Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dodawanie własnych plików jako załącznik do wiadomości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 metal_man

metal_man
  • 489 postów
  • SkądChorzów

Napisano 06 stycznia 2014 - 15:21

Męczę się trochę z dodaniem pliku do wiadomości. Otóż w programie mam modelowe klasy przedstawiające projekt. Cały projekt zapisuję na dysku i odczytuję bez problemu jednak nie mogę dodać takiego pliku jako załącznik wiadomości.

Mianowicie mam na tą chwilę coś takiego:

NSError *error = nil;
MFMailComposeViewController *mailView = [[MFMailComposeViewController alloc] init];
mailView.mailComposeDelegate = self;

NSString *_fileUrl = [fileURL path];
NSString *fileName = [[[NSString stringWithFormat:@"%@", fileURL] lastPathComponent] stringByDeletingPathExtension];

NSData *attatchmentData = [NSData dataWithContentsOfFile:_fileUrl options:NSDataReadingUncached error:&error];

[mailView addAttachmentData:attatchmentData mimeType:@"text/doc" fileName:fileName];

[self presentViewController:mailView
                   animated:YES
                 completion:nil];

Problem jest w linii:
NSData *attatchmentData = [NSData dataWithContentsOfFile:_fileUrl options:NSDataReadingUncached error:&error];

attachmentData jest nil'em a błąd jaki dostaję to `NSCocoaErrorDomain error 257` - NSFileReadNoPermissionError = 257. Zastanawia mnie dlaczego mam problem z dostępem. W końcu pliki tworze, modyfikuję oraz usuwam bez problemu a tutaj nie mogę się dostać do tego pliku? Spotkał się ktoś z Was z podobnym błędem?

Zapomniałem dodać, że dokumenty są w katalogu Documents aplikacji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych