Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

czy jest szansa na odzyskanie struktury katalogów wraz z plikami po rm -rf?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 08 lutego 2014 - 12:17

Niechcący wykonałem rm - rf katalogu dokumenty. Czy jest szansa na odzyskanie struktury katalogów wraz z plikami po rm -rf? Wcześniej też nie chcący usunąłem backup time machine do połowy . Jak się zorientowałem co robię to wyłączyłem kompa. Teraz .sparsebundle jest nie montowalny. Jakieś sugestie. Proszę darujcie sobie złośliwe komentarze. Na swoje usprawiedliwienie mam to że nie mam usprawiedliwienia! Proszę o pomoc.

#2 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lutego 2014 - 19:25

FileSalvage
Data Rescue 3
Disk Drill

#3 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 11 lutego 2014 - 21:54

niestety, żadne z powyższych nie działa. CHodzi o to , że usunąłem cały katalog DOKUMENTY a po usunięciu i restarcie system przywrócił mi PUSTY katalog dokumenty w tym samym miejscu. komenda rm nie usuwa plików tylko kasuje aliasy do nich. Powinno być to łatwe ale nie mogę znaleźć.

#4 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 11 lutego 2014 - 22:59

W takim razie pozostaje tylko płakać skoro usunąłeś i oryginał i backup.

#5 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 11 lutego 2014 - 23:58

R-Studio, te powyższe to zabawki.

#6 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2014 - 00:14

A mógłbyś, kracek, jakoś uzasadnić drugą część Twojego postu?

#7 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 12 lutego 2014 - 00:24

Jak ssd to pozamiatane. Trim i garbage collection usuwa skutecznie + remapowanie bloków.

#8 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2014 - 00:57

A mógłbyś, kracek, jakoś uzasadnić drugą część Twojego postu?


Doświadczenie z pracy z powyższymi programami. Licencja na R-Studio to jedne z najlepiej wydanych przeze mnie pięniędzy na software. Paru moich klientów może te słowa potwierdzić. Niektórzy ze łzami w oczach.

#9 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2014 - 01:28

Ciekawe, bo na przykład z informacji dostępnej tutaj wynika, że z Data Rescue 3 przegrało pod względem skuteczności.
Więc może ciut ostrożniej z tymi osądami?

#10 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2014 - 01:39

Ciekawe, bo na przykład z informacji dostępnej tutaj wynika, że z Data Rescue 3 przegrało pod względem skuteczności.
Więc może ciut ostrożniej z tymi osądami?


Nie interesują mnie sponsorowane testy. Piszę na podstawie własnego doświadczenia z w/w, a nie naczytania się.

#11 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2014 - 01:44

Czyli próbowałeś w tych wszystkich przypadkach czegoś innego niż R-Studio i dopiero R-Studio sobie poradziło? A ten wniosek, że testy sponsorowane, to wyciągnąłeś z kapelusza czy jakieś podstawy głębsze znalazłeś?

#12 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2014 - 02:20

[MOD]KONIEC[/MOD]

#13 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2014 - 22:33

[mod]Na prośbę autora otwieram wątek. Wszelkie pisanie nie na temat, dyskusje itp. zostaną usunięte a autor nagrodzony pk. karnymi. Autorowi zleży na pomocy - nie kłótniach. [/mod]


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#14 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 13 lutego 2014 - 07:36

PROSZĘ O KONSTRUKTYWNE KOMENTARZE A NIE KŁÓCENIE SIĘ BO NADGORLIWI MODERATORZY ZAMYKAJĄ MI TEMAT A JA SZUKAM POMOCY! MOŻE KOMUŚ SIĘ POTEM TO PRZYDA - KŁÓTNIE SIĘ NIE PRZYDADZĄ! Niechcący wykonałem rm - rf katalogu dokumenty. Czy jest szansa na odzyskanie struktury katalogów wraz z plikami po rm -rf? Wcześniej też nie chcący usunąłem backup time machine do połowy . Jak się zorientowałem co robię to wyłączyłem kompa. Teraz .sparsebundle jest nie montowalny. Jakieś sugestie. Proszę darujcie sobie złośliwe komentarze. Na swoje usprawiedliwienie mam to że nie mam usprawiedliwienia! Proszę o pomoc. niestety, żadne z powyższych nie działa. Chodzi o to , że usunąłem cały katalog DOKUMENTY a po usunięciu i restarcie system przywrócił mi PUSTY katalog dokumenty w tym samym miejscu. komenda rm nie usuwa plików tylko kasuje aliasy do nich. Powinno być to łatwe ale nie mogę znaleźć. Dysk SSD oraz HDD W tej chwili mam HDD w trybie NOMOUNT żeby nie nadpisać danych. Problemy: 1.katalog, który usunąłem z SSD od razu przez system został zastąpiony takim samym katalogiem pustym. DOKUMENTY 2.katalog, z HDD nie usunąłem do końca bo jak się zorientowałem to wyłączyłem kompa. Została połowa danych. Co z resztą ? czy można w ogóle przywrócic strukturę katalogów wraz z danymi czy tylko same dane? USUNĄŁEM POŁOWICZNIE sebastian.sparsebundle z TimeMachine 1tb. (nie pytajcie nawet - to nie moja głupota jest przedmiotem tego tematu) i wyłączyłem w połowie usuwania komputer. Wielkość sparsebundle jest prawidłowa ale oczywiście się nie montuje. Czy mogę coś z tym zrobić? Najlepiej by było.!

#15 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lutego 2014 - 08:26

To ja się powtórzę. R-Studio.

#16 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 13 lutego 2014 - 20:59

. Próbuję przywrócić .sparsebundle z time machine backup! Pod OSX jest z tym dużo zabawy w terminalu (mignęło mi gdzieś na googlu ). Można poradzić sobie CarbonCopyCloner albo SuperDuper ale TRZEBA mieć zamontowany obraz. Nie jestem w stanie go zamontować bo jest uszkodzony. Próbuję w niekonwencjonalny sposób podpatrzony na zagranicznym forum, w którym to poście nieświadomy użytkownik, że tak nie można po prostu to zrobił i podłączył dysk ze .sparsebundle to Windowsa i widać wtedy .sparsebundle jako katalog. Po wejściu do tego katalogu jest kolejny katalog /bands który zawiera nasze backupy. Ja wziąłem utworzyłem nowy backup na time machine na nowym dysku zewnętrznym (rozłączyłem stary dysk z time mechine i podłączyłem nowy do portu usb time machine). Po czym nowy i świeżutki (bardzo mały bo wykluczałem wszystkie katalogi z dysków .sparsebundle stał się montowalny oczywiście na nowym czystym dysku zewnętrznym 1TB (wolne miejsce 999 gb). Skopiowałem na ten dysk (aby było szybciej, nie przez wifi) nie działający oryginalny .sparsebundle. Teraz podłączyłem ten dysk do laptopa w windowsie i normalnie kopiuje zawartość katalogu BANDS ze złego ale większego backupu do tego nowego i działającego . Za 21 godzin powiem co dalej po podłączeniu dysku do MACA! Miejmy nadzieję, że się uda.!

#17 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 13 lutego 2014 - 23:04

Mam nadzieje że pracujesz na kopii i nie nadpisujesz danych?

#18 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 14 lutego 2014 - 07:58

tak :) 50% done




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych