Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Diablo 2 a Maverics


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Makuxxx

Makuxxx
  • 40 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 00:57

Witam. Czy jest jakas mozliwosc odpalenia gry Diablo 2 na Mavericu? Mowie tu o wersji na maca a nie exe. Jak na razie przy probie instalacji wyrzuca mi komunikat o braku wsparcia dla programow na PPC.

#2 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 21 stycznia 2014 - 07:16

Maverics nie działa na PPC, także jeśli nie ma update do intela to min. OS 10.6 lub VM

#3 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 21 stycznia 2014 - 07:45

Dodaj numer seryjny do swojego konta na Blizzard - pobierz wersję dla windowsa i użyj Crossovera lub Wine:
HOWTO: Play StarCraft and Diablo II on Lion using Wine - MacRumors Forums

#4 michalniusz

michalniusz
  • 293 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 stycznia 2014 - 07:53

U siebie zainstalowałem według tego filmiku:
Ogólnie śmiga, ale czasami nie chce mi wejść tryb pełnoekranowy. Dopiero po kilku próbach wskakuje. Ale jak już odpali, to można na battle.net pośmigać bez zacinki. Tylko mam wersję angielką. Podmiana plików z płyt polskich nie dała rezulatu... wyskoczył komunikat, że klucz jest nie od tej wersji. Ale 'in inglisz' nie jest tak źle. ;)

p.s. Sprzęt kupiłem 2 miesiące wstecz i mam wersje middle 2012 z Intelem.

#5 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 21 stycznia 2014 - 08:46

A dodałeś grę do swojego konta na Blizzard? tam będziesz mógł zmienić wersję językową i dostaniesz inny numer seryjny

#6 michalniusz

michalniusz
  • 293 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 stycznia 2014 - 13:21

Tak, dodałem. Jednak nie chciał mi ściągać instalki w PL. Dopiero po zmianie języka instalacji na EN mogłem pobrac instalator for Mac.

#7 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 21 stycznia 2014 - 13:54

Ale po co Ci instalator MAc skoro go nie zainstalujesz - wybierz wersję PC - instalka w języku PL i instaluj w wine/crossover.

#8 mx5mx5

mx5mx5
  • 21 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:12

Dziękuję Daniel za rady, zainstalowałam i nawet otworzyłam :) Tylko okazało się, że z bettlenet ściągnął mi się jedynie dodatek Expansion Set: Lord of Destruction. I wzywa do wgrania gry a nie tylko dodatku. Gdzie można pobrać grę a nie sam dodatek? Wkleisz mi linka? Dodam, że mam diablo 2 na płytach kupione w sklepie, może jakoś mogę przenieść to na usb i wgrać do imaca?

#9 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 16 lutego 2014 - 11:40

Wejdź na:
What Runs? - Diablo II - CodeWeavers
ściągnij plik crosstie i program sam wszystko zainstaluje:
czyli kliknij Install Diablo 2 via cross tie
i tyle.

Tu masz kolejny poradnik:
http://syamsul.net/2...2-on-os-x-lion/

#10 mx5mx5

mx5mx5
  • 21 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 19:37

[QUOTE=mx5mx5;2262676]Dziękuję Daniel za rady, zainstalowałam i nawet otworzyłam :) po wgraniu wersji instalacyjnej wkładam płytę z grą do napędu zew. na usb. I pomimo tego pojawia mi sie inf., że ponów próbę, bo brak płyty w napedzie cd-rom. Co mam zrobić?

#11 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 16 lutego 2014 - 19:59

Masz jasno podane - instaluj wersję z Blizzarda a nie płytową. Wersja blizzardowa nie wymaga płyty w napędzie.

#12 marzenaidzikowska

marzenaidzikowska
  • 1 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lutego 2014 - 10:51

Cholera, mam identyczny problem.. A ja chce grać w D2! ;/

#13 mx5mx5

mx5mx5
  • 21 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 16:26

Masz jasno podane - instaluj wersję z Blizzarda a nie płytową. Wersja blizzardowa nie wymaga płyty w napędzie.

Dziękuję Daniel za rady. Dla mnie było logiczne, że jak mam płytę do bez problemu taka wersje odpalę, nawet napęd specjalnie dokupiłam :)
Ściągnęłam wersje gry i dodatku z battle.net. Przy użyciu Crossover otworzyłam samą grę.
MOGĘ GRAĆ !! :)) (Ogromne dzięki Daniel).
Teraz chcę wypakować dodatek Lord of destruction i tutaj niestety problem. Bo pojawia się komunikat, abym najpierw kupiła grę D2 a potem zainstalowała dodatek, co jest bez sensu bo grę juz mam i się otwiera. Co mam robić z tym dodatkiem, aby mi się otworzył?
Mam jeszcze inne pytanie- crossover darmowy jest 14 dni, czy po tym czasie dalej diablo2 mi się będzie otwierać czy muszę kupić wersję powyżej 14 dni?
Pozdrawiam diablomaniaków :)

#14 DrunkenBear

DrunkenBear
  • 174 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 19 lutego 2014 - 19:43

Dobra czas na instrukcję D2 przez Wineskin

1. Pobieramy Wine skin z tej strony.
2. Po zainstalowaniu odpalamy Wineskin Winery.
3. Musimy zainstalować engine. W tym celu klikamy znaczek "+" pod pustą listą enginów. Wybieramy z rozwijanej listy interesujący nas engin. Ja wybrałem WS9Wine 1.17.11 i klikamy 'Download and install'
4. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie nasz pobrany i zainstalowany enigne powinien pojawić się na liście 'Installed engines'.
5. Teraz klikamy 'Create new blank wrapper' i wpisujemy nazwę jaką chcemy używać. Ja wpisałem 'Diablo2'. Na koniec zatwierdzamy operację.
6. Teraz możemy Wineskin Winery zamknąć i przechodzimy do katalogu domowego. Powinniśmy tam znaleźć katalog Applications/Wineskin a w nim nasz wrapper 'Diablo2'.
7. Klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy 'Pokaż zawartość'
8. Uruchamiamy Wineskin.app i wybieramy 'Install software'. Tutaj odnajdujemy plik exe pobrany z battlenet z instalatorem Diablo 2. Wybieramy miejsce gdzie ma się pobrać gra. Po czym odpalamy i piwko w łapkę i czekamy aż zakończy się pobieranie :mrgreen:
9. Po zakończeniu pobierania gra będzie się chciała zainstalować. Więc rachu ciachu i instalujemy. Na dysku SSD trwa to jakieś 15s
10. Po zakończeniu instalacji zamykamy instalator (tak nie chcemy uruchamiać jeszcze gry).
11 Ponownie uruchamiamy Wineskin.app i wybieramy z którego pliku ma się uruchamiać (/Program Files/Diablo II/Diablo II.exe)
12. Zamykamy Wineskin.app i mamy gotowego Diabełka. Możemy go odpalić bezpośrednio klikając dwukrotnie nasz wrapper Diablo2.app


Instalacja D2LoD

1. Otwieramy zawartość naszego wrappera Diablo2, Klikamy na Wineskin.app
2. Wybieramy 'Install Software', a następnie wybieramy plik instalatora D2LoD pobrany z battle.net
3. Wskazujemy miejsce gdzie ma pobrać pliki gry. Czekamy cierpliwie, po pobraniu dajemy instaluj.
4. Jak zakończy się proces instalacji zamykamy launchera i Wineskin.
5. Nie musimy wybierać pliku exe, bo gra odpala się przez ten sam co podstawka. Teraz wystarczy odpalić naszego wrappera i gotowe. Noc nieprzespana gwarantowana :D


P.S Niestety zmuszeni jesteśmy uruchomić ponownie komputer ponieważ coś jest spaprane w kreatorze wrappera i nie uda nam się uruchomić Diablo2.app od razu po zakończeniu instalacji. Sypnie błędem 10810.

P.S.2 U mnie były problemy z grafiką (mrygała i nie dało się wytrzymać nawet w menu. Ale spokojnie na to też mam radę. Otwieramy zawartość naszego wrappera. Odpalamy Wineskin.app klikamy 'Advanced'. Klikamy 'Browse' przy Windows EXE, a następnie odszukujemy D2VidTest.exe w katalogu Program Files/Diablo II. Zatwierdzamy wybór i dajemy 'Test Run'. Pomijamy test i wybieramy Direct Draw 2D. Na koniec wybieramy Diablo II.exe w polu Windows EXE i już możemy odpalić naszego wrappera i cieszyć się grą bez problemów graficznych.

Miłego grania ;)

#15 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 lutego 2014 - 20:36

Gotowe wrappery do wielu gier można znaleźć na witrynie Paull the Tall
do D2 zrobił filmik:


#16 mx5mx5

mx5mx5
  • 21 postów

Napisano 10 marca 2014 - 15:35

Hej, zakończyła mi się darmowa 14 dniowa wersja crossover. Obecnie Diablo 2 w zw. z tym mi się nie otwiera. Czy mogę coś z tym zrobić? Oprócz wykupienia crossover za 50 $.

#17 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 10 marca 2014 - 16:44

Skorzystaj z poradnika post wyżej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych