Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* - - - - 1 głosy

Mac Pro 2013-forumowe testy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#26 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 lutego 2014 - 15:44

Ciekawi mnie to dlaczego Apple nie zastosowało dwóch identycznych kart tylko jedna ma złącze do SSD, a druga nie ma - logicznym byłoby użycie dwóch takich samych z możliwością zamówienia dwóch SSD.

— pieniądze :) ich pieniądze. Wg mnie to logika jak z gwarancją na ten sprzęt czyli rok potem płać. :)

Zgodzę się, ze OpenCL to jest to! Pisanie programów pod OpenCL to droga do niezależności dla programisów i nas konsumentów, to też korzystanie z aktualnych wszystkich dostępnych procesorów obliczeniowych zamontowanych w maszynie bez podziału na GPU CPU. Ale jest druga strona medalu, dziś nie tyle króluje co wydajna jest CUDA dla której zoptymalizowana jest cała masa silników i programów, które tracą, a nawet przestają działać kiedy uruchomisz je bez CUDA. Temat rzeka.

Thunderbolt zewnętrznych kart graficznych może być drogą do istotnego zwiększania wydajności zależnie od potrzeb.

— tak i otwartością na inne niezależne urządzenia do pracy. Nie zmienia to faktu, że to bardzo ciekawe jak Apple to wszystko połączyło? Ile w tym ukrytej mocy i geniuszu inżynierskiego, a i ile prostackiej zadymy nad wyglądem, aby po porstu zarobić jeszcze więcej zanim "zabijemy" projekt Mac Pro w Apple i aby dyskutować o pierdołach, a nie o tym czy to naparwdę działa w praktyce?

- - - Połączono posty - - -

Intel® Power Gadget - działa tylko dla jednego procesora.

#27 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2014 - 15:58

Panowie ostatni raz ingeruję tutaj. Następnym razem posty zostaną skasowane. Do tematu dopuszczalne są TYLKO propozycje testów (oraz ewentualne ich uzasadnienie) i wyniki owych testów. Wszelkie inne dywagacje na temat nMP proszę prowadzić w tym wątku.

#28 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 04 lutego 2014 - 16:19

Intel® Power Gadget - działa tylko dla jednego procesora.


Czyli dla nMP idealnie. Lepszego pod OSX nie znam.

#29 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 04 lutego 2014 - 17:16

Potrzebowalibyśmy nie czegoś co pokazuje obciążenie w procentach tylko coś o pokazuje zmiany zegara bo przytłumiony rdzeń czy procesor nadal może być w 100% obciążony tylko, że wolniej działa. Czy się mylę?


Że się tak wtrącę w te testy :)
A nie wystarczy Wam polecenie sysctl hw.cpufrequency uruchomione w pętli i przekierowane do pliku?.
To Wam z tego co pamiętam pokaże z jaką częstotliwością pracuje procesor.
O tyle bezpieczne że bezpośrednio z systemu - a nie z zewnętrznego narzędzia.

#30 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 04 lutego 2014 - 17:26

U mnie
sysctl hw.cpufrequency
na MBP zwraca stałą wartość 2600000000 czyli 2,6GHz niezależnie od obciążenia. Więc chyba nie pomoże nam to.

Rozumiem że na testy dotyczące pracy w środowiskach wirtualnych (powiedzmy dwa systemy wirtualne połączone w cluster) nie wchodzą w grę ze względu na czasochłonność pracy.

Może być to kłopotliwe. W jakich zastosowaniach praktycznych nMP wyniki takiego testu mogłyby być przydatne?

#31 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 04 lutego 2014 - 17:30

U mnie

sysctl hw.cpufrequency
na MBP zwraca stałą wartość 2600000000 czyli 2,6GHz niezależnie od obciążenia. Więc chyba nie pomoże nam to.


Może być to kłopotliwe. W jakich zastosowaniach praktycznych nMP wyniki takiego testu mogłyby być przydatne?


Zaraz jeszcze podłubie w Man'ach systemu. Dla mnie pewnie przydatne ale zdaję sobie sprawę że zbyt wiele zachodu jak dla jednego uzytkownika.
Z ciekawości zapytałem i wyedytowałem zapytanie - w sensie wykasowałem :)

Z pierwszych obserwacji ten prgramik intela całkiem fajnie działa ...

#32 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 04 lutego 2014 - 19:57

Że się tak wtrącę w te testy :)
A nie wystarczy Wam polecenie sysctl hw.cpufrequency uruchomione w pętli i przekierowane do pliku?.


Pokazuje zawsze to samo, to stała.

Czy ktokolwiek posiada pudełko TB2->pcix? Teoretycznie to ma być przyszłość nMP i warto byłoby sprawdzić jak sprawdzi się karta w takim pudełku vs wstawiona bezpośrednio do MP. A pewnie posiadacze laptopów byliby zainteresowani wynikiem.

#33 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 04 lutego 2014 - 23:21

Pewnie na razie nikt. Więc testy takiego rozwiązania zdecydowanie są kwestią czasu późniejszego.

#34 JKoz

JKoz
  • 1 649 postów
  • Płeć:
  • SkądPL

Napisano 07 lutego 2014 - 09:45

My tu pitu pitu a iMagazin mając możliwość przetestować sprzęt (w najwyższej konfiguracji) zmarnował okazję

http://imagazine.pl/2014/02/06/mac-pro-z-xeon-12-core-2-7-ghz-64-gb-ram-1-tb-ssd-i-d700-late-2013-wyniki-macmark/


Aaaaaaaa....!!!

#35 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 07 lutego 2014 - 11:16

Nie przesadzaj - to ze iSpace ma jedną sztukę i ktoś z iMagazine zrobił kilka zdjęć i uruchomił kilka programów nie jest przynajmniej dla mnie jednoznaczne z udostępnieniem maszyny do dośc obszernych testów.

#36 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2014 - 11:28

Nie przesadzaj - to ze iSpace ma jedną sztukę i ktoś z iMagazine zrobił kilka zdjęć i uruchomił kilka programów nie jest przynajmniej dla mnie jednoznaczne z udostępnieniem maszyny do dośc obszernych testów.


Dla precyzji - to nie jest komputer iSpace, tylko prywatny.

Tam dostaliśmy go na parę godzin z obostrzeniami co możemy, a co nie, a właściciel pilnował, abyśmy my mu zbytnio nie namieszali. Szersze testy będą w przyszłości, ale na innej maszynie.

#37 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 07 lutego 2014 - 11:58

Dla precyzji - to nie jest komputer iSpace, tylko prywatny.

Tam dostaliśmy go na parę godzin z obostrzeniami co możemy, a co nie, a właściciel pilnował, abyśmy my mu zbytnio nie namieszali.


Dziwne... - piszesz, że komputer był prywatny więc co mieliście za problem dogadać się z właścicielem? Jakie "obostrzenia" narzucił Wam właściciel - bo to jest bardzo ciekawe?

#38 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2014 - 12:07

Dziwne... - piszesz, że komputer był prywatny więc co mieliście za problem dogadać się z właścicielem? Jakie "obostrzenia" narzucił Wam właściciel - bo to jest bardzo ciekawe?


Widocznie obawiał się, że porysujemy mu lakier. Miał już wszystkie swoje rzeczy na nim, bez backupu - podejrzewam, że o to chodziło.

#39 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lutego 2014 - 12:13

To testów nie powinno się robić na czystym komputerze bez "wszystkich" kogokolwiek "rzeczy"?

#40 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2014 - 12:14

(...) Jakie "obostrzenia" narzucił Wam właściciel - bo to jest bardzo ciekawe?


Rozumiem, że nie mogliście go otworzyć... ale też mieliście ograniczenia co do software?

#41 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2014 - 12:21

To testów nie powinno się robić na czystym komputerze bez "wszystkich" kogokolwiek "rzeczy"?


Tak, na przyszłość zrezygnuję z możliwości robienia czegokolwiek, bo czyjeś pliki są na nim.

- - - Połączono posty - - -

Rozumiem, że nie mogliście go otworzyć... ale też mieliście ograniczenia co do software?


Mogliśmy. Tylko MAS.

#42 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lutego 2014 - 12:52

Tak, na przyszłość zrezygnuję z możliwości robienia czegokolwiek, bo czyjeś pliki są na nim.


Ty się tak nie denerwuj. Fajnie, że test powstał ale jako profesjonalista zgodzisz się pewnie, że warto informować o tym, że test nie był na czystym systemie bo może to mieć wpływ na wyniki, czyż nie?

#43 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2014 - 12:56

Ok. Panowie. Zamykamy temat testu na iMagazine. Fajnie, że powstał ale mam wrażenie niedosytu.... Dla tego nadal czekamy na propozycje testów ... i na odważnego co pierwszy je wykorzysta ;).

#44 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 07 lutego 2014 - 13:03

Dziwne bo podaja teraz okolo 1000 mb/s transfer przy komputerze z 1TB ssd a ja widzialem na necie test tego dysku i wychodzilo 1200 to jak to jest w koncu ? Zakladam ze 256 i 512 ma nizsze transfery.

#45 JKoz

JKoz
  • 1 649 postów
  • Płeć:
  • SkądPL

Napisano 07 lutego 2014 - 14:00

Hektor, zazwyczaj z SSD tak było. Z tym 1200 to może jedyny taki egzemplarz. Obecnie to co widzę to poniżej 1k.

#46 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lutego 2014 - 15:10

Ja 1200 widziałem na LaCie LittleBig na Thunderbolt 2 ale to były 2 SSD w RAID. Wydajność obecnych SSD na PCIe w Mac to około 1GB w obie strony.

#47 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 07 lutego 2014 - 15:35

Ciekawi mnie roznica miedzy 256, 512, 1 tb

#48 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 07 lutego 2014 - 16:14


Tam dostaliśmy go na parę godzin z obostrzeniami co możemy, a co nie, a właściciel pilnował, abyśmy my mu zbytnio nie namieszali. Szersze testy będą w przyszłości, ale na innej maszynie.


Dokładnie o to mi chodziło,

Swoją drogą on teraz u Was jest ? :) Bo z tego co wiem to jest gdzieś na testach :)

#49 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 07 marca 2014 - 15:18

MacPro odebrany. Wkrótce zaczynamy testy. Wersja 12-core, 2 x D700.

#50 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 09 marca 2014 - 17:02

Dziś pobawiłem się kilka godzin MacPro w konfiguracji jak wyżej. Próbowałem zweryfikować tezę o obcinaniu wydajności wraz ze wzrostem temperatury.
Odpaliłem kilkadziesiąt instancji:
yes > /dev/null
Wszystkie 24 wątki uzyskały obciążenie 100%.
Następnie odpalałem raz za razem LuxMark GPU+CPU jednocześnie z GeekBench 3 i Cinebench R15 (na zmianę CPU/GPU).
Efekt uzyskałem taki: MacPro Stress

Co bym nie robił, to nie udało mi się przekroczyć 93,1°C temperatury CPU, a częstotliwość procesora nie spadła poniżej 2,8GHz. Obie wartości według widocznego na zrzucie Intel Power Gadget.
Więcej wyników wkrótce.

Zaskoczyło mnie, że LuxMark pokazuje różne częstotliwości dla obu D700.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych