Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Mini nie uruchamia się.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamja

adamja
  • 95 postów
  • SkądWieluń

Napisano 17 stycznia 2014 - 23:19

Witam, mam Maca Mini mid 2007 C2 duo z 1 Gb Ram. Dziś pokazała mi się aktualizacja adobe flash player, wiec jak to bywa w takich sytuacjach dałem instaluj i ku mojemu zdziwieniu po kilku sek (pasek postępu był w połowie) komp zdechł, wydał z siebie dźwięk jak przy uruchamianiu i nic... Nie reaguje na żadne skróty klawiszowe itp, wciskam Power i nic. Wtyczka z gniazdka tez nie pomaga. Ma ktoś jakieś pomysły ? Dodam ze jak do tej pory działał idealnie. Na pokładzie 10.7

#2 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 18 stycznia 2014 - 00:29

Flash zabija. A na serio to zasilacz ci zdechł, albo coś w środku, ja stawiam na dysk.

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 18 stycznia 2014 - 01:14

Zbieg okoliczności. Bez dysku komputer powinien mieć reakcjie na power. Wygląda na usterkę w ukladzie zasilania.

#4 adamja

adamja
  • 95 postów
  • SkądWieluń

Napisano 18 stycznia 2014 - 09:21

Tylko z jakiej racji wydal z siebie dźwięk jak przy starcie kiedy umierał ? Gdzieś na forum było co oznaczają piknięcia w mac'u ale nie wiem jak to się ma do mini.

#5 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 stycznia 2014 - 11:09

Tylko z jakiej racji wydal z siebie dźwięk jak przy starcie kiedy umierał ? Gdzieś na forum było co oznaczają piknięcia w mac'u ale nie wiem jak to się ma do mini.

To mini jest martwy czy daje jakiekolwiek oznaki życia (zapala się dioda, podaje bip-cody?)


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#6 adamja

adamja
  • 95 postów
  • SkądWieluń

Napisano 18 stycznia 2014 - 11:42

Wydaje się że martwy choć nie chce prorokować. Zero reakcji typu dioda czy dźwięk. Zastanawia mnie czy to nie jest jakaś gruba zawiecha bo stało się tak podczas zwykłej instalacji i to mnie dziwi. Nie raz był włączony ponad tydzień non stop kiedy służył mi jako router i tu nagle taka niespodzianka. Szkoda bo do "surfowania" czy facetime itp był jak znalazł :(

#7 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 stycznia 2014 - 11:48

Najbardziej podejrzany tu jest zasilacz (zewnętrzny). Jak masz możliwość sprawdź na innym zasilaczu.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#8 adamja

adamja
  • 95 postów
  • SkądWieluń

Napisano 18 stycznia 2014 - 12:03

Musze tak zrobić. Sprostuje troszkę bo jak teraz rozmawiam z żoną (ona obsługiwała mac'a w momencie zgonu) to ten dźwięk ostatniego tchnienia był jednak bipnięciem, pojedynczym. Może mi ktoś podesłać link (nie mogę go znaleźć) co oznaczają dźwięki bipnięć, gdzieś to kiedyś widziałem.

#9 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 stycznia 2014 - 12:17

Oznaczają tylko przy załączeniu maca. Przy wyłączeniu - nie spotkałem się. 1 x bipcode co ok 3 sek - brak pamięci.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#10 adamja

adamja
  • 95 postów
  • SkądWieluń

Napisano 18 stycznia 2014 - 12:26

Dzięki, ale teraz tak sobie myślę że może podczas tej nieszczęsnej instalacji adobe mac zrobił sobie restart i w tedy wydał z siebie bip, może ram wysiadł, sam już nie wiem, najgorsze jest to ze mnie nie ma w domu (pracuje za granicą), a żona potrzebuje kompa. Jest jeszcze jedna możliwość związana właśnie z zasilaczem a mianowicie (jako że kompa kopiłem w Danii) ma on troszkę inna wtyczkę sieciową, tzn zamiast dziurki na bolec uziemiający wtyczka ma 3 bolce, jednym z nich jest właśnie uziemienie, ja jako "elektryk domator" wyłamałem ten zbędny bolec, a co za tym idzie moglem uszkodzić jeden z kabli i jak to się mówi działało aż się nie zes....ło :) Tak czy inaczej będę z tym walczył bo mi szkoda tego mac'a, stary ale jary.

#11 bartycho2038

bartycho2038
  • 99 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 15:16

Ja miałem coś podobnego w iMacu. Pomogło ku zdziwieniu wyjęcie bateryjki z płyty głównej i ponowne jej włożenie.

#12 adamja

adamja
  • 95 postów
  • SkądWieluń

Napisano 21 stycznia 2014 - 21:01

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę ten patent.

#13 rabinhut

rabinhut
  • 25 postów

Napisano 25 stycznia 2014 - 11:29

mac mini nie chce sie włączyć Witam Mam maca mini 2013 i niedawno podpiąłem do niego drugi monitor. Zauważyłem, że od tego czasu kiedy usypiam maca mini czasami nie chce się wybudzić. Tak jak gdyby sam się wyłącza i nie można z nim nic zrobić, nie startuje w ogóle. Na sekundę tylko włączy się dioda zasilania i gaśnie. Odpinam wszystkie kable i próbuję go zresetować i za którymś razem dopiero się uruchamia. Nie wiem czy to jest spowodowane tym, że podpiąłem drugi monitor. Wcześniej takich objawów nie miałem. Pracuję na Mac OS 10.7.5 i niedawno też robiłem upgrade do systemu. Mam dysk SSD. Czy ktoś z Was postawi jakąś sensowną diagnoze bo obawiam się, że za którymś razem może w ogóle nie wystartować. Dzięki za pomoc...

#14 norbiki

norbiki
  • 104 postów
  • SkądBerlin

Napisano 28 stycznia 2014 - 22:43

Adamja@ wykonaj hard reset jeśli to nie są kości. Rabinhut@ Sprawdzałeś już swoje kable? Ewentualnie pokaż logi.

#15 rabinhut

rabinhut
  • 25 postów

Napisano 09 lutego 2014 - 18:59

pomocy! Witam, Dzisiaj mój mac mini już padł w ogóle, nie chce wystartować. Do wczoraj pracował normalnie, wyłaczyłem go i dzisiaj koniec. Na początku się tylko uruchomił, był normalny dźwięk po czym sam się wyłaczył. Po kilku próbach dwa razy tylko się włączył, dostawał bardzo wysokich obrotów a teraz już nie reaguje w ogóle. Na sekundę włącza się dioda i koniec. Probowałem reset SMC (wyłaczyłem wszystkie kable i przytrzymałem 5 sec przycisk zasilania) ale to też nic nie dało. Czy można jakoś reanimować mojego maca mini?

#16 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 09 lutego 2014 - 19:59

Witam

Mam maca mini 2013 i niedawno podpiąłem do niego drugi monitor. Zauważyłem, że od tego czasu kiedy usypiam maca mini czasami nie chce się wybudzić. Tak jak gdyby sam się wyłącza i nie można z nim nic zrobić, nie startuje w ogóle. Na sekundę tylko włączy się dioda zasilania i gaśnie. Odpinam wszystkie kable i próbuję go zresetować i za którymś razem dopiero się uruchamia. Nie wiem czy to jest spowodowane tym, że podpiąłem drugi monitor. Wcześniej takich objawów nie miałem. Pracuję na Mac OS 10.7.5 i niedawno też robiłem upgrade do systemu. Mam dysk SSD. Czy ktoś z Was postawi jakąś sensowną diagnoze bo obawiam się, że za którymś razem może w ogóle nie wystartować.

Dzięki za pomoc...


Trochę stary system. Polecam 10.9 Mavericks

#17 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 lutego 2014 - 15:50

Witam,

Dzisiaj mój mac mini już padł w ogóle, nie chce wystartować. Do wczoraj pracował normalnie, wyłaczyłem go i dzisiaj koniec. Na początku się tylko uruchomił, był normalny dźwięk po czym sam się wyłaczył. Po kilku próbach dwa razy tylko się włączył, dostawał bardzo wysokich obrotów a teraz już nie reaguje w ogóle. Na sekundę włącza się dioda i koniec. Probowałem reset SMC (wyłaczyłem wszystkie kable i przytrzymałem 5 sec przycisk zasilania) ale to też nic nie dało. Czy można jakoś reanimować mojego maca mini?


1. Masz tylko dysk SSD w środku, czy jakiś jeszcze? Dobrze zamocowany? Kabelek bywa dość krótki i może się rozłączyć.
2. Odpal Maka z Command+R i disk utility. Raportuj.
Jak masz jakiś zewnętrzny dysk usb, to korzystając z powyższego (punkt 2) mógłbyś zainstalować system na nim, by odpalając z dysku zewnętrznego ewentualnie odzyskać dane, jeśli są do odzyskania.

#18 Nippy

Nippy
  • 192 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lutego 2018 - 10:27

Hej! Wczoraj padł mi Mac Mini. Nagle po prostu na monitorze pojawił się czarny ekran. Objaw niemal identyczny, jak u @rabinhut. Ponowna próba uruchomienia nie pomogła. Komputer tego dnia pracował w dość wydajnie w ciepłym pomieszczeniu. Pierwsza myśl - przegrzał się, bo wiatraki hulały jak szalone. Odłączyłem go od sieci, ochłodził się i nawet pojawiło się okno startowe z jabłkiem. Dość długo się ładował, po czym ponownie wyłączył się. Ponowna próba włączenia, to jedynie dźwięk startowy wydawany co ok. 3 sek. Okno monitora cały czas czarne. Teraz, jak go włączam, to po chwili wiatrak dostaje wysokich obrotów, nie wydaje dźwięku przy włączaniu oraz nie ma jakiejkolwiek komunikacji z monitorem. Ekran wciąż jest czarny. Nie reaguje też na żadne komendy z klawiszy podczas uruchamiania więc wszelkie resety klawiszowe odpadają. Ktoś miał podobnie i poratuje wstępną diagnozą?



#19 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 21 lutego 2018 - 07:58

Hej! Wczoraj padł mi Mac Mini. Nagle po prostu na monitorze pojawił się czarny ekran. Objaw niemal identyczny, jak u @rabinhut. Ponowna próba uruchomienia nie pomogła. Komputer tego dnia pracował w dość wydajnie w ciepłym pomieszczeniu. Pierwsza myśl - przegrzał się, bo wiatraki hulały jak szalone. Odłączyłem go od sieci, ochłodził się i nawet pojawiło się okno startowe z jabłkiem. Dość długo się ładował, po czym ponownie wyłączył się. Ponowna próba włączenia, to jedynie dźwięk startowy wydawany co ok. 3 sek. Okno monitora cały czas czarne. Teraz, jak go włączam, to po chwili wiatrak dostaje wysokich obrotów, nie wydaje dźwięku przy włączaniu oraz nie ma jakiejkolwiek komunikacji z monitorem. Ekran wciąż jest czarny. Nie reaguje też na żadne komendy z klawiszy podczas uruchamiania więc wszelkie resety klawiszowe odpadają. Ktoś miał podobnie i poratuje wstępną diagnozą?

Nie napisałeś który to Mac (rocznik), ale po objawach można wstępnie przypuszczać że 2012 lub starszy i sygnalizuje problem z pamięcią RAM.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych