Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

virtual printer FreeMX11 Tiger 10.4.3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gregorius

gregorius
  • 1 postów

Napisano 05 stycznia 2006 - 11:48

Nieskuteczne okazują się sposoby stworzenia drukarki LPD localhost w oparciu o sterownik PPD (próbowałem różnych). Freehand w menu Print nie dopuszcza opcji druku do pliku, a tworzenie .ps za pomocą opcji Save PDF as postscript uważam za mało wiarygodne. Pozdrawiam[/b]

#2 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 05 stycznia 2006 - 12:37

Re: virtual printer FreeMX11 Tiger 10.4.3

[...] tworzenie .ps za pomocą opcji Save PDF as postscript uważam za mało wiarygodne.
Pozdrawiam[/b]

No to jest własnie drukowanie do pliku i dlaczego mało wiarygodne !!!

#3 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 stycznia 2006 - 12:43

Re: virtual printer FreeMX11 Tiger 10.4.3

[...] tworzenie .ps za pomocą opcji Save PDF as postscript uważam za mało wiarygodne.
Pozdrawiam[/b]

No to jest własnie drukowanie do pliku i dlaczego mało wiarygodne !!!


Jakieś przyzwyczajenia z classica lub windy :?:

Zdaje się że na maca trzeba zainstalować (lub odszukać) sterownik mac laser write by w klasyczny sposób drukować do pliku.

A jak ktoś ma doświadczenia z PDF z ilustratora to może się wydawać mało wiarygodne bo podobno 90% takich PDF'ów się nie ripuje ;)

#4 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 05 stycznia 2006 - 13:08

Re: virtual printer FreeMX11 Tiger 10.4.3

[...]
A jak ktoś ma doświadczenia z PDF z ilustratora to może się wydawać mało wiarygodne bo podobno 90% takich PDF'ów się nie ripuje ;)

Nigdy nie miałem problemów. PDF-X3 albo PDF-X1a i musi sie rippowac :!:
A jakie błędy na RIPie ?

#5 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 stycznia 2006 - 13:31

Plik dla programu ripującego niewidoczny jako zdatny do zripowania. Ja takie problemy miałem. Studio DTP javelin w warszawie. Aż musiałem sobie zainstalować (do testów :wink: 0 quarka.. ale to było jeszcze na PieCu na macu jeszcze nic nie wypuszczałem do naświetlenia :(

#6 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 05 stycznia 2006 - 13:44

A puszczałeś jakiego PDFa standaryzowanego czy tak na "pałę" :twisted:

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 stycznia 2006 - 13:51

Prawdopodobnie na pałę ale w w/w naświetlarni operator "koparki ręcznej" czyli naświetlarki z G4 AGP uświadomił mnie że z ilustratora to tak jest i często nawet nie przyjmuja takich plików bo to nie ma sensu.

#8 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 05 stycznia 2006 - 14:15

Istnieje taka możliwość, ale przyznam szczerze, że nigdy nie miałem problemów ani na Naszym RIPie ani z wysłanymi plikami :wink:

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2006 - 10:02

Re: virtual printer FreeMX11 Tiger 10.4.3

Nieskuteczne okazują się sposoby stworzenia drukarki LPD localhost w oparciu o sterownik PPD (próbowałem różnych).

Nieskuteczne, bo nie działają, czy nieskuteczne, bo Tobie nie wychodzi? Jak wyglądała procedura stworzenia drukarki?

Freehand w menu Print nie dopuszcza opcji druku do pliku, a tworzenie .ps za pomocą opcji Save PDF as postscript uważam za mało wiarygodne.

Uważasz, ponieważ masz ku temu jakieś przesłanki, czy tak po prostu?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych