Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kopiowanie zawartości tabel z Numbers 3 do Indesign


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 siepra

siepra
  • 23 postów

Napisano 19 grudnia 2013 - 16:46

Cześć! Spotkał się ktoś z Was z takim oto problemem? Mamy arkusz w Numbers o wymiarach 10x10 (10 kolumn i 10 wierszy, czyli 100 komórek). Zaznaczamy całość ctrl+c i ctrl+v w przygotowanej tabeli w Indesign. Do tej pory nie robiło to problemu z Numbersami 2.3. Teraz jednak po zaktualizowaniu Numbers do 3.0 zamiast pięknie przekopiować zawartość w Indesignie powstaje tabela o wymiarach 10x100 (10 kolumn i 100 wierszy - w każdym jedna wartość w pierwszej komórce oraz 9 komórek pustych) czyli każdą kolejną komórkę wkleja do nowego wiersza. Do tego powstają na początku i końcu tabeli 2 puste wiersze czyli tak naprawdę mamy tabelę 10x102. Wiecie jak się z tym uporać? Biorąc pod uwagę, że mam do złożenia skomplikowane wielostronnicowe tabele zaczyna się duży problem. Jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem był powrót do Numbersa 2.3 którego szczęśliwie miałem na płytce. W tym momencie wydaje się, że wszystko działa po staremu. Ale dopiero rano przekonam się w trakcie pracy.

#2 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 19 grudnia 2013 - 21:11

A nie możesz zapisać po prostu pliku XLS, CSV lub TXT z tabami? Kopiowanie przez schowek to najgorsza możliwa opcja. Przenosi się wtedy sporo śmiecia z którym ID później sobie nie radzi.

#3 siepra

siepra
  • 23 postów

Napisano 20 grudnia 2013 - 10:34

Sprawdzałem właśnie z ciekawości w Numbers 2.3. Jest tylko export do CSV. Nie mam możliwości exportu do txt co było by najlepsze. Tabela jest skomplikowana i długa więc formatuję ją pustą w Id i wklejam w body zawartość. Wygląda na to że nowy Numbers gubi symbole tab i wszystkio zamienia na enter. Tak zakładam bo tymczasowo pozostaję prze Numbers 2.3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych