Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone czy iPod Touch ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 05 listopada 2007 - 18:22

Witam, stoję przed na prawdę trudnym wyborem. Mam zamiar kupić jedno z tych urządzeń, ale nie potrafię się zdecydować. Co lepiej wybrać? iPhone ma wszystko co w Touchu z tą różnicą, że nie ma 16GB pojemności. iPod Touch kusi jedynie większą pojemnością. Ostatnio byłem w iSpocie, pobawiłem się Touchem i mówię sobie, to już wszystko ? Chciałbym poznać opinie właścicieli obydwu urządzeń.

#2 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 18:33

Jeśli chodzi o toucha to jest to taki trochę zubożały iPhone bez telefonu i paru aplikacji (które oczywiście można uzupełnić ;) ). Na korzyść iPoda przemawia większa pamięć, jest też cieńszy od iPhona... Cóż można więcej powiedzieć... iPhone ma jeszcze kamerkę, której touch jest pozbawiony... Kupując iPhone'a należy liczyć się z natychmiastową utratą gwarancji, bo jego używanie bez jakiejkolwiek ingerencji w soft jest po prostu niemożliwe w Polsce... No i oczywiście jeśli kupuje się iPhone'a trzeba liczyć się z utrudnieniami (simlock, aktualizacje oprogramowania, itp). Ostatnio będąc w iSpocie porównywałem tego iPoda ze swoim iPhonem i stwierdziłem, że to jest nic innego jak iPhone bez telefonu... I poza tym, że jeden ma funkcję telefonu, kamerkę, trochę inną obudowę i mniejszą pamięć, tak naprawdę nie ma między nimi żadnej różnicy... :) To chyba tyle... Oczywiście touch trochę bardziej rozwija skrzydła dopiero po jailbreak'u, podobnie jak i iPhone... Tyle, że w tym pierwszym nie jest to konieczne... Podsumowując, jeśli nie potrzebujesz większej pamięci i nie sprawi Ci problemów trochę utrudniona eksploatacja wybierz iPhone'a ;)

#3 Misty

Misty
  • 46 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 18:34

to zależy czy funkcja telefonu jest Tobie potrzebna. Pamiętaj również że Touch jest cieńszy niż iphone. do tego nie ma problemu jeżeli chodzi o używanie w Polsce.

#4 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 18:49

to tak jakby wybierac macbook vs macbook pro

#5 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 05 listopada 2007 - 19:13

Poza tym iPhone ma dock i ładowarkę, matowy tył obudowy. Przekłada się to na mniejsze wydatki dla mnie. Nie muszę kupować nic poza adapterem USA->EU ^^ Chciałem tylko parę argumentów do przekonania ojca, BTW. Jak to już w końcu jest z tym simlockiem, przeczytałem tyle tutoriali, blogów, poradników, postów, że już się pogubiłem...

#6 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 19:23

kupisz iphona do tego piatku to bedziesz mogl sima sciaganac..pozniej nikt nie wie co bedzie bo wychodzi update 1.1.2

#7 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 05 listopada 2007 - 19:25

Zapomniałem dodać, że będzie mi potrzebna metoda na Windowsa XP, bo w moim mieście STARE iMac'ki ma redakcja gazety, która nie pozwoli mi na takie sobie grzebanie w iPhonie. Nie mam też routera Wi-Fi, a zasięg w mojej okolicy jest szyfrowany. Czy będę mógł ściągnąć simlocka i zrobić jailbreak?

#8 majonez

majonez
  • 372 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 19:30

Słuchaj ja miałem podobny dylemat i kupiłem Iphone'a... Nie miałem w ręku iPoda Touch, wiec nie mogłem porównac obie zabawki i wyszedłem z prostego załozenia; mianowicie jezeli nie spodoba mi sie iphone to go sprzedam na allegro i kupie itoucha. A patrzac na ceny na allegro nie boje sie ze strace...

#9 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 05 listopada 2007 - 20:17

A jak się ma sprawa aplikacji na Toucha? Teź moźna sobie instalować programy?

#10 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 20:19

A jak się ma sprawa aplikacji na Toucha?
Teź moźna sobie instalować programy?


Jak zrobisz jailbreak'a, to czemu nie? :)

#11 clarq

clarq
  • 206 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 20:36

iphone ma jedna wielka przewage nad ipod'em touch - wlan. wlan Cie nic nie kosztuje, a daje mase mozliwosci.

#12 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 05 listopada 2007 - 20:53

To żadna przewaga, iPod to ma. Nazywamy to także Wi-Fi. iPhone góruje modułem GSM, przegrywa ilością miejsca.

#13 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 06 listopada 2007 - 16:36

Jak zrobisz jailbreak'a, to czemu nie? :)


Czyli będę mógł sobie instalować te same oprogramowanie co na iPhone?

#14 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 06 listopada 2007 - 16:44

Tak... Dalej nie jestem pewny co do wyboru. iPhone ma tylko 7,5 GB. Poza tym ten cały unlock - utrata gwarancji mnie przeraża. Poza tym nie wiem na ile wystarcza bateria, którą trzeba po 2 latach wymienić...

#15 iAdam

iAdam
  • 415 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 listopada 2007 - 16:51

Tak. Moj kolega to ma u siebie. Ma Toucha 16GB i ma to samo co ja na IPhonie - google maps, stocks, weather, etc.

Jest jeszcze jedna zaleta iPhone'a - to wszystko (o ile pogodziesz sie z placeniem za to) masz w kazdym miejscu, lacznie ze szczerym polem, pociagiem, etc.

Mapy, youtube itp dzialaja w iPodzie tylko wtedy gdy jestes w zasiegu wi-fi.
Do tego dochodzi - oim zdaniem - duzo lepsza jakos wykonania iPhone'a. Pomijajac ten obrzydliwy ciemno szaryplastik wokol wyswietlacza w Touchu dochodzi jedna mega bardzo wazna rzecz, o ktorej sam wiesz na pewno swietnie, o ile masz nano starszej generacji.
to cholerne lustro - owszem - jest sliczne itp. ale tylko przez kilka godzin. to nie zart, nie kilka dni, kilka tygodni, tylko godzin. i juz przestaje byc pieknie. pierwsze rysy bola najbardziej, pozniej jest troche lepiej, ale jabluszko jest szczesliwe, jak jest ladne.
ja mam iPhone'a co prawda dopiero od piatku, nosze go zazwyczaj w iSock, ale zdarza mi sie przez pomylke wrzucic do kieszeni bez zadnej ochrony. I wierz mi - jest pozbawiony jakichkolwiek rys. moglbym go zapakowac w folie i sprzedac jako nowego - nikt by sie nie polapal. zdecydowanie polecam iPhone. tez mialem ten dylemat, ale jak pewien mily Pan z pewnego iSpota dal mi sie pobawic swoim iPhonem podjecie decyzji zapadlo w chwili gdy iTelefon toknal mojej dloni :)

---- Dodano 06-11-2007 o godzinie 19:01 ----

Tak...
Dalej nie jestem pewny co do wyboru. iPhone ma tylko 7,5 GB. Poza tym ten cały unlock - utrata gwarancji mnie przeraża. Poza tym nie wiem na ile wystarcza bateria, którą trzeba po 2 latach wymienić...


za 2 lata to juz bedzie nastepna generacja iPhone'a i o ile nie zrobia jej tego, co zrobili video tworzac classica wiekszosc z tutejszych iphonowcow bedzie juz w posiadala nowe iCudo, albo bedzie w trakcie zamawiania, wiec bateria nie stanowi problemu ;)

#16 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 06 listopada 2007 - 17:48

No w sumie to mnie przekonałeś ^^
Muszę tylko skombinować sobie wymienną wtyczkę do zasilacza, bo jak będzie wyglądała ładowarka z adapterem dołączonym...

---- Dodano 06-11-2007 o godzinie 23:05 ----
Hmm... muszę przyznać, że jest jedna rzecz, która mnie zastanawia. Jeżeli ktoś mi kupi tego iPhone'a to przez sklep internetowy albo na 5th Avenue. W sklepie internetowym jest taki myk

(1) Two-year activation agreement with AT&T required.

To znczy, że muszę podpisać umowę z AT&T i potem ją zerwać ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych