Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakupy w Apple Store na firmę (FV)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 listopada 2013 - 19:27

Witam Was, chciałem właśnie zamówić iPhone’a, po raz pierwszy w oficjalnym sklepie Apple. Wszystkie decyzje już podjęte, więc przeszedłem do wypełniania zamówienia i utknąłem na dość kuriozalnym problemie - formularz zamówienia przewiduje o 1 literkę mniej w polu nazwa firmy niż ja potrzebuję, żeby wypełnić dane do faktury;) Ktoś może z Was wie z doświadczenia, czy można zamówienie złożyć inną drogą albo jak inaczej obejść ten problem? Pozdrawiam

#2 Tymon71

Tymon71
  • 242 postów

Napisano 25 listopada 2013 - 19:34

Wpisz nazwę skróconą.

#3 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 listopada 2013 - 22:27

To się zaczyna robić trochę zabawne... Okazuje się, że formularz nie ma najmniejszego zamiaru przyjmować standardową wersję NIPu. Nie jet dla mnie jakąś tajemnicą, że wymagają NIPu w systemie międzynarodowym, z PL na początku, ale zastanawiam się po jaką cholerę? Ja jestem w Polsce, oni są w Polsce, więc po co..? Naprawdę chcę kupić ten nieszczęsny telefon, ale technologia, która miała umożliwić mi zrobienie tego o każdej porze dnia i nocy rzuca mi kłody pod nogi. Teraz będę musiał tam zadzwonić... Jak po pizzę. 10lat temu. To jest żenujące :|

#4 jekob

jekob
  • 28 postów

Napisano 25 listopada 2013 - 23:06

Z tych samych powodów złożyłem zamowienie telefonicznie. Okazuje się,że Apple nie ma siedziby w PL tylko w Irlandii,a dla celów podatkowych zarejestrowane jest w Czechach. W związku z tym nabywasz towar z 0% podatkiem VAT i taka kwotę (netto) musisz przelać na wskazany numer rachunku bankowego.

#5 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 listopada 2013 - 23:26

W sumie nie głupie, nie muszę najpierw wydawać, żeby później dostać z powrotem, tylko od razu wydaje mniej:) Ale przez telefon też potrzebowałeś NIP miedzynarodowy? czy wystarczyl zwykly?

#6 jekob

jekob
  • 28 postów

Napisano 25 listopada 2013 - 23:50

NIP EU to ten sam numer tylko z PL na początku. Jednak musisz w US dokonać rejestracji (koszt z tego co pamietam to 170 pln). Podczas rozmowy Pani z Apple weryfikuje na stronie VIES czy numer NIP zostal zgłoszony.

#7 filip71

filip71
  • 168 postów
  • SkądWiśniowa Góra

Napisano 26 listopada 2013 - 00:30

Z tych samych powodów złożyłem zamowienie telefonicznie. Okazuje się,że Apple nie ma siedziby w PL tylko w Irlandii,a dla celów podatkowych zarejestrowane jest w Czechach. W związku z tym nabywasz towar z 0% podatkiem VAT i taka kwotę (netto) musisz przelać na wskazany numer rachunku bankowego.


???

Przecież Apple wystawia FV z 23% VAT a kwotę płaci się brutto - NIP faktycznie jest europejski czyli z przedrostkiem PL.

#8 Tymon71

Tymon71
  • 242 postów

Napisano 26 listopada 2013 - 08:25

NIP EU to ten sam numer tylko z PL na początku. Jednak musisz w US dokonać rejestracji (koszt z tego co pamietam to 170 pln). .

Na bank to nie jest 170 zł, wydaje mi się, że jest za free, a jeśli już to znacznie mniejsze opłaty.

#9 addy76pl

addy76pl
  • 21 postów

Napisano 26 listopada 2013 - 10:20

170 zł to koszt zgłoszenia w US płatnika VAT. Jeżeli już jesteś vatowcem, samo wydanie NIP EU jest bezpłatne o ile pamiętam, trzeba tylko wypełnić druczek i poczekać.

#10 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 26 listopada 2013 - 11:55

170 zł to koszt zgłoszenia w US płatnika VAT. Jeżeli już jesteś vatowcem, samo wydanie NIP EU jest bezpłatne o ile pamiętam, trzeba tylko wypełnić druczek i poczekać.

Dokładnie tak jak mówisz.

#11 jekob

jekob
  • 28 postów

Napisano 26 listopada 2013 - 16:24

???

Przecież Apple wystawia FV z 23% VAT a kwotę płaci się brutto - NIP faktycznie jest europejski czyli z przedrostkiem PL.


Ja otrzymałem FV z 0% VAT, z czeskim numerem NIP sprzedawcy (Apple) , wpłacałem na konto Apple kwotę netto.
Powyższe info sprawdzone ponieważ pisze z iPhone'a który zakupiłem w ten sposób.

#12 unique-

unique-
  • 74 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 26 listopada 2013 - 20:19

@jekob, kwotę netto czyli od ceny na stronie apple odjąłeś 23%, tak?

#13 jekob

jekob
  • 28 postów

Napisano 26 listopada 2013 - 20:45

@jekob, kwotę netto czyli od ceny na stronie apple odjąłeś 23%, tak?


Zaplacilem 2397,56 złotych.

#14 verce

verce
  • 83 postów

Napisano 26 listopada 2013 - 23:52

Z tego co pamietam, dzowni sie na apple store zamiawia i placi kwote netto przelewm, jezeli chodzi o platnosc karta, placi sie brutto a potem zwracaja vat.

#15 filip71

filip71
  • 168 postów
  • SkądWiśniowa Góra

Napisano 27 listopada 2013 - 01:04

W listopadzie zakupiłem iPhone 5s oraz uchwyt dla telefonu KENU, płacąc kartą w AOS dla firm. FV (na każda rzecz osobną) otrzymałem standardowe z 23% VAT-em i w trakcie transakcji nie było żadnej mowy o płatności netto lub zwrocie VAT - po prostu normalna FV z NIP- em europejskim i obciążenie w kwocie brutto. 2 lata temu, także w listopadzie kupowałem w ten sam sposób iPhone 4s ale płaciłem wtedy przelewem - i transakcja oraz FV była taka sama. Z innymi metodami zakupu nie miałem do czynienia.

#16 opa_pl

opa_pl
  • 411 postów

Napisano 27 listopada 2013 - 05:24

W listopadzie zakupiłem iPhone 5s oraz uchwyt dla telefonu KENU, płacąc kartą w AOS dla firm. FV (na każda rzecz osobną) otrzymałem standardowe z 23% VAT-em i w trakcie transakcji nie było żadnej mowy o płatności netto lub zwrocie VAT - po prostu normalna FV z NIP- em europejskim i obciążenie w kwocie brutto.

2 lata temu, także w listopadzie kupowałem w ten sam sposób iPhone 4s ale płaciłem wtedy przelewem - i transakcja oraz FV była taka sama.


Z innymi metodami zakupu nie miałem do czynienia.


Mam takie same doświadcżenia. Dokonując zakupów przez AOS zawsze płaciłem cenę brutto. O żadnym zwrocie, czy zapłacie netto nie słyszałem...

#17 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 27 listopada 2013 - 06:42

W listopadzie zakupiłem iPhone 5s oraz uchwyt dla telefonu KENU, płacąc kartą w AOS dla firm. FV (na każda rzecz osobną) otrzymałem standardowe z 23% VAT-em i w trakcie transakcji nie było żadnej mowy o płatności netto lub zwrocie VAT - po prostu normalna FV z NIP- em europejskim i obciążenie w kwocie brutto.

2 lata temu, także w listopadzie kupowałem w ten sam sposób iPhone 4s ale płaciłem wtedy przelewem - i transakcja oraz FV była taka sama.

Z innymi metodami zakupu nie miałem do czynienia.


W momencie zamawiania produktu przez stronę internetową masz w którymś tam punkcie przed płatnością, że jeśli chcesz otrzymać fakturę z 0% VAT należy zadzwonić na infolinie. I tak to działa. Ja płacę zawsze kartą i mam blokowaną kwotę brutto, a po jakimś czasie odblokowują 23%.
Nigdy nie miałem z tym problemu.

[ATTACH=CONFIG]18595[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]18596[/ATTACH]

#18 unique-

unique-
  • 74 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 27 listopada 2013 - 12:54

Rozumiem, że to wszystko działa na zasadzie umowy wewnątrz wspólnotowej, tak? Czy przypadkiem nie przychodzi taki dzień, że trzeba ten VAT zapłacić od zakupionego sprzętu? Sprzedawca przecież informuje, że sprzedał towar bez podatku i tak samo z naszej firmy (księgowość) informuje, ze taki towar nabył. Jak księgować taki nabytek?

#19 Inka

Inka
  • 142 postów

Napisano 27 października 2017 - 18:43

podbijam watek, chce zakupic Iphone X na firme, czy moge to zrobic przez apple store czy tylko infolinie?

Z gory dziekuje



#20 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 27 października 2017 - 19:10

podbijam watek, chce zakupic Iphone X na firme, czy moge to zrobic przez apple store czy tylko infolinie?

Z gory dziekuje

Możesz złożyć zamówienie "samodzielnie" przez AOS lub zadzwonić na infolinię (ale sklepu : jak na firmę to sklepu dla biznesu, a nie sklepu dla klientów indywidualnych i nie infolinię wsparcia technicznego) to poprowadzą Cię "za rączkę".


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#21 ciacho

ciacho
  • 61 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 października 2017 - 13:54

Jeżeli zamówisz przez stronę - dostaniesz FV 23%, jeżeli przez infolinię to możesz mieć wybór - chcesz VAt 0% czy 23%.


Użytkownik wielu różnych rzeczy, _nie_ fanboy A/A. Zagorzały przeciwnik świętych wojen systemowo-rozwiązaniowych.

#22 Inka

Inka
  • 142 postów

Napisano 28 października 2017 - 21:27

a polecacie apple store czy nie? (moja lokalizacja to krakow ;p)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych