Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

RestKit 0.20 i Core Data


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 marx_amigauser

marx_amigauser
  • 31 postów
  • SkądLublin

Napisano 03 grudnia 2013 - 12:50

Witam,

Czy ktoś z szanownych forumowiczów korzystał może z RestKit w wersji 0.20 (lub nowszej) ? Pytam, bo postanowiłem zaktualizować swoją wiedzę na temat tego frameworka (z wersji 0.10), ale... utknąłem. Ale od początku, najpierw skierowałem swoje kroki w kierunku oficjalnej dokumentacji RestKit (https://github.com/R.../Object-mapping). I wszystko wydawało się zrozumiałe do rozdziału nt. CoreData. Mam wrażenie, że został po prostu "urwany" w połowie. Chodzi mi o poniższy kawałek kodu:

@interface Article : NSManagedObject
    @property (nonatomic, retain) NSNumber* articleID;
    @property (nonatomic, retain) NSString* title;
    @property (nonatomic, retain) NSString* body;
    @property (nonatomic, retain) NSDate*   publicationDate;
@end

@implementation Article
// We use @dynamic for the properties in Core Data
@dynamic title;
@dynamic body;
@dynamic author;
@dynamic publicationDate;
@end

// Now for the object mappings
RKEntityMapping* articleMapping = [RKEntityMapping mappingForEntityForName:@"Article" inManagedObjectStore:managedObjectStore];
[articleMapping addAttributeMappingsFromDictionary:@{
    @"id": @"articleID",
    @"title": @"title",
    @"body": @"body",
    @"publication_date": @"publicationDate"
}];
articleMapping.identificationAttributes = @[ @"articleID" ];

Mapuję w nim klucze z JSON na atrybuty encji w CoreData. I... co dalej ? Czy ktoś mógłby poratować poradą, jak należy dalej poprowadzić ten kod aby dane z JSONa trafiły do bazy SQlite sprzężonej z CoreData? Szukałem na necie, jednak nie znalazłem jednoznacznego przykładu. Zacząłem składać projekt z poniższego tutka:

RestKit 0.20 Tutorial - Alexander Edge

Jednak projekt za cholerę nie chce działać/odczytywać wartości z JSON.

Zaznaczam, że nie idę na łatwiznę i post tutaj to już moja ostatnia deska ratunku. Poważnie myślę nad powrotem do RestKit 0.10, w którym nie było żadnych problemów, a tutoriale były jakieś jaśniejsze.

Z góry dzięki za pomoc!

#2 robertjunior

robertjunior
  • 31 postów

Napisano 08 stycznia 2014 - 00:09

Odpowiem troche nie na temat. RestKit to dobry pomysł, ale mam wrażenie że twórcy chcieli stworzyć framework który działa w każdym możliwym przypadku. Wydaje się to dobrym pomysłem, ale prawda jest taka że tego typu narzędzia stają się trudne to ogarnięcia i problematyczne. Jak dla mnie RestKit jest po prostu zbyt skomplikowany. Używanie go zmusza do dodania masy trudnego do zrozumienia kodu, a więc sam powoduje coś co miał zwalczać, plus ten framework ma chyba ze 100 różnych klas. Alternatywa ? Mantle ( z adapterem Core Data ) + AFNetworking 2.0. Sprawdź sobie RedditKit, wrapper dla API Reddit, który stworzony jest przy pomocy tych dwóch bibliotek. Jak dla mnie jest to o wiele lepsze rozwiązanie które sprawdza się niemal w każdym przypadku.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych