Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Virtualbox - zniknięcie miejsca na HDD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 LakiLuke

LakiLuke
  • 7 postów

Napisano 22 listopada 2013 - 18:40

Witam, mam dosyć nietypowy problem. Ostatnio zainstalowałem na swoim Macu mini (Mac OS X Lion) program virtualbox. Potrzebowałem na kilka dni popracować na windowsie, w tym celu zainstalowałem windows xp. Trochę przesadziłem z rezerwacją miejsca - 10 GB - nie przewidziałem, że będzie trudno je odzyskać. System ładnie działał, co miałem zrobić to zrobiłem i usunąłem go, najpierw windowsa w virtualboxie, potem sam virtualbox. Jednak na dysku ciągle zarezerwowane jest to 10 GB. Teraz moje pytanie: czy ktoś wie jak je odzyskać? Czytałem, że trzeba usunąć plik, który służył za sztuczny dysk, tylko jak go znaleźć i jak się on nazywa? Z tego co pamiętam to nie bawiłem się w jakieś spersonalizowane ustawienia, wszystko powinno być domyślne. Pytam ponieważ miejsce na dysku się kończy i każdy GB jest cenny, format też nie wchodzi w grę. Próbował przeczyścić Maca ccleanerem, ale nic z tego. Bardzo proszę o odpowiedź. Jeśli podobny temat już istnieje to bardzo przepraszam za zamieszanie, szukałem ale nic podobnego nie znalazłem ;)

#2 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 listopada 2013 - 18:42

tam gdzie ustawiłeś, że ma utworzyć wirtualną maszynę... opróżniłeś kosz?

#3 LakiLuke

LakiLuke
  • 7 postów

Napisano 22 listopada 2013 - 18:47

Kosz opróżniony; Wirtualna maszyna została manualnie usunięta jeszcze przed skasowaniem samej aplikacji, więc nie rozumiem dlaczego tego miejsca nie ma. Przegrzebałem katalogi, ale niczego nie znalazłem. Nie wie ktoś może jaką to by mogło mieć nazwę?

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 listopada 2013 - 19:14

skasowana z dysku czy z ustawień aplikacji? to ściągnij jakieś DaisyDisc i zobacz co gdzie ci siedzi.

#5 LakiLuke

LakiLuke
  • 7 postów

Napisano 22 listopada 2013 - 19:32

Z poziomu aplikacji, skasowanie wirtualnego systemu. Sprawdze ten Twój program, dzięki za odpisanie :)\

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 listopada 2013 - 17:29

Z poziomu aplikacji nie daje nic. Musisz fizycznie usunąć plik z dyskiem vmki. A leży tam, gdzie ustawiłeś w programie. Pewnie gdzieś w ~/Documents w defaulcie.

#7 LakiLuke

LakiLuke
  • 7 postów

Napisano 24 listopada 2013 - 10:32

Przeskanowałem dysk programem DaisyDisc, ale nie znalazł większych pojedynczych plików, ani w bibliotekach, ani w aplikacjach. Zostało jeszcze 40GB Hidden Space, ktoś wie jak się do tego dobrać? Ewentualnie jakiś program, który przeszukuje HDD z uwzględnieniem konkretnych formatów - tak by chyba było najprościej.

#8 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2013 - 10:38

Szukaj pliku .vdi

#9 Tarmas

Tarmas
  • 30 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 listopada 2013 - 15:39

VirtualBox zachowuje wirtualne maszyny tu: /Users/nazwa_uzytkownika/VirtualBox VMs W środku powinieneś mieć folder o nazwie takiej jak twoja wirtualna maszyna. W tym folderze masz właściwy plik maszyny z rozszerzeniem .vdi i ewentualnie zapisane stany maszyny (snapshot) i logi. Jeszcze mała uwaga do usuwania VirtualBoksa. Zwykłe przeciągnięcie aplikacji do kosza to nie jest najlepszy pomysł, ponieważ instalowane są też różne rzeczy w innych miejscach, jak np. rozszerzenie jądra. Jeśli chcesz poprawnie usunąć VirtualBoksa, to użyj skryptu, który znajduje się w archiwum instalacyjnym. [ATTACH=CONFIG]18681[/ATTACH]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych