Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyrobienie nowej karty SIM bez jej numeru seryjnego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasz1803

lukasz1803
  • 9 postów

Napisano 21 grudnia 2013 - 14:54

Cześć! Mam problem, byłem dzisiaj w salonie Plusa w celu wymienienia starej karty na nową nano-SIM, ponieważ zmieniam iPhone 4 na 5S jednak pojawiły się małe komplikacje. Jestem w ofercie Plus Na Kartę więc pierwsze co musiałem zrobić to zarejestrować na siebie kartę. Gdy kupowałem iP4 przyciąłem sobie starą kartę do rozmiaru micro-SIM i niestety przyciąłem wraz z jej numerem seryjnym, tak że Pani w salonie powiedziała, że bez numeru seryjnego karty nic nie mogę zrobić. Wróciłem do domu, pogrzebałem trochę w internecie i wyczytałem, że na iPhone'ach numer seryjny karty SIM można odczytać wchodząc w Ustawienia->Ogólne->O urządzeniu i będzie tam numer ICCID, który jest numerem seryjnym karty SIM. Sprawdzałem też na Samsungu aplikacją rawphone i SIM number był taki sam jak ICCID. Szperałem jeszcze trochę po różnych forach i trafiłem na temat gdzie był problem podobny do mojego i Pani w salonie powiedziała, że to ICCID nie jest numerem seryjnym karty i że to nic nie daje. Jak to faktycznie jest z tym numerem? Czy jeśli pójdę do salonu z ICCID to wymienią mi kartę? Sprawdzałem na iPhonie znajomego, który ma na karcie swój numer seryjny i było to ostatnie 13 cyfr z ICCID (który ma 19) i nie wiem czy Pani w salonie będzie wiedziała jak odczytać ten numer seryjny z ICCID

#2 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 21 grudnia 2013 - 20:52

ICCID jest jak najbardziej numerem karty SIM. Na karcie nadrukowane jest rzeczywiście 13 ostatnich cyfr tego numeru i to pozwala operatorowi na identyfikację karty SIM i na przykład przeniesienie usług na inną kartę. Nie potrzebujesz nic więcej.

#3 lukasz1803

lukasz1803
  • 9 postów

Napisano 22 grudnia 2013 - 11:33

Dokładnie o to mi chodziło! :) Dzięki za info, jutro idę do salonu Plusa i mam nadzieję, że wszystko uda się załatwić :)

#4 grzech987

grzech987
  • 387 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 26 grudnia 2013 - 12:31

Przepisz sam i powiedz że zapisałeś przed docinaniem:P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych