wylutowane z innej płyty, bo nowych takich raczej nie znajdziesz. Druga sprawa to czym Wy ze znajomym chcecie to lutować, bo wbrew pozorom to nie jest takie proste.

#9 sex_adams

sex_adams
  • 22 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 23:37

A skąd to można wiedzieć? Większość płyt to "zalańce" , aukcje bez zdjęć portów więc kupujesz "na ryzyko". Kupując uszkodzoną płytę masz 50% szansy, że same gniazda są sprawne i 50% że zalane. Pocieszające jest to, że wszystkie gniazda z płyt A1181 są takie same mechanicznie - różnią się tylko kolorem (płyta w wersji do białego i czarnego macbooka) Rozumiem, że masz uszkodzone gniazda mechanicznie - ale żeby oba na raz? Artysta z Ciebie :D.


Powiem Ci, że oba porty padły praktycznie jednocześnie :P. Nie pamiętam już dokładnie czy to było zupełnie w tym samym momencie czy w jakimś odstępie, ale jeśli był odstęp to nie dłuższy niż tydzień :D.

- - - Połączono posty - - -

Ja tylko chciałem nieśmiało zapytać jaki jest powód wymiany tych złącz USB. Bo że nie działają to ja rozumiem, ale czy one są uszkodzone mechanicznie? Bo jeśli nie to możliwe, że same złącza są sprawne, a nie działają bo uszkodzone jest coś na płycie, np. mostek.

Jeśli o same złącza chodzi, w co wątpię, bo chyba trudno uszkodzić oba, to tak jak Koledzy napisali w grę wchodzą tylko wylutowane z innej płyty, bo nowych takich raczej nie znajdziesz.
Druga sprawa to czym Wy ze znajomym chcecie to lutować, bo wbrew pozorom to nie jest takie proste.

Tego czy to akurat porty są uszkodzone to nie wiem bo się na tym nie znam :P. A lutować wiem że chce dobrym sprzętem bo w sumie to nie jest mój znajomy tylko znajomy znajomego, który ma serwis czegoś tam i wiem że sprzęt i wiedzę posiada. Ale jeśli koszt wymiany w serwisie to 250zł to wolę je zapłacić i mieć pewność, że będą działać :).

#10 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lutego 2014 - 01:31

(...) Ale jeśli koszt wymiany w serwisie to 250zł to wolę je zapłacić i mieć pewność, że będą działać :).

I to słuszna decyzja - dlatego zapytałem o uszkodzenie mechaniczne gniazd. Rzadko się zdarza, że oba gniazda uszkadzają się mechanicznie - częściej za to odpowiada zasilanie USB, cewki czy sam element wykonawczy ( w Twoim przypadku most południowy). Zakup uszkodzonej płyty na Alledrogo mógł skończyć się niepotrzebnym wydatkiem. Rozumiem, że tym optymistycznym akcentem możemy zamknąć temat.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych