Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Touch ID - jak się sprawuje u Was?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 adverka

adverka
  • 98 postów

Napisano 05 grudnia 2013 - 00:07

Jak sprawuje się u Was Touch ID? Chciałabym wiedzieć, czy za każdym razem bez problemu iPhone zostaje odblokowany czy jednak czasem trzeba poprawiać skan, aby odblokować telefon? W przypadku pierwszego egzemplarza 5s często musiałam poprawiać palec, bo nie chciało chwycić (zwalałam winę na moje zniszczone palce od detergentów ;), jednak teraz mam drugi egzemplarz 5s i jestem pod wrażeniem działania Touch ID. Skanuje w ułamku sekundy, naciskam Home Button i już mam odblokowane (odczuwam to tak, jakbym w ogóle nie miała blokady). Jak jest w Waszych egzemplarzach? Zastanawiam się nad wymianą w AOS ze względu na bardzo kiepską baterię, ale mam obawę, że dostanę jeszcze gorszy model niż dwa poprzednie ;/

#2 mpk794

mpk794
  • 24 postów

Napisano 05 grudnia 2013 - 02:30

Jestem w identycznej sytuacji - bateria do kitu, ale jestem pod ogromnym wrażeniem Touch ID, odblokowywanie telefonu wręcz mnie uzależniło :) Wszystko działa bardzo szybko i bez zarzutu, grunt to dobrze skonfigurować odcisk.

#3 mart.plax

mart.plax
  • 178 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 05 grudnia 2013 - 11:40

U mnie podobnie: bateria działa jako tako, bez szału, natomiast TouchID działa idealnie. Nawet pozwoliłam sobie na małe testy i przykładałam palec przewiązany nitką albo podrapany i za każdym razem działało. Co prawda odrobinkę dłużej się zastanawiał, ale ostatecznie odczytał i odblokował telefon. Zmarznięte po skrobaniu auta palce też działają.

#4 juscik

juscik
  • 66 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 grudnia 2013 - 10:10

po przyłożeniu palca, 1s i odblokowane, mogło by to trwać troche krócej, no ale nie narzekam :)

#5 Kronos_Iphone

Kronos_Iphone
  • 354 postów
  • Skądopolszczyzna

Napisano 07 grudnia 2013 - 14:05

Różnie jest. Czasami od razu odblokowuje, czasami chwilę myśli a czasami (szczególnie jak dział długo nie wyłączany) nie poznaje i muszę wbijać kod. Po wbiciu kodu znów działa jak błyskawica. Może jest to spowodowane zabrudzeniem samego czytnika lub palca. Nie każdy bród widać a dla urządzenia może on być problemem.

#6 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 grudnia 2013 - 17:17

A jak to u Was wyglada z App Storem? Bo ja mam wlaczone w ustawieniach uzywanie Touch ID do zakupow ale mimo to pyta mnie o haslo i w ogole nie reaguje na przykladanie palca do czytnika. Jak nie wpisze hasla z klawiatury to nie da rady

#7 maly95

maly95
  • 438 postów

Napisano 08 grudnia 2013 - 18:34

Też tak miałem zamknij app store i odpal ponownie. Następnym razem potwierdzisz już Touch ID :D

#8 dopesi

dopesi
  • 68 postów

Napisano 08 grudnia 2013 - 20:11

Touch ID działa dobrze. Jednak 2x zaliczyłem dziwną zwiechę. Klikam na pobieranie aplikacji w appstore po czym kręci się kółko i nic się nie dzieje (nie pobiera się, nie pyta o hasło, nie pyta o palec). Wchodzę do ustawień touch ID i co? Zwiecha telefonu... Jedyny ratunek hard reset. Od 2 miesięcy mam 5s i 2x coś takiego mi się zdarzyło :/

#9 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 grudnia 2013 - 21:26

Też tak miałem zamknij app store i odpal ponownie. Następnym razem potwierdzisz już Touch ID :D


Nie pomoglo, dopiero wyłączenie Touch ID dla App Store w ustawieniach Touch ID, włączenie z powrotem i powrót do sklepu pomogło. Teraz jest zupełnie inny komunikat, którego wcześniej nie było - prosi wyraźnie o odcisk zamiast o haslo:)

#10 dopesi

dopesi
  • 68 postów

Napisano 09 grudnia 2013 - 20:27

[ATTACH=CONFIG]18898[/ATTACH] znowu mi się to zrobiło.... jakieś pomysły? Oprocz resetu.

#11 wilip

wilip
  • 20 postów

Napisano 09 grudnia 2013 - 22:35

[ATTACH=CONFIG]18898[/ATTACH]

znowu mi się to zrobiło.... jakieś pomysły? Oprocz resetu.


Jeśli towarzyszyły temu zawieszenia się telefonu przy odblokowywaniu, to właśnie popsuł ci się czytnik odcisków. Miałem dokładnie to samo, sprawa jest też opisana na anglojęzycznych forach. Trzy tygodnie w Regenersis i mam nowy telefon.

#12 prosc24

prosc24
  • 10 postów

Napisano 09 grudnia 2013 - 23:01

A jak macie nie odebrany SMS i włączony czytnik ID to jak przejść od razu do tego smsa? Jak przesune palcem to muszę wpisywać kod i to mi nie pasuje troszkę.

#13 dopesi

dopesi
  • 68 postów

Napisano 10 grudnia 2013 - 10:33

Da się, tylko że przykładasz palec a nie wpisujesz kodu. Przy odblokowywaniu telefon nie zawieszał się, jedynie podczas pobierania aplikacji w appstore kółko kręciło się bez końca i nie wyświetlał mi się komunikat o konieczności identyfikacji palcem.

#14 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 10 grudnia 2013 - 12:07

Nie pomoglo, dopiero wyłączenie Touch ID dla App Store w ustawieniach Touch ID, włączenie z powrotem i powrót do sklepu pomogło. Teraz jest zupełnie inny komunikat, którego wcześniej nie było - prosi wyraźnie o odcisk zamiast o haslo:)


Ja mam ten sam problem. Pomaga na nowo zmiana ustawień w touch id. W AppStore zamiast hasła mogę zeskanować palec. Jednak po jakimś czasie ten problem znowu się pojawia i Znowu prosi o hasło. Macie jakiś pomysł jak to można naprawić?

#15 AvATar7SeVen

AvATar7SeVen
  • 64 postów

Napisano 10 grudnia 2013 - 16:55

U mnie działa mocno średnio. Nieudane próby to jakieś 30%, oczekiwałem znacznie mniej. Touch ID kalibrowałem już ze trzy razy. Myślę, że czytnik powinien zbierać odcisk z większej powierzchni palca. Staram się, kalibrując, dotknąć jak największą powierzchnią, ale i tak wychodzi na to, że chwytam inaczej, niż ma zapisane. :)

#16 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 10 grudnia 2013 - 18:57

Mocno przesadzasz z 30%. Postaraj się dobrze skalibrowac. Mi w 95% przypadków działa bezbłędnie. I to jest norma. Jeśli masz inaczej to albo masz uszkodzony czytnik albo sam robisz coś źle.

#17 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 grudnia 2013 - 19:09

U mnie działa mocno średnio. Nieudane próby to jakieś 30%, oczekiwałem znacznie mniej. Touch ID kalibrowałem już ze trzy razy.
Myślę, że czytnik powinien zbierać odcisk z większej powierzchni palca. Staram się, kalibrując, dotknąć jak największą powierzchnią, ale i tak wychodzi na to, że chwytam inaczej, niż ma zapisane. :)


Bo na penisie nie ma linii papilarnych.


Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

#18 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 10 grudnia 2013 - 22:18

Bo na penisie nie ma linii papilarnych.


Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.


Polecam tez przetestować slow motion przy pomocy płci pięknej. Słowa "wchodzę przy trzeciej fali" nabierają nowego znaczenia.

No i nikt nie odpisał mi na moje pytanie :-)

#19 mart.plax

mart.plax
  • 178 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 13 grudnia 2013 - 14:13

Robiłeś restore? :)

#20 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 13 grudnia 2013 - 15:50

Wydaje mi się, że restore nie ma tutaj nic do rzeczy, bo obsługa czytnika nie leży w iOS, ten tylko dostaje informacje czy wykryto znany odcisk.

#21 bladex

bladex
  • 5 postów
  • SkądBedzin, Poland

Napisano 28 grudnia 2013 - 11:51

Touch ID, mega średnio działa... na początku jest ok, po kilku dniach zaczyna nie działać, musze wpisywac hasło, pomaga restart odcisków podobno dużo ludzi ma z tym problem.

#22 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 30 grudnia 2013 - 23:38

Trzeba się częściej myć panowie :P U mnie śmiga od trzech miesięcy idealnie, jedynie jak sie ma brudne lub tluste łapy ta są problemy ;)

#23 sereksztum

sereksztum
  • 335 postów

Napisano 02 stycznia 2014 - 16:50

U mnie sam czytnik działa idealnie, ale czasami ten pierścień nie aktywuje go, albo po prostu jakoś krzywo czasami mi się palec położy.. :) z 4 razy się zdarzyło po 2 tygodniach ;) Ogólnie działa jak marzenie, zero zastrzeżeń! Dodane moje dwa kciuki, jeden kciuk dziewczyny i każdy palec rozpoznaje bez najmniejszego problemu ;)

#24 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 02 stycznia 2014 - 17:21

Touch ID przestałem używać po około tygodniu. Samo jego działanie pozostawia trochę do życzenia, skuteczność około 80% to za mało. Jednak najbardziej irytująca jest potrzeba ciągłej identyfikacji palca przy każdym odblokowanie. Nie ma możliwości ustawienia czasu po jakim touch ID jest wymagany np. Po 15 min czy 1 godzinie. Wkurzające rownież jest to że funkcja przeciągania po zablokowanym ekranie by przejście to SMSa czy maila traci sens gdyż i tak konieczne jest przyłożenie palucha do przycisku. Fajny gażet ale częściej utrudniających życie niż pomocny. Może gdy wprowadzą opcje po jakim czasie jest wymagany kod (jak jest i było w urządzeniach bez touch ID) to wrócę do tej funkcji.

#25 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 stycznia 2014 - 17:28

Touch ID, mega średnio działa... na początku jest ok, po kilku dniach zaczyna nie działać, musze wpisywac hasło, pomaga restart odcisków podobno dużo ludzi ma z tym problem.


Używam od premiery i działa bez zarzutu, szczerze mówiąc nie zdarzyło się aby odmówił posłuszeństwa (pomijając po godzinnej kąpieli).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych