Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[XP] Jak odzyskać hasło do konta?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 października 2007 - 13:14

Hej! Problem mam z WinXP Pro. Mam swoje stare konto, ale zapomniałem do niego hasła. Na szczęście nie ustawiłem hasła na koncie administratora, więc mogę coś jeszcze zdziałać chyba... Hasła nie chcę zmieniać, bo mam je też w necie, więc zależy mi, żeby je odzyskać a nie zmienić. Może wiecie jak to zrobić? Może w jakimś kluczu rejestru to hasło jest trzymane? Pozdr.

#2 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 30 października 2007 - 13:18

Oczywiście, ale jest zaszyfrowane. Elcomsoft miał kiedyś jakiś program do deszyfrowania tego. Poszukaj na ich stronie. Ale możliwe że to brute force było.

#3 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 30 października 2007 - 13:22

[URL="http://www.myapple.pl/showthread.php?t=46537"]http://www.myapple.pl/showthread.php?t=46537[/URL]

#4 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 30 października 2007 - 15:00

Jeśli nie masz hasła na administratorze to odpal w trybie awaryjnym, zaloguj sie jako administrator i ustaw sobie nowe hasło poprzez panel sterowania.

#5 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 30 października 2007 - 15:03

Hasła nie chcę zmieniać


Gdyby nie to to nie byłoby problemu :D Nawet jakby było na Admina to wystarczy odpalić z jakiejś płytki kasującej hasło.

#6 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 października 2007 - 15:07

Hasła w XP są trzymane w pliku o nazwie sam w katalogu /windows/repair. Istnieje możliwość odzyskania hasła poprze skopiowanie tego pliku a następnie wyciągnięcie z niego wartości hash za pomocą programu Cain (czy jakoś tak... dawno tego nie robiłem) następnie innym programem którego nazwy już nie pamiętam wyciąga się z uzyskanych hashy hasło. aa przypomiałem sobie zestaw nazywa się cain &abel znajdziesz go tu http://www.oxid.it/cain.html

#7 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 30 października 2007 - 15:20

Jeśli nie masz hasła na administratorze to odpal w trybie awaryjnym, zaloguj sie jako administrator i ustaw sobie nowe hasło poprzez panel sterowania.


Po doczytaniu do końca, stwierdziłem że to nie jest rozwiązanie, ale czy przypadkiem nie chcesz sie w sposób niezauważony włamać do czyjegoś windowsa?

#8 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 października 2007 - 15:22

W sposób niezauważony się nie da. Plik sam zawierający hasło nie da się skopiować na systemie uruchomionym. Do tego potrzebny jest drugi komputer. Sprawa opisana powyżej.

#9 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 30 października 2007 - 15:24

Po doczytaniu do końca, stwierdziłem że to nie jest rozwiązanie, ale czy przypadkiem nie chcesz sie w sposób niezauważony włamać do czyjegoś windowsa?


No do tego to akurat wystarczy jakikolwiek bootowlny system odczytujacay ntfs :)

#10 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 października 2007 - 15:26

Nie chcę nabijać postów ale dokładnie tak... zgadzam się.

#11 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 30 października 2007 - 17:39

No do tego to akurat wystarczy jakikolwiek bootowlny system odczytujacay ntfs :)

wystarczy nawet i dyskietka z dosem i dos navigator :P

#12 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 31 października 2007 - 16:14

Dzięki za odpowiedzi - zmienić hasło to nie problem - ja chcę je odzyskać i dzisiaj pokombinuję jak. Gwoli ścisłości - nie próbuję się do kogoś "włamać", bo jak podałem dostęp do konta Administratora mam, a sprawa tak na prawdę nie dotyczy mnie, tylko kuzynki i jej laptopa ;) Pisałem tak, jakbym to ja miał problem dla uproszczenia sprawy, ale skoro pojawiają się zarzuty to odpowiadam... Ja swoje hasła pamiętam :twisted:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych