Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Applescript


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 02 lutego 2014 - 19:19

Czy istnieje możliwość zrobienia "delay" nieregularnego? Chodzi mi o to, żeby dany skrypt został pauzowany raz na np. 14 minut, raz na 12 minut, raz na minutę, raz na kilkanaście sekund itp. Musi być to losowe. Raz tak, raz tak, raz tak. P o s s i b l e?

#2 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 lutego 2014 - 19:27

delay (random number from X to Y)


#3 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 02 lutego 2014 - 19:33

Dzięki ; ) A da się zrobić taką opcję, że wciska mi randomowo jeden z czterech klawiszy? Bo mam teraz coś w stylu: "to key code 123 using {control down}" I to jest strzałka w górę, a chciałbym, żeby wciskał losowo: strzałkę w górę/dół/lewo/prawo też bez żadnej zależności, że np. co czwarty ruch jest w lewo. Mogłoby też być coś takiego, że się nie powtarza dany ruch, np że nie ma dwa razy strzałki w lewo. Possible?

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 lutego 2014 - 19:40

to wylosuj kod jednej ze strzałek do zmiennej i użyj tej zmiennej w tym poleceniu.

a jak ma się nie powtarzać, to przy nowym losowaniu, zanim użyjesz zmiennej sprawdzaj czy zmienna jest taka sama jak poprzednia, jeśli tak - to losuj znowu.
coś w stylu:

last = 0;
do {
x = random(...)
} while(last == x);
// cokolwiek z x
last = x;
oczywiście to nie w applescript, ale jak zapisać zmienne znajdziesz, tak samo jak uzyskać w applescript pętlę do/while czy jak porównywać zmienne.

#5 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 02 lutego 2014 - 19:40

to wylosuj kod jednej ze strzałek do zmiennej i użyj tej zmiennej w tym poleceniu.


ok.

A tak poważnie, mógłbyś pomóc? :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych