Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ujednolicenie rynku telekomunikacyjnego [roaming]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudnia 2013 - 14:30

Od jakiegoś czasu czytam, a raczej próbuję doszukać się konkretów odnośnie projektu Komisji Europejskiej dotyczącej roamingu w krajach UE. Od 1-ego lipca 2014 ma wejść to w życie i każda sieć telekomunikacyjna ma wyeliminować ze swojego cennika opłayty za połączenia przychodzące oraz stanowczo obniżyć koszty połączeń wychodzących (tj. o 67% z tego co wyczytałem). Moje pytanie do Was… Czy ktoś już zna jakieś konkrety i jak to się ma do obecnych umów naszych usługodawców?

Widzę, że Play ma w swojej ofercie możliwość darmowego odbierania połączeń będąc za granicami Polski (kraje UE) - ciekawostką jest, że oferta z telefonem nie obejmuje iPhone'a 5S. Na telefon od Apple obowiązują zupełnie inne oferty… Sam obecnie jestem abonentem T-Mobile.

#2 Valkiria

Valkiria
  • 42 postów

Napisano 07 stycznia 2014 - 11:58

W tej chwili wiekszość dużych operatorów pobiera opłaty na poziomie 1pln za minutę rozmowy wychodzącej (w UK ok. 25p). Jeśli jest tak, jak piszesz, że te kwoty mają być obniżone o 67%, to znaczy, że w niektórych przypadkach będą poniżej cen połączeń krajowych. Nie mam nic przeciwko, a nawet naprzeciw, ale to raczej niemożliwe... Ostatnie zmiany, jakie UE wprowadziła, to te z ubiegłego roku i zasadniczo nie kwapią się do kolejnych.

#3 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 07 stycznia 2014 - 12:04

To właśnie dzięki niej, będziemy mogli wykonywać połączenia telefoniczne, wysyłać esemesy, a także korzystać z internetu za granicą płacąc dokładnie tyle samo, ile w kraju swojego operatora. Oczywiście wszystko w granicach państw Unii Europejskiej, czyli w obrębie 27 krajów członkowskich.

#4 lawcu

lawcu
  • 10 postów
  • SkądKomorów

Napisano 07 stycznia 2014 - 13:02

W t-mobile w nowych pakietach rozmowy odbierane na terenie UE sa darmowe.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych