Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

klawiatura apple keyboard na PC z Windows 7?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 travi

travi
  • 16 postów

Napisano 13 listopada 2013 - 17:51

Witam. Mam komputer PC z oprogramowaniem Windows 7 64-bit. Chciałbym kupić klawiaturę apple jednak nie wiem czy mi pójdzie na Windowsie. Chciałbym kupić klawiaturę na USB z polem numerycznym. Czy ktoś wie czy to zadziała? :) Czy nie będzie żadnych opóźnień/lagów itp.

#2 DnL

DnL

  • 370 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 listopada 2013 - 18:12

Powinno wszystko działać za wyjątkiem klawiszów funkcyjnych podpisanych pod dany system. Jeżeli jestem w błędzie, proszę mnie poprawić.

#3 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 13 listopada 2013 - 18:13

Wszystko zadziała, tylko się będziesz wkurzał przy pisaniu polskich znaków bo na prawo od spacji jest najpierw klawisz Cmd a dopiero potem Alt. Niestety, żadne przyciski applowe (z wyjątkiem F1, F2 itd) nie będą działały.

#4 DnL

DnL

  • 370 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 listopada 2013 - 18:16

A nie będzie miał możliwości podpisania klawiszy typu Cmd jako inny?

#5 travi

travi
  • 16 postów

Napisano 13 listopada 2013 - 21:13

To kiepsko bo uwielbiam styl apple i choruje na tę klawiaturę :P Niestety nie mogę sobie pozwolić na ewentualne komplikacje bo moja praca opiera się o komputer więc musi być tip-top wszystko. Widziałem na YT filmy gdzie ludzie chwalą sie pomyślą konfiguracją klawiatury apple z windows 7. Jednak korzystam z wielu programów dla webdesignerów i skróty klawiaturowe są niesłychanie ważne dla mnie. Chyba musze kupić Maca :P EDIT Może ktoś jest w stanie polecić dobrą klawiaturę w stylu apple? Może jest aluminiowy odpowiednik? Tylko nie jakiś szajs za 30zł :P

#6 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 13 listopada 2013 - 21:19

Są już takie, mam w firmie, nie pamiętam nazwy, ale jutro dam znać i załączę foto. Wykonane solidnie w każdym razie, i nawet włącznik jest z boku jak w apple :) Koszt ok. 100 zł.

#7 travi

travi
  • 16 postów

Napisano 13 listopada 2013 - 21:45

Będę ci wdzięczny za podanie nazwy. Ja znalazłem tylko "media tech MT 1240" ale nie wygląda zachęcająco:P

#8 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 14 listopada 2013 - 10:20

Wiesz co, takie mam w firmie, wykonane naprawdę solidnie, wersja kolorystyczna biała z touch padem:

Dołączona grafika

i takie z klawiaturą numeryczną:

Dołączona grafika

Firma rapoo, są do dostania np. w Saturnie.
Wykonane solidnie, bardzo zgrabne i cienkie, obudowa stainless steel.
Nie są, jak widzę teraz, super imitacją Applowskich, ale naprawdę wyglądają zacnie na żywo, jak na sprzęt windowsowy.

Rapoo The Ultimate Wireless

#9 travi

travi
  • 16 postów

Napisano 14 listopada 2013 - 13:19

Faktycznie ładna:) Dziękuje ci bardzo ;)
W między czasie znalazłem jeszcze coś takiego :D

[url]http://www.tmart.com/KB100-Bluetooth-Keyboard-White_p120224.html[/url]
[url][/url]

Totalna podróbka, ale pod winde :P
W Polsce jej chyba nie ma do kupienia, ale wyglądem przypomina niemal w 100% applowską klawkę :P

#10 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 14 listopada 2013 - 20:58

Wygląda na plastikową, ale tylko strzelam, bo w z opisu nic nie wynika.

#11 Odin

Odin
  • 10 postów

Napisano 26 grudnia 2013 - 00:05

Temat ma już ponad miesiąc ale właśnie dziś rozgryzałem ten problem.

Klawiatura działa, nie ma lagów i jest w pełni funkcjonalna (po pewnych zabiegach).

Dla potomnych przygotowałem opis, co trzeba zrobić żeby działały klawisze funkcyjne a pozostałe klawisze były na swoim miejscu:
[url=http://uyikl.wordpress.com/2013/12/25/czy-klawiatura-apple-dziala-z-windowsem-tak/]Czy klawiatura Apple działa z Windowsem? Tak. | Uyikl's Blog[/url]

#12 emdzej

emdzej
  • 36 postów

Napisano 26 lutego 2014 - 20:51

Temat ma już ponad miesiąc ale właśnie dziś rozgryzałem ten problem.

Klawiatura działa, nie ma lagów i jest w pełni funkcjonalna (po pewnych zabiegach).

Dla potomnych przygotowałem opis, co trzeba zrobić żeby działały klawisze funkcyjne a pozostałe klawisze były na swoim miejscu:
Czy klawiatura Apple działa z Windowsem? Tak. | Uyikl's Blog



Witam,

Przesiadłem się częściowo z maca na widnowsa i mam pytanie odnośnie applowskiej klawiatury pod windowsem.

Zastosowałem się do wskazań w wątku i udało mi się dostosować klawisze takie jak "głośniej", ""ciszej" oraz przede wszystkim poprzez sharpkeys udało mi się umożliwić zmiane okien ( windowsowskie alt tab) przez cmd tab- podmienilem w tym celu ctrl z commadem aby ten drugi pełnił teraz rolę alta- niestety okazuje się, że przez lata użytkowania maca człowiek przyzwyczaił się do np kopiowania poprzez cmd + c, które teraz jest niemożliwe bo cmd pełni przeciez funckję alta...

czy da sie to jakoś obejć?

bardzo serdecznie proszę o pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych