Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Eclipse AVR Plugin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 shady79

shady79
  • 26 postów

Napisano 08 grudnia 2013 - 13:15

Witam, mam spory problem z odpaleniem w sposób prawidłowy pluginu AVR pod eclipse pod systemem OSX Mavericks. Ściągnąłem najnowszą wersję eclipse KEPLER, zainstalowałem plugin The AVR Eclipse Plugin. Wszystko się ładnie zainstalowało. Jednak gdy wchodzę w konfigurację AVR -> AVRDude i klikam w add aby dodać nowy programator nic się nie dzieje, nie pokazuje się okienko gdzie można wybrać programator. Ściągałem już różne wersję eclipse i cały czas to samo. Mam zainstalowaną najnowszą wersję Java. Wcześniej gdy miałem OSX Lion nie było problemu, po zrobieniu aktualizacji do mavericks też chyba chodziło. Teraz niedawno zrobiłem format i zainstalowałem OSX Mavericks na świeżo, więc może tutaj tkwi problem. Dodam jeszcze, że mam zainstalowany CrossPack-AVR-20131205 - jest to najnowsza wersja. Nie mam już pomysłu co z tym fantem zrobić.

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2013 - 17:54

Nie wiem jak to działa w Eclipse, bo go nie używam (wolę Arduino), ale wiem, że w Arduino są problemy ze sterownikami USB FTDI. Maverick zawiera własne, z którymi nie działa avrdude. Może u Ciebie to ta sama przyczyna. Rozwiązaniem jest zainstalowanie sterowników ze strony FTDI.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych