Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Usunięcie partycji po instalacji Boot Camp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 szop

szop
  • 13 postów

Napisano 25 grudnia 2013 - 15:34

Witam, Napotkałem problem z usunięciem partycji po instalacji Windy przez Boot Camp. Po odpaleniu instalatora BC nie mogłem odinstalować systemu Windows i usunąć nowej wydzielonej partycji 150 GB. Otworzyłem narzędzie dyskowe i sformatowałem dysk na Mac OS Extended (kronikowany), poszło ok. Przy próbie usunięcia sformatowanej partycji dostałem komunikat: "Pełny rozmiar Fusion Drive jest niedostępny do ponownego partycjonowania". Zupełnie nie mam pojęcia, o co chodzi z tym ponownym partycjonowaniem. Proszę o pomoc w połączeniu obu partycji w całość. System OS X 10.9.1 działa sprawnie ale mam zablokowane 150 GB. Po odpaleniu ponownym Boot Camp mam do wyboru główny dysk systemowy Macintosh HD i BootCamp ale na żadnym nie mogę przeprowadzić ponownej instalacji. "Ten dysk mógł zostać podzielony na partycje innym narzędziem i nie można go wymazać." - taki komunikat otrzymuję. Słabo widać na zrzucie ekranu [ATTACH=CONFIG]19329[/ATTACH] ale opcje partycjonowania są niedostępne i jest wyświetlony napis cytowany powyżej. Udało mi się na chwile obecną usunąć partycję wydzieloną dla windy i jest nieaktywna. Nadal nie wiem jak połączyć ją z całością. [ATTACH=CONFIG]19338[/ATTACH] Nadal nie wiem, jak połączyć wolne miejsce z nieaktywną przestrzenią. Bardzo proszę o pomoc osoby, które orientują się w temacie partycjonowania i problemów z tym związanych. Nawet przymknąłbym oko na ten niedobór przestrzeni ale przez to nie mogę zainstalować systemu Windows.

#2 mkamelg

mkamelg
  • 166 postów

Napisano 26 grudnia 2013 - 11:25

Masz dwie metody do sprawdzenia.

Pierwsza szybsza "na cwaniaka":

http://myapple.pl/wi...tml#post1577052

Druga:

http://myapple.pl/wi...html#post257917

To stary wątek. Teraz jest rok 2013 i będziesz potrzebował pendrive o pojemności nominalnej 8 GB. Jeżeli w komputerze masz port/y USB 3.0, no to wypadałoby żeby pendrive też pracował w tym trybie ze względu na szybszy odczyt/zapis danych. Oprócz pendrive będziesz musiał ponownie pobrać sobie z App Store (zakładka Purchases) instalator OS X Mavericks, a następnie utworzyć tzw. bootowalny dysk USB.

Tworzymy bootowalny dysk USB z OS X Mavericks! | Jak zrobić bootowalny dysk z Mavericksem?

Polecam skorzystać z metody spod "Sposób III – z użyciem programu DiskMaker X".

Dalej radź sobie sam, bo na tym etapie moja wiedza się kończy. Nie musiałem jeszcze korzystać z pomocy bootowalnego dysku USB (choć go sobie utworzyłem), więc nie wiem co tam dalej pojawia się w menu na ekranie po uruchomieniu komputera z tegoż dysku.

#3 szop

szop
  • 13 postów

Napisano 27 grudnia 2013 - 00:20

Dzięki za podpowiedź, jutro będę testował. Rozwiązanie ale nie pełne. Poradziłem sobie w ten sposób, że zainstalowałem system na dysku usb, użyłem iPartition do połączenia dysku. Poszło ok. Z poziomu Maverick i jego narzędzi widzi dysk jako całość (zaznaczyć chcę, że dodatkową trudnością jest to, że jest to FusionDrive - dwa dyski SSD i Talerzowy), natomiast z poziomu instalatora Windows partycji jest trochę więcej. Zerknijcie na załączone fotki.

#4 krisdyl

krisdyl
  • 41 postów

Napisano 16 lipca 2014 - 08:06

Podczas usuwania partycji bootcamp przestał uruchamiać mi się mac. Teraz aby uruchomić maca muszę przytrzymać alt i na ekranie wybrać macintosh hd. Jak ustawić aby uruchamianie komputera odbywało się automatycznie?

#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 lipca 2014 - 10:24

System Preferences -> Startup Disk?

#6 krisdyl

krisdyl
  • 41 postów

Napisano 16 lipca 2014 - 15:31

Dzięki ftpd, pomogło.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych