Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Assembler dla PPC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 16 listopada 2013 - 19:47

W ramach projektu z przedmiotu "Języki asemblerowe" na studiach chciałbym zrealizować program w assemblerze na architekturze PPC w starym komputerze iMac G3 z 98r (PowerPC G3 (750)). Mam już zebrane trochę informacji, ale na razie za mało. Chciałbym was prosić, jeśli znacie, o jakiekolwiek rzeczy, które mogą mi się przydać. Od opisu rejestrów i opcodów, przerwań systemowych (Tam jest zdaje się teraz OS X 10.3.9, ale nie jestem pewny, sprawdzę później o dopiszę), po dobre środowiska do pisania w assemblerze, które ten system uciągnie i wszystko ogólnie co mogło by mieć jakieś znaczenie. Ogólnie nie mam dużego doświadczenia w assemblerze, ale to nie ma być skomplikowany projekt, a temat mnie nawet zainteresował i pomyślałem, że fajnie by było do tego wykorzystać iMac'a G3. Wiem, że temat jak na dzisiaj trochę niszowy, ale może ktoś będzie znał jakieś fajne informacje, których mógłbym użyć.

#2 qlmat09

qlmat09
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2013 - 19:22

Może coś takiego:
[url]https://developer.apple.com/library/mac/documentation/developertools/reference/assembler/Assembler.pdf[/url]

#3 RPAnimation

RPAnimation
  • 387 postów
  • Płeć:
  • SkądCzęstochowa

Napisano 26 grudnia 2013 - 20:25

Może się to przyda :)
The Programming Environments
for 32-Bit Microprocessors

PowerPC Assembly tutorial

#4 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 26 grudnia 2013 - 20:42

Super, dzięki chłopaki :). Dokładnie takich materiałów mi trzeba.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych