Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aplikacje dla rodaków... Opłacalne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 listopada 2013 - 13:17

Witam serdecznie, Zauważyłem, że od jakiegoś czasu zaczęły się pojawiać appki dedykowane tylko dla naszych rodaków i z tego co widzę utrzymują się dosyć wysoko w rankingach. Jak zaczynałem swoją karierę w tej branży robienie appek specjalnie do Polaków nie było jakoś specjalnie opłacalne. Potwierdziły to osoby które popełniły kilka appek i nawet są one w naszym gronie forumowiczów :) Co o tym sądzicie? Opłaca się robić PŁATNE appki dla rodaków ?

#2 zajawku8

zajawku8
  • 3 postów

Napisano 19 listopada 2013 - 13:37

Polacy zawsze będą próbowali załatwić coś za "friko", taka cecha narodowa. jeśli jednak zaproponujesz coś wyjątkowego, czego będą potrzebować a nie dostaną za darmo, to możesz mieć szansę. Ja mimo wszystko bym się skłaniał do przynajmniej dwujęzycznych apek

#3 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 listopada 2013 - 13:43

Zajawku8: No właśnie mam podobne zdanie. Stąd moje zdziwienie, gdy widzę od kilku ładnych tygodni (a nawet miesięcy) appki typu "100 pompek", albo "perfekcyjny brzuch" w most popular - paid :)

#4 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 19 listopada 2013 - 13:44

Moja opinia jest taka, ze dobra aplikacja sprzeda sie wszedzie i zawsze. Jesli nie sprobujesz to sie nie przekonasz ;)

Zajawku8: No właśnie mam podobne zdanie. Stąd moje zdziwienie, gdy widzę od kilku ładnych tygodni (a nawet miesięcy) appki typu "100 pompek", albo "perfekcyjny brzuch" w most popular - paid :)


Moze dla tego, ze byly czasowo za darmo? Nie wiem jak dokladnie dziala program apple jesli apki sa np przez tydzien za darmo (czy zalicza je do top free czy top paid).

#5 enoch

enoch
  • 74 postów
  • SkądWarszawa/Szczecin

Napisano 19 listopada 2013 - 13:44

Moim zdaniem można parę groszy dorobić na polskim rynku. Naszych rodaków cieszą aplikacje w języku polskim. Jednakże, musisz się liczyć z tym że jako to w Polsce, znajdą się żmije, które gotowe są napuścić na Ciebie innych, żeby wbili Ci negatywy, bo jesteś w konkurencyjnej branży (i nawet są one w naszym gronie forumowiczów - świat mały, więc takie rzeczy wychodzą :)) Ot taka specyfika polskiego rynku :)

#6 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2013 - 15:48

Kilka groszy to i może da się zarobić, z kilkoma złotymi jest już problem. Nasz rynek jest bardzo mały a trzeba pamiętać, że rankingi są robione dla każdego kraju (lokalnego AppStore) osobno. Dość powiedzieć, że moje aplikacje utrzymywały się w pierwszej 10tce aplikacji płatnych mając sprzedane 10-20 sztuk w ciągu tygodnia! @roger1801 - darmowej dystrybucji nie zalicza się do top paid, przecena aplikacji na darmową nie pozwala na zbudowanie sobie rankingu w Top Paid.

#7 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 listopada 2013 - 16:46

Przepraszam Panowie Producenci że się wtrącę. Wszystko zależy od pomysłu. Zróbcie taką apkę którą można stosować w codziennym użytkowaniu a zaręczam że nie jeden zapłaci te parę złotych. Najgorsze jest powielanie tego co już jest, zmiana grafiki i zastosowanie dla nas rodaków języka polskiego. Z polskich aplikacji to ja jako użytkownik stosuję tylko iKO i AutoMapę (chodź do końca nie jestem pewien czy to polskie produkty.

#8 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 listopada 2013 - 19:26

Uwielbiam wypowiedź o populacji na podstawie własnego przykładu, bo "stosuję AutoMapę".

Nie, nie da się zarobić na Polakach. Kupi 20tu za dolca i jeszcze marudzi, że nie za darmo.
A jak ktoś już uważa że własne anecdata ma jakikolwiek sens, to powiem że w mojej okolicy, ludzie się dziwią że kupuję appki, muzykę czy już w ogóle upadłem na głowę by płacić za filmy w sieci...
U nas nie ma obyczaju płacenia za kontent. Sam tekst o "czymś wyjątkowym" za co ktoś łaskawie będzie gotów zapłacić świadczy o aberracji.

- - - Połączono posty - - -

@roger1801 - darmowej dystrybucji nie zalicza się do top paid, przecena aplikacji na darmową nie pozwala na zbudowanie sobie rankingu w Top Paid.


Bardzo często widzę sytuację gdy appki darmowe przez dzień, w momencie przejścia w paid są gdzieś w okolicach topu i ciężko mi uwierzyć by ludzie płacili za nie akurat w dniu następującym...

#9 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 listopada 2013 - 22:14

Najgorsze jest powielanie tego co już jest, zmiana grafiki i zastosowanie dla nas rodaków języka polskiego.


No nie wiem... Te w top paid właśnie są powieleniami (i wyglądają trochę jak nieudolne kopie) zagranicznych płatnych appek, a mimo to się sprzedają. Zainteresowałem się tym bo rozglądam się za sposobem wyrobienia sobie małego pasywnego dochodu. Pewnie kokosów na tym nie ma, ale właśnie chodzi mi o wyrobienie sobie jakiegoś małego w miarę stałego źródła dochodu. 500zł/mc na drobne wydatki byłoby ok :)

- - - Połączono posty - - -

Uwielbiam wypowiedź o populacji na podstawie własnego przykładu, bo "stosuję AutoMapę".

Nie, nie da się zarobić na Polakach. Kupi 20tu za dolca i jeszcze marudzi, że nie za darmo.
A jak ktoś już uważa że własne anecdata ma jakikolwiek sens, to powiem że w mojej okolicy, ludzie się dziwią że kupuję appki, muzykę czy już w ogóle upadłem na głowę by płacić za filmy w sieci...


No u mnie to samo. Nie raz znajomi pytali się mnie czy jestem głupi, że płacę za coś co mogę mieć za darmo. Paranoja. 1$ na na appke to niesamowicie dużo, a 1$ na Tyskie w puszce to nikomu nie szkoda :)

#10 brx

brx
  • 3 postów

Napisano 20 listopada 2013 - 13:08

Powód dla którego nie ma aplikacji robionych głownie dla polaków jest bardzo prosty. Polacy kupują bardzo mało aplikacji. I to już.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych