Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brutalność ludzi;(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#51 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 07 listopada 2007 - 01:16

Już w przypadku tego gościa Leszcza załapałem że coś nie gra po tym jak zaczął reklamować firmę która wprawdzie dostarcza system przekazywania wyników eksperymentu ale to właśnie ona koordynuje eksperymenty w takich krajach jak ktoś przytoczył, Chiny, Rumunia itp. Jest pośrednikiem między firmami farmaceutycznymi a ludźmi którzy naganiają im klientów. To właśnie robił Leszcz. I bynajmniej nie chodzi tylko o szczepionki a już na pewno nie o te które twierdził. Tak chodzi mi o to że to w Polsce przeprowadzane jest nielegalnie. A sam eksperyment i tak moralnie jest dla mnie nie tego. Ale to jest już moja sprawa. Tak samo nigdy w życiu nie pozwolił bym na podanie swojemu dzieciakowi czegoś w taki sposób jak to zrobił Leszcz i od tego zaczęła się moja dyskusja z nim. Dla mnie rodzic który coś takiego zrobi jest wyrodny. Jedyny przypadek kiedy ugiął bym się moralnie - gdyby coś takiego było ostatnim ratunkiem dla dziecka...
  • jbwm lubi to

#52 picik

picik
  • 288 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2007 - 01:17

miedzy bogiem a prawda to mysle ze zrobili to jakies wiejskie pijaki. czytalem kiedys historie (nie bzdure) ze koles po pijaku wrocil i zjadl 3 nowonarodzone kotki co lezaly na piecu bo myslal ze zona zostawila mu kotlety... przelac nic nie moge bo ostatnio przelalem 5 stow mazowieckiemu urzedowi wojewodzkiemu i jestem na pieknym zerze :)

#53 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 07 listopada 2007 - 01:21

Dotarłem do tego newsa o szczepionkach w Grudziądzu. Sprawa nie jest tak jednoznczna - polecam lekturę komentarza pod tym tekstem.


W komentarzu można napisać wszystko. Nie jestem Bogiem żeby powiedzieć że to 100% prawda. Ale w przeciągu mniej więcej miesiąca dowiesz się czegoś nowego. Popatrzysz się na to inaczej...

#54 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 07 listopada 2007 - 01:37

Tak chodzi mi o to że to w Polsce przeprowadzane jest nielegalnie.


Nie jest nielegalne przeprowadzanie eksperymentów, a sposób ich przeprowadzania jest niezgodny z prawem (choć*na pewno nie jest tak we wszystkich przypadkach). W końcu przecież prawidłowe przeprowadzenie eksperymentu jest kontratypem.
Co do moralności przeprowadzania takich eksperymentów się*nie wypowiadam.Każdy ocenia to inaczej. W poprzedniej wypowiedzi użyłem słów: dobro i zło , ale jakoś to mi nie pasuje. Raczej miało być legalne/ nielegalne , ale później już*nie mogłem edytować. Chyba pora już nie ta i mam opóźniony zapłon ;)
Pozdrawiam i dobranoc.

#55 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 02:36

malo powiedziane;( zbaila bym takiego potwora

A dla morderców - też kara śmierci?

lukas, co czują? kase, to są potwory

Nie ma popytu - nie ma podaży.

#56 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 07 listopada 2007 - 10:39

A dla morderców - też kara śmierci?


Nie ma popytu - nie ma podaży.


jak juz pisalam, smiers za smierc!!


no niestety swieta prawda z tym co piszesz:(

#57 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 listopada 2007 - 12:38

W jednej z ksiazek W. Lysiaka jest taki poboczny watek, ze banda wyrostkow zabawia sie wydlubywaniem oczu piwnicznym kotom. Szef lokalnego gangu, ktory dbal o to, zeby na jego terenie sprawy byly zalatwiane fair, kazal zlapac tych gowniarzy i kazdemu wypalono po jednym oku. Drugie zostawiono-zeby mieli szanse na poprawe.... Kara smierci? Tak za okrucienstwo i zafundowanie kazni - tak jak za zabicie czlowieka. Zwierzeta nie maja wolnej woli wiec sa w zalozeniu niewinne, zdane tylko na nas, sa rozpaczliwie przewidywalne w swojej fizjologii i instynktach. Przez co wystawione na odstrzal. Czlowiek ma wolna wole i jako taki jest wlasnie dlatego niebezpieczny :)

#58 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 listopada 2007 - 14:14

człowiek zresztą potrafi zachowywać się tak samo wobec drugiego człowieka, rodzice porzucają lub katują male dzieci, ostatnio zabili kibica za nic - tak po prostu niestety ale świat jest okrutny

#59 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 07 listopada 2007 - 14:18

nietety....

#60 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 14:32

W jednej z ksiazek W. Lysiaka jest taki poboczny watek, ze banda wyrostkow zabawia sie wydlubywaniem oczu piwnicznym kotom. Szef lokalnego gangu, ktory dbal o to, zeby na jego terenie sprawy byly zalatwiane fair, kazal zlapac tych gowniarzy i kazdemu wypalono po jednym oku. Drugie zostawiono-zeby mieli szanse na poprawe....

Łysiak wymiata. Albo Tyrmand ze swoim Dobrym - też pozytywnie pobudza wyobraźnie, przydałby się taki ktoś.

W dawnych czasach właśnie tak załatwiano tego typu sprawy. Dziś jest to samosąd i ogólnie problemy, bo przecież od sprawiedliwości są sądy i państwo, masakra. Niewolnictwo i nic więcej.
  • Ruczaj lubi to

#61 iBodo

iBodo
  • 265 postów
  • SkądW-wa

Napisano 07 listopada 2007 - 15:01

Też straciłem swojego ukochanego kota w tak drastycznych okolicznościach. Ktoś go złapał, nafaszerował petardami i podpalił.

Ale zwierzęta nie giną tylko przez sfrustrowanych zwyrodnialców, giną już w imię sztuki, i na to brakuje mi słów.
http://wiadomosci.o2...?s=258&t=424706

#62 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 07 listopada 2007 - 15:10

nie to juz jest przesada (...)

#63 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 listopada 2007 - 15:40

Łysiak wymiata. Albo Tyrmand ze swoim Dobrym - też pozytywnie pobudza wyobraźnie, przydałby się taki ktoś.

W dawnych czasach właśnie tak załatwiano tego typu sprawy. Dziś jest to samosąd i ogólnie problemy, bo przecież od sprawiedliwości są sądy i państwo, masakra. Niewolnictwo i nic więcej.


Zły!!!!!!! Leopold Tyrman napisał Złego! :D
Ale miales prawo sie tutaj pomylic, bo wlasnie "Dobry" Lysiaka to odpowiedz na "Złego" Tyrmanda.

"Zły" L. Tyrmanda to moim zdaniem najlepsza polska nowozytna powiesc. Czytalem juz pare razy. W samochodzie mam na 5 plytach sluchowisko z Polskiego Radia, powiesc czytana przez Marka Kondrata. Jezyk, jakim operuje Tyrmand, blyskotliwe charaktery postaci - jakze zalosnie przy tym wypadaja te wszystkie szity typu Pilch, Maslowska, Grochola itd itd. Dopiero wtedy widac, ze wspolczesni autory z rzadka potrafia wladac poprawna polszczyzna, nie mowiac o dobrym piorze.

#64 ivi

ivi
  • 174 postów
  • SkądZakopane

Napisano 07 listopada 2007 - 16:40

Co do tematu znęcania sie nad zwierzętami, to macie tutaj teledysk Rise Against - ready to fall
http://pl.youtube.com/watch?v=vvs80uenJIA&mode=related&search=Rise%20Against%E2%80%99s%20Ready%20to%20Fall
Daje do myślenia... Niektórzy pewnie widzieli, a dla tych co nie widzieli, to jest to wersja bez cenzury... Ludzie straszne rzeczy robią zwierzętom :( Sam często słyszę, żeby przynieść mojego szczurka, to sie nim "pobawią" :/ Szlak mnie trafia... Szczur też zwierzę, i jest inteligentniejszy od co poniektórych ludzi :/ Wkurza mnie takie podejście do sprawy... Albo jak widzę jak nieraz małe dzieci idą z psiakiem na spacer, i go ciągną, ale nie tak że tak powiem "delikatnie". One to robią na chama, byle jak najszybciej się załatwił i do domu... Często chodzę z moja dziewczyna, i jej psiakiem na spacery... Oczywiście zdarza się, że tez go mocniej pociągnę, ale nie robie tego bez powodu... Jak by Ci ludzie, którzy znęcają się, zabijają, i Bóg jeszcze wie co robią, byli na ich miejscu, to ciekawe jak by się czuli... Bezbronni, zdani na laskę swojego kata... Nie wiem co mam jeszcze napisać... Strasznie sie smutno robi człowiekowi jak słyszy/widzi takie rzeczy... A co do kary śmierci, to to nie jest najgorsza kara jaką może dostać taki człowiek... Jego cierpienia, samotność zostaną skrócone do minimum... Fakt faktem, dostanie to, co mu sie należało, ale najpierw powinni robić to samo, co sie zrobiło zwierzakowi... Żeby poczuł, jak to jest...

#65 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 07 listopada 2007 - 18:35

jestem sraka i mam za miekkie serducho, poryczalam sie ogladajac ten teledysk, piosenka fajna, daje do myslenia!!!!

#66 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 18:36

Jezyk, jakim operuje Tyrmand, blyskotliwe charaktery postaci - jakze zalosnie przy tym wypadaja te wszystkie szity typu Pilch, Maslowska, Grochola itd itd. Dopiero wtedy widac, ze wspolczesni autory z rzadka potrafia wladac poprawna polszczyzna, nie mowiac o dobrym piorze.

Tak, o to mi chodziło, dzięki. :) Tak czy siak polecam twórczość obu panów. Tyrmanda uwielbiam także za to, że tak świetnie odwzorował Warszawę. Rewelacyjnie czyta się takie kniżki kiedy jednocześnie można powędrować po mieście i zobaczyć miejsce akcji na własne oczy. Podobnie zresztą fajnie czyta się Dyzmę, mimo że to średnia powieść.

A tak ogólnie co do historii przytoczonej z Łysiaka: przypomnijcie sobie "Ojca Chrzestnego" i przedstawiony tam świat przestępczy - z całym tym ceremoniałem, honorem, wartościami i zasadami. Gdy demokracja nie nadąża za wypełnianiem swoich obowiązków wtedy do głosu dochodzą tego typu związki i one przejmują pewne obowiązki. I prawie zawsze miejscowa ludność wychodzi na tym lepiej.

Lektura dla zainteresowanych:
http://forum.fronda....okaz&id=1331919
http://notrespassing...szech,7256.html
http://notrespassing...t;zla,6472.html

#67 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 07 listopada 2007 - 19:46

Jeżeli chodzi o zrzutkę pieniężną to moim zdaniem odpada. Zawsze dość nieufnie podchodziłem do dawanie pieniędzy na jakiś charytatywny cel - nigdy nie wiadomo co się z takimi pieniędzmi będzie działo więc lepiej udzielić jakiejść bardziej ukierunkowanej pomocy. Ej, jest tutaj dużo grafików, blogerów i innych kreatywnych ludzi - może zróbmy jakąś mini stronkę poświęconą schronisku, w którym się ten pies znajduje? Dla wielu z Was (obcykanych np. w Wordpressie) jest to kwestia godzinki, może dwóch - ja się co prawda na tym nie znam ale mogę się złożyć na wykupienie serwera, na którym ta stronka stanie (co prawda mam niedużo pieniędzy ale obecnie hosting nie jest taki drogi i jak się złożymy nawet po złotówkę to damy radę dozbierać na niewielką przestrzeń) Co o tym myślicie?

#68 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 19:54

Myślę, że niegłupie , ja co prawda nie jestem wybitnie uzndolniony , ale się rozwijam więc to może być pożyteczne z przyjemnym - praktyka na jakimś projekcie , jednak ja widzę się w roli workera , ponieważ mam za dużo zajęc , żeby wykonywac główne części . Ale jestem chętny.

#69 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 07 listopada 2007 - 20:08

Myślę, że tu chodzi po prostu żeby ktoś (kto ma oczywiście wolny czas) dogadał się z prowadzącymi schronisko i postawił niewielką stronkę na jakimś CMSie... Ktoś jest chętny się tym zająć?

#70 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 07 listopada 2007 - 21:04

Jeżeli chodzi o zrzutkę pieniężną to moim zdaniem odpada.

Zawsze dość nieufnie podchodziłem do dawanie pieniędzy na jakiś charytatywny cel - nigdy nie wiadomo co się z takimi pieniędzmi będzie działo więc lepiej udzielić jakiejść bardziej ukierunkowanej pomocy.

Ej, jest tutaj dużo grafików, blogerów i innych kreatywnych ludzi - może zróbmy jakąś mini stronkę poświęconą schronisku, w którym się ten pies znajduje?

Dla wielu z Was (obcykanych np. w Wordpressie) jest to kwestia godzinki, może dwóch - ja się co prawda na tym nie znam ale mogę się złożyć na wykupienie serwera, na którym ta stronka stanie (co prawda mam niedużo pieniędzy ale obecnie hosting nie jest taki drogi i jak się złożymy nawet po złotówkę to damy radę dozbierać na niewielką przestrzeń)

Co o tym myślicie?


to jest dogomania!!! maja pod sobą wszystkie schroniska w polsce!!!!!


..

ten pies ma swoją stronke w swoim schronisku!!!!
a dogomania pomaga im zebrac pieniadze!!!
banery sa na stronie mozecie posciagac.
jest tez aukcja na allegro
http://www.allegro.p..._owczarek].html

#71 RaveMan

RaveMan
  • 43 postów
  • SkądSin City

Napisano 07 listopada 2007 - 21:50

jestem sraka i mam za miekkie serducho, poryczalam sie ogladajac ten teledysk, piosenka fajna, daje do myslenia!!!!


Najbardziej człowieka w takich przypadkach klepie świadomość, że zwierze jest bezbronne w porównaniu do człowieka "nieuzbrojonego". Zwierze samo z siebie atakuje tylko jak się boi, jest głodne lub strzeże terytorium. Człowiek natomiast czerpie z tego nieokiełznaną satysfakcję.

#72 Rolnick666

Rolnick666
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 listopada 2007 - 22:54

(Odnośnie tego Psa)
Ja nie pojmuje jak można zrobić coś takiego. Nie wiem jak bym zareagował widząc osobę X która coś takiego robiła.
Biedny pies był na pewno wiernym przyjacielem ludzi i uważał ich za przyjaciół a oni mu zrobili coś takiego (zawiódł się na przyjacielach). współczuje wszystkim którzy stracili jakiegoś "przyjaciela" w ten sposób ja straciłem swojego kota z powodu "widzi mi sie"
Na mojej ulicy było pełno kotów. dwa numery obok wprowadził się nowy mieszkaniec XXX i zaczął sie od razu rządzić (nie lobię tego typu ludzi) i przeszkadzało mu że jego pies szczeka na koty bo to robi mu hałas w salonie wystawił trutek na szczury czy wymieszał z karmą dla kotów(nie wiem) w każdym bądź razie widziałem jak kilka kotów wyrzucił do śmietnika................. dalej już nie dam rady pisać co on wyprawiał z niektórymi zwierzętami. i teraz z jakiś 20 kotów przychodzi 1/2.

---- Dodano 08-11-2007 o godzinie 00:58 ----
Indianie podobno się modlili przed zabiciem każdego zwierzęcia. I nie ma części ciała tego zwierzęcia której by nie wykorzystali. Uważali na to co robią i jak robią (żeby zwierze nie cierpiało). Poza tym zabijali z potrzeby przetrwania

#73 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 08 listopada 2007 - 17:36

w tym sek ze tego psa nikt nie zabil, a znecal sie nad nim, dlaczego;/ nie moge tego pojac, ktos z was wyslal mu pare groszy?? dostalam cynk, ze bedzie aukcja na allegro z cegielkami, za 1zł!!!

#74 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 08 listopada 2007 - 18:55

A tak wogole to polecam odliczanie podatku na rzecz schroniska dla zwierzat. Ja tak co roku robie, bo doszedlem do wniosku ze ludzie nie zasluguja i wspieram tylko schroniska. Nawet dostaje laurki z podziekowaniem za wspieranie zwierzakow itd :D

#75 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 listopada 2007 - 19:31

Tak nawiązując do okrucieństwa w stosunku do zwierząt:
http://pl.youtube.co...TpZJSDRf6s&NR=1
http://pl.youtube.co...h?v=9CfbEhH8uyo

Dobrze się czasem zastanowić przed obiadem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych