Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Współdzielenie plików Mac OS X z Windows XP VirtualBox


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 hwrhwr

hwrhwr
  • 4 postów

Napisano 14 lutego 2014 - 15:56

Witam, Próbuję sobie poradzić z tym problemem ale nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania. Na virtualboxie mam Windowsa XP. Potrzebuję zainstalować na windzie jeden program ale nie wiem jak mam przenieść plik do windowsa... Czy ktoś z Was mógłby mi udzielić krótkiej wskazówki jak to zrobić? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam, Tomek

#2 NoneZ

NoneZ
  • 247 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2014 - 10:58

Polecam lekturę przyklejonego artykułu w tym wątku: "WIELKI TEST: Wirtualny Windows na Mac OS X..."

Przeczytasz tam między innymi:


Przekonajmy się teraz na jakie kompromisy poszedł VirtualBox w zamian za jego ‘darmowość’ ;)
W tym przypadku nie zaczniemy od tego, co aplikacja oferuje, ale od tego, czego brak w stosunku do płatnych braci... Po pierwsze brak możliwości przenoszenia plików między maszyną wirtualną a Mac OS X. Nie udaje się przez Drag&Drop, nie udaje mi się skonfigurować Shared Folders... Jedynym wyjściem jest chyba zgranie pliku na pendrive i skopiowanie go do wirtualnej windy.



#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 16 lutego 2014 - 11:49

Na małe pliki zainstaluj sobie dropboxa. Wrzucasz na Mac i masz na Win i na odwrót.

#4 Aarro

Aarro
  • 89 postów

Napisano 07 marca 2014 - 12:30

mam pełną, komercyjną wersją najnowszego Parallels v9 i pod WinXP "brak możliwości przenoszenia plików między maszyną wirtualną a Mac OS X"

#5 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 07 marca 2014 - 16:06

To był cytat komunikatu?

#6 Aarro

Aarro
  • 89 postów

Napisano 07 marca 2014 - 18:57

cytat był z wojciecha32 :) najdziwniejsze że nie można nawet przesunać poza obszar wyświetlania XP - pozwala dojść z ciągniętym plikiem do granicy ramki i dalej blokuje - zrobię jak podałeś w sąsiednim wątku, dzięki za zainteresowanie.

#7 steo

steo
  • 278 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 08 marca 2014 - 09:58

Ja korzystam z VMWare Fusion 6 i w sumie jest to najstabilniejsze i najbardziej użyteczne narzędzie do wirtualizacji jakie używałem.

#8 Aarro

Aarro
  • 89 postów

Napisano 10 marca 2014 - 10:31

cytat był z wojciecha32 :)
najdziwniejsze że nie można nawet przesunać poza obszar wyświetlania XP - pozwala dojść z ciągniętym plikiem do granicy ramki i dalej blokuje - zrobię jak podałeś w sąsiednim wątku, dzięki za zainteresowanie.

wszystko już działa - Parallels jest OK :)

#9 trash58

trash58
  • 96 postów
  • SkądTczew, PL

Napisano 31 października 2014 - 19:15

Sorry, że odkopuję temat ale aktualnie konfiguruję sobie VirtualBoxa i natknąłem się na problem współdzielenia plików.

Polecam lekturę przyklejonego artykułu w tym wątku: "WIELKI TEST: Wirtualny Windows na Mac OS X..."

Przeczytasz tam między innymi:

Nie wiem czy już było ale ja znalazłem następujące rozwiązanie:
Podczas pracy wirtualnej maszyny należy wybrać Devices/Insert Guest Additions CD Image. Następnie "mój komputer" pojawia się stacja dysków VirtualBox'a z której można zainstalować wersję odpowiednią dla Windowsa (32/64bit) VBoxWindowsAdditions.
Po restarcie windozy działa Shared Folders. Można przenosić pliki z OSX do Virtualnej maszyny poprzez udostępniony katalog.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych