Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana baterii MBP 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 iEnzo

iEnzo
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 stycznia 2014 - 22:59

No dobra. Ja mam taki problem, że bateria w moim MBP mid2010 się skończyła i obecnie lapek działa tylko na kablu wskazując 0% baterii. Widziałem w iSpocie baterię do MBP, która była w opakowaniu Apple, wyglądała na oryginalną i obsługa sklepu też tak mówiła, więc może to był oryginał? Kosztowała 675zł czy coś koło tego. Teraz moje pytanie czy bezpiecznie jest coś takiego kupić i wymienić? Oczywiście mam ograniczony budżet więc nie wchodzi w grę zakup nowego komputera (chyba, że są jakieś ciekawe programy wymiany czy coś).

#2 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2014 - 23:10

A ta bateria nie była przypadkiem do starszych MBP? MBP mid 2010 ma baterię przeznaczoną do wymiany w serwisie i zdecydowanie nie powinna być ona dostępna w iSpot.

#3 iEnzo

iEnzo
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 stycznia 2014 - 23:22

Dlatego pytam. Teraz czytając ten wątek to już zwątpiłem. W sklepie mówili, że ona do 2010 też jest i z rysynku na pudełku wyglądała tak jak ta, która jest normalnie w Maczku u mnie pod pokrywą (tyle, że oczywiście nie wyjmowałem jej nigdy więc całej z wyglądu nie znam).

#4 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2014 - 23:30

Nie, nie! W MBP2010 jest zestaw pakietów baterii i zdecydowanie bezpieczniej będzie zlecić wymianę na oryginalną baterię serwisowi. W Poznaniu masz centrum serwisowe Cortland na przykład.

#5 iEnzo

iEnzo
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 stycznia 2014 - 23:37

Ostatnia sprawa. Znalazłem to: iFixit Store Europe | MacBook Pro 13" Unibody (Mid 2009/Mid 2010/Early 2011/Late 2011/Mid 2012) Battery Teraz tylko pytanie czy pchać się na siłę i kombinować samemu czy oddać w serwis. Chyba jednak Cortland najlepiej.

#6 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2014 - 23:42

A masz 13"? Do każdego modelu jest dedykowana.

#7 iEnzo

iEnzo
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 stycznia 2014 - 23:55

Tak. Mój laptop to MacBook Pro 13.3'' mid 2010.

#8 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2014 - 07:23

Wynika więc z opisu, iż jest to odpowiednia bateria. Nie zapomnij wyposażyć się w odpowiedni śrubokręt do odkręcenia dolnej pokrywy.

#9 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2014 - 08:00

Wynika więc z opisu, iż jest to odpowiednia bateria. Nie zapomnij wyposażyć się w odpowiedni śrubokręt do odkręcenia dolnej pokrywy.


W tym modelu dobry krzyżak wystarczy,

#10 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 stycznia 2014 - 10:27

Do klapy wystarczy krzyżak PH00, do baterii może być potrzebny specjalny wkrętak, nazywa się on chyba tri-wing. Odnośnie samej baterii to jeśli nie liczysz się zbytnio z kosztami i kwota 600 złotych Cię nie przeraża to wymień baterię na nową i co najważniejsze oryginalną w serwisie autoryzowanym (Cortland, Espo itd.) Wszystko co jest na Allegro to albo zamienniki, albo baterie regenerowane, z demontażu itd. Poznać to można choćby po tym, że bateria kupiona w serwisie autoryzowanym za te 600-700 złotych nie ma rys, nie jest zniszczona itp. To wszystko co jest dostępne w Internecie jako oryginały za 300-400 złotych jest porysowane, nawet jak są w folii to pod folią są rysy, świadczące o tym, ze bateria była używana. W środku zazwyczaj są wymienione ogniwa i zresetowana elektronika, a czasem są to baterie z demontażu, które mają po kilka lat. Podsumowując jeśli chcesz mieć pewność to zapłać w autoryzacji, jeśli ma być taniej to kombinuj i baw się w loterię.

#11 iEnzo

iEnzo
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2014 - 19:53

Rozważam wymianę w serwisie albo oddanie MBP w iSpocie i zakup Air'a ale to muszę dokładnie wszystko przeliczyć i pójśc do sklepu po wycenę. W każdym razie dziękuję bardzo za pomoc!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych