Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie karty dźwiękowe i jakiej jakości są w Macbook PRO/Air ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 15 lutego 2014 - 23:21

Witam. Przejrzałem 13 stron (doszedłem do 2011 roku) oraz szukałem w google i youtube, nie ma jednoznacznej opinii, tak więc piszę w tym dziale. Co siedzi w macu air/pro? Może spróbuję przybliżyć sytuację. Nie powiedziałbym że jestem audiofilem, ale cenię sobie dobrą jakość dźwięku płynącą ze słuchawek, oraz z głośniczków, bo często przy dłuższej pracy lubię sobie odpalić open.fm żeby mi po cichutku plumkało coś.. to na głośniczkach, a co do słuchawek to mam chwilowo superluxy HD 681 EVO ale to sprzęt tymczasowy dopóki nie uzbieram na coś porządnego. Mam zamiar kupić sobie maca, ale o tym to walnę temat w odpowiednim dziale. przeznaczam 2000 zł na to. Jak jest z jakością dźwięku z wyjścia słuchawkowego? Do tej pory na moim obecnym laptopie po wyłączeniu i pozbyciu się wszelkich sterowników oraz mikserów i "wspomagaczy" oraz zainstalowaniu tylko najlepszych sterowników dla mojej karty dźwięk mnie zadowala, choć nie ma tyle mocy i dynamiki co na mojej lumii 920. Trochę chaotyczny temat, ale dla tych którzy lubią spamować tl;dr -Co siedzi w macach air/pro? jaka karta dźwiękowa? -Jak jest z jakością dźwięku na wyjściu słuchawkowym, oraz czy daje radę napędzić słuchawki nauszne? -Czy mac dodaje do dźwięku coś od siebie? Jak np podbicie tonów wysokich albo basu. -Czy w ogóle mac nadaje się do słuchania muzyki?

#2 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 16 lutego 2014 - 00:22

Nie mam pojęcia jak jest to w maku rozwiązane - jaka to karta / układ za dzwiek odpowiada ( zreszta jak dla mnie info zbędne ), ale działa to i przedwzmacniacz słuchawkowy jest świetny. Nauszne napedzi bez problemu. Zreszta, czy w iPodzie, czy iPadzie to samo. Spokojnie sie nadaje do "pro" zastosowań. Polecam.

#3 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 00:30

Czytając wiele wątków byli ludzie którzy pisali ze mac kompletnie nie nadaje się do odtwarzania dźwięku, oraz że najlepiej użyć wyjścia line out .. nie mam zewnętrznego DACa ani karty dźwiękowej ani nawet przetwornika cyfrowo analowego, dlatego pytam o samo wejście. Ty teraz piszesz że jest bardzo dobrze, a niektórzy że jest beznadziejnie i że iPhone/iPad grają tak jak powinny a mac jest po tym względem beznadziejny.. komu tu wierzyć i dlaczego? :/

#4 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 16 lutego 2014 - 00:35

Jak żyć? Podejdź do iSpota ze swoimi słuchawkami i się przekonaj na własne uszy jak jest. Na pewno Panowie Ci pozwolą spokojnie sobie posłuchać :).

#5 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 00:39

iSpot? Jak nie ma w Toruniu (do którego mam 60 km) to mam 120 km do najbliższego. Nie dziękuję. :P

#6 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 16 lutego 2014 - 00:41

No to masz pewnie Media Markt. Pojedź i zobacz.

#7 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 00:44

A no mam.. ale nie wiem czy tam można podłączać coś swojego do urządzeń z wystawy. Poza tym skąd na macu muzyka? Tzn na wystawie :D

#8 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 16 lutego 2014 - 00:53

Weź coś swojego, skorzystaj z internetu... jak dobrze zagadasz, że jesteś zainteresowany zakupem to się zgodzą.

#9 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 00:56

Nie ma internetu w media markcie.. jedyna opcja to z telefonu zrobić router i pobrać coś na tego maca. Ale nie mam zamiaru im mówić że jestem zainteresowany kupnem, bo będą nade mną skakali (cena pewnie poniżej 3 tyś to marzenie :D) dlatego rezygnuję z tego pomysłu. Nie jestem typem człowieka który podejdzie wszędzie i z każdym porozmawia. Pytam o opinię dotyczącą jakości dźwięku, oraz mocy wyjścia słuchawkowego. I tyle.

#10 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 16 lutego 2014 - 01:07

Dokładnie, najlepiej sie przekonać osobiście. Kwestia gustu, oczekiwań, wyobrażeń - na temat tego co brzmi wg. kogoś "ładnie" a co "brzydko". To zbyt indywidualna kwestia i jedyną słuszną wyrocznia w tej sprawie bedą Twoje uszy, pytanie tylko czy bedzie Ci dane sie przekonać osobiście. W każdym razie, jak dla mnie żaden pc tak nie brzmiał. Po drugie - jest na tyle dobry, że bez dodatkowej karty wykorzystuje w niektórych przypadkach "pracowe" mbp do odtwarzania dźwięku, bezpośrednio z wy. mbp bez zewnętrznej karty dźwiękowej. ( np. podczas niektórych spektakli )

#11 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 01:09

Chyba nie jestem tak zaawansowany :D mbp to macbook pro tak? Bardziej celuję w macbooka air, ale rozumiem że mają one to samo na wyjściu słuchawkowym? I co to oznacza że wykorzystuje "pracowe" ?

#12 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 16 lutego 2014 - 01:15

Pisząc "Pracowe" miałem na myśli - służbowe.

#13 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 01:27

Ok, teraz twój post ma sens :) Tylko jeszcze chciałbym żeby ktoś się wypowiedział czy macbook pro i mabook air mają to samo w wyjściu audio?

#14 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 16 lutego 2014 - 01:55

Ok, teraz twój post ma sens :)

Tylko jeszcze chciałbym żeby ktoś się wypowiedział czy macbook pro i mabook air mają to samo w wyjściu audio?


Widzę,że tu przynajmniej piszesz poprawnie....
W nazwie tematu masz wyimaginowany sprzęt oraz prawdziwy. Nie ma czegoś takiego jak mac air.Natomiast mac pro jest ;)

#15 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 02:27

A macbook air? Nie mam problemów z pisaniem poprawnie, wpisałem mac żeby temat był krótki i żeby było wiadomo o co chodzi :) Wracajmy do tematu.

#16 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2014 - 02:44

MBP i Airy mają teraz układ dźwiękowy oparty na Cirrus Logic CS4206B Audio codec. W zasadzie większość DAC teraz napędza ten sam chip ;) Różnica w jakośći osdsłuchu polega na wzamacniaczu słuchawkowym. A szczególnie w interakcji impedancji Twoich słuchawek z takim wzmacniaczem. Przykład: jest pewna różnica w dynamice odsłuchu przez moje Beyerdynamic DT770 PRO 250 Ohm podłączonymi do wyjścia MBP a odsłuchem przez Apogee Duet. Ale różnica jest bardziej na poziomie estetycznym niż jakościowym. Apogee daje bardzie trójwymiarowy dźwięk z wyraźnymi planami, basy są lepiej "osadzone", "cięższe", "głębsze". Jest pastelowo i łagodnie, trochę jakby pokój oświetlało światło żarowe. MBP daje za to więcej detali, jest szerzej, ale za to płycej i basy nie są tak "osadzone". Jest jaśniej, ale jest to światło bardziej przypominające świetlówkę, albo LED. Długotrwałe słuchanie w słuchawkach jest mniej męczące na Apogee. Ale pod względem "mocy" prezentacji i detali wyjście MBP jest "lepsze" niż Apogee. Co kto lubi. A największa różnica pojawia się po zastosowaniu jakiegoś innego niż Quicktime'owy odtwarzacza, ja używam Pure Music.

#17 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 16 lutego 2014 - 11:17

Szukaj po forum takich tematów jak: flac ( na yt jest odcinek redaktora szumów), bit perfect i odtwarzacze potrafiące (np. Ammara) tak odtwarzać. W Bydgoszczy masz ideam w focusie. Pozzdro, aa

#18 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:47

łoo jak nie ma problemów z napędzeniem tych słuchawek twoich które mają 250 ohm oraz czułość 96 db to nie będzie na moich które mają 32 ohm oraz czułość 98 db. :)

Dobra, rozumiem że nie mam o co się martwić. :) Na razie nic zewnętrznego do niego nie mam zamiaru dokupować, może za jakiś czas jak będę miał pieniądze na lepsze słuchawki, to pomyślę o zewnętrznym dacu np tego pokroju który polecają mi audiofile: http://hifimediy.com...2&product_id=92

angelares do Bydgoszczy mam 120 km :)
Temat raczej wyczerpany, dowiedziałem się czego chciałem.

#19 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 21:57

Byłem w paru sklepach w moim mieście, niestety nigdzie nie ma macbooków żadnych. Jedyne co od apple to iPady, bo nawet iPhonów nie widziałem.

#20 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 18 lutego 2014 - 22:02

Byłem w paru sklepach w moim mieście, niestety nigdzie nie ma macbooków żadnych.

Jedyne co od apple to iPady, bo nawet iPhonów nie widziałem.


ZAwsze możesz zamówić z AOS i wciągu paru dni oddać ...

#21 delgadur

delgadur
  • 233 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 22:29

Z tego co pamiętam to w Toruniu masz iWay i raczej na pewno mają jakiegoś macbooka na którym byś sobie przetestował. Kontakt - iWay
Fakt że w Toruniu byłem jakiś czas temu ale z ich stronki wynika że jeszcze istnieją.

#22 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 23:02

Ja jestem spod włocławka, problem w tym że jechać 60 km w jedną stronę żeby obejrzeć parę laptopów to kiepski według mnie pomysł :P No nic, będę kombinował. :)

#23 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 18 lutego 2014 - 23:04

Ja jestem spod włocławka, problem w tym że jechać 60 km w jedną stronę żeby obejrzeć parę laptopów to kiepski według mnie pomysł :P
No nic, będę kombinował. :)


NApisałem CI,że możesz zamówić z AOS i oddać w ciągu paru dni ;) Chyba,że zamrożenie kasy to problem.

#24 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 23:09

No właśnie z kasą to nie tak łatwo.. poza tym nówki nie mam zamiaru kupować i to co na allegro mogę dostać używane, to nie to samo co jestem w stanie zamówić z AOS. :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych