Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bateria, czy jej wymiana pomoże?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 producent

producent
  • 263 postów

Napisano 22 grudnia 2013 - 20:12

Sugerując się informacjami z internetu chcę się upewnić czy wymiana baterii w moim iPhonie 4S pomoże utrzymać go dłużej przy życiu.

Tutaj link do screenów z iP. Wystarczy kliknąć pierwsze zdjęcie i pojawi się galeria w, której będzie widoczna również godzina zrobienia zrzutu ekranu.

Opcje iOS7:
  • Wyłączone indeksowanie Spotlight
  • Lokalizacja tylko dla aplikacji "Aparat" i "Przypomnienia" oraz odznaczone wszystkie usługi systemowe oraz "Często Odwiedzane".
  • Wyłączone BT,Cellular a WiFi włączam tylko gdy potrzebuję.
  • W Centrum powiadomień są tylko: Telefon,Wiadomości,Przypomnienia,Mail i FB Messeneger.
  • Poczta sprawdzana ręcznie,zredukowany ruch a tła to fotosy systemowe.


Przy tak okrojonym pakiecie możliwości prądu od 6:00 wystarcza do 15:00 czasami max 17:00. Jak korzystam z danych to jestem na "czerwonym już około 14. Sieć Plus zawsze pełny sygnał. Dodatkowo potrafi paść na 30% i pokazać ikonkę kabla a po podłączeniu na chwilę nadal ma 30%. Najczęściej pod dużym obciążeniem.

Podaję opis ostatniego dnia w którym bardzo dokładnie monitorowałem baterię.
Dodam że przez cały dzień nie miałem połączeń wychodzących jak i przychodzących, odebrałem jedną wiadomość i nie korzystałem z danych.

Około 22:30 (dnia poprzedzającego test) Battery Doctor nakazał odłączenie telefonu od ładowarki.

6:00 - Budzik, zerkam na telefon wskaźnik pokazuje 99% oraz 10h w gotowości. Standardowa procedura na początek dnia to uruchomienie Facebook,Instagram,Feedly,Wykop,Twitter,Mail.
Wszystko po WiFi z doskonałym sygnałem. Zamykam wszystko o 6:30 i wyłączam Wifi.

7:10 - wychodzę z domu jak zwykle słuchając muzyki przez słuchawki jack (małe douszne). Już w autobusie: iAwriter,iBooks,Muzyka.
Odtwarzanie wyłączam o 8:00. 8:28 robię dwie fotki.

O 9:02 wracam do odtwarzania muzyki telefon wskazuje:
FOTO-1

Kończę około 10:00. 10:47 robię 14 fotek.
FOTO-2
Następnie kolejne 7 fotek.
Następnie to już użytkowanie przeplatane odtwarzaj/pauza.

15:04 - Jestem już w domu. Na parterze gdzie WiFi nie jest już doskonałe ale wystarczające.
Facebook,Instagram,Wykop,Twitter,Instapper,Messeneger,Feedly.
Nie używam ich jednocześnie tylko kolejno uruchamiam. Potem gram w Angry Birds i wysyłam zdjęcia do Dropbox.

Telefon Pada o 16:50.

#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 grudnia 2013 - 20:16

Jeśli wyłącza się przy 30% to już pierwszy znak, ze bateria jest do wymiany.

#3 Dar43

Dar43
  • 51 postów

Napisano 23 grudnia 2013 - 15:53

Tak, wymiana pomoże twojej 4s. Miałem to samo, jak tylko temp. spadła poniżej 5 st.C, potrafił wyłączyć się przy 49%.

#4 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 23 grudnia 2013 - 15:58

sciagnij sobie na JB betteryInfoLite zobaczysz jaka ma pojemnosc teraz bateria a jaka miała maxymalna i bedziesz wiedział co i jak[ATTACH=CONFIG]19274[/ATTACH]

#5 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2013 - 16:17

Pojemność baterii ma wpływ na czas działania, a nie na to, ze telefon sam się wyłącza niezależnie od stanu naładowania. Poza tym nie trzeba jailbreak zeby sprawdzić ilosć cykli baterii i jej pojemność.

#6 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 23 grudnia 2013 - 16:20

nie chodzi o ilosc cykli ale o pojemnosc... zwroc uwage na moj screen a dokładniej na pole battery charge - mimo ze telefon jest naładowany na 90 % ta pozycja pokazuje ze realna wydajnosc (bo tak to rozumiem jesli sie myle wyprowadz mnie z błedu) siega ~ 60%

#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2013 - 16:35

Rozumiem, ale mi chodzi tylko o to, że nawet zużyta bateria o obniżonej pojemności nie powinna się wyłączać jeśli telefon na wskaźniku pokazuje 30-40 %, powinna się wyładowywać do zera i dopiero wyłączać telefon. Jeśli wyłącza się wcześniej to świadczy o tym, ze wymaga ona wymiany, bo jest uszkodzona. Odnośnie tego programu i jego wskazań to trzeba by policzyć dokładnie co on wskazuje ale podchodziłbym do tego z dystansem.

#8 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 23 grudnia 2013 - 16:37

rownie dobrze mozemy założyć ze wskaznik pokazujacy 30 % przy wyłaczaniu wskazuje błednie chyba z tym sie zgodzisz?

#9 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2013 - 16:39

Tak, bo wskaźnik wyświetla stan naładowania na podstawie napięcia na baterii, a nie jej rzeczywistej pojemności i pozostałego ładunku.

#10 producent

producent
  • 263 postów

Napisano 23 grudnia 2013 - 18:54

Dzisiaj dokonałem wymiany w serwisie nieautoryzowanym. Koszt wg. mnie niski:45 zł bateria(Blue Star) i 20 zł za usługę. Czas oczekiwania normalnie około 30 minut ale ze względu na święta i nawał klientów 2h. Właśnie ją ładuje. Za kilka dni dam znać jak się sprawuje.

#11 producent

producent
  • 263 postów

Napisano 26 grudnia 2013 - 22:32

Wynik na nowej baterii:
* Wykonałem kilka połączeń i wysłałem 3 wiadomości
* Grałem w Angry Birds GO (Gra 3D)
* Przeglądałem Internet/Social Media/RSS/Sprawdzałem Pocztę przez Wifi lub EDGE/3G
* Zrobiłem około 10 zdjęć w ciemnym pomieszczeniu iPhone błysnął flashem
* Używałem iPhone jako pilota do iTunes
* Słuchałem muzyki na słuchawkach
* Pobierałem duże aplikacje z AppStore ( od 30MB od 1GB po WiFI)
Link:
https://www.dropbox....wa_Bateria .PNG
[ATTACH=CONFIG]19357[/ATTACH]

Jutro postaram się wrzucić wynik z mojego rutynowego dnia. Bo dzisiaj używałem go o wiele więcej niż zwykle.

#12 Zielony_M

Zielony_M
  • 285 postów
  • Skąd0-22

Napisano 02 stycznia 2014 - 22:59

Sam jestem po wymianie baterii. Jestem zadowolony jak na moje wykorzystywanie telefonu. Jeszcze się potwierdzi jak telefon zachowuje się na zewnątrz przy temperaturach bliskich 0, bo nie miałem jeszcze możliwości przetestować na rowerze/bieganiu; mam nadzieję, że nie będzie restartów. Ktoś się orientuje jak dokładnie iOS7 liczy UŻYCIE BATERII? Czy jest możliwość, że ODŚWIEŻANIE W TLE 'nabija czas' kiedy telefon jest zablokowany?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych