Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wybuchła ładowarka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2013 - 10:52

Po 10 min od podłączenia urządzenia, które miało 11% wystrzeliło coś w gnieździe, w tym samym czasie wywaliło bezpiecznik w domu i główne zabezpieczenie przed domem. Sam sprzęt nie ucierpiał, na szczęście działa, ale ładowarka i kabel wygląda jak na poniższych zdjęciach.

Dzwonić bezpośrednio do Apple Polska czy gdzie robić z tym porządek, jak myślicie? Sprzęt ma 3.11 równy miesiąc od aktywacji.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wszystko oryginał, nie dokupowane jakieś gówna z Allegro, mam 2 iP5, 1 iP 5S w domu i jednego Mini, wszystko miesięczne, kompletny brak potrzeb dokupienia ładowarki nieoryginalnej, jakby komuś przyszło pytanie do głowy, a sprawdziłem i te od iPhonów niczym nie różnią się od tej dołączanej do iPada Mini 32 WiFi+C

#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2013 - 10:55

Dzwonić bezpośrednio do Apple Polska czy gdzie robić z tym porządek, jak myślicie? Sprzęt ma 3.11 równy miesiąc od aktywacji.


Wysyłasz do serwisu w ramach gwarancji, dostaniesz nowe.

#3 AKURAT

AKURAT
  • 827 postów
  • Skądz tąd

Napisano 03 listopada 2013 - 10:55

dzwoń bezpośrednio na infolinie apple pl

#4 Hawken12

Hawken12
  • 250 postów
  • SkądGorzów Wlkp. Polska

Napisano 03 listopada 2013 - 10:56

Hmm... a gwarancja obejmuję ładowarki? Jak tak to oddaj na nią.

#5 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 listopada 2013 - 10:58

Mi to wygląda na jakiś problem z samym gniazdem, bo niby jak sama ładowarka może eksplodować?

#6 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2013 - 11:03

Jaki problem z gniazdem, skoro od kilku lat w tym gnieździe ładowane są inne i-urządzenia na co dzień i nigdy nic. Kilka dni temu również w nim ładowałem tego iPada, bo jest to miejsce do tego własnie u mnie przeznaczone, a dzisiaj tak sobie wystrzeliła, bez powodu. Sama ładowarka i jej uszkodzenie, to jest pikuś, ale jak pooglądać sobie foty w necie zapalonych od tego sprzętów, już nie wygląda tak różowo, szczególnie, że mój leży na drewnianej szafce, która zajmując się załatwia mi cały 120m2 dom, a to już przestaje być tylko uwalona ładowarka.

#7 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2013 - 11:06

dzwoń bezpośrednio na infolinie apple pl


Po co, szybciej będzie odesłać do serwisu do którego Apple i tak odeśle go.

Hmm... a gwarancja obejmuję ładowarki? Jak tak to oddaj na nią.


Masz gwarancje na cały zestaw a ładowarka czy słuchawki w iPhone są jego integralną częścią.

#8 AKURAT

AKURAT
  • 827 postów
  • Skądz tąd

Napisano 03 listopada 2013 - 11:27

Po co, szybciej będzie odesłać do serwisu do którego Apple i tak odeśle go.



Masz gwarancje na cały zestaw a ładowarka czy słuchawki w iPhone są jego integralną częścią.



po to żeby zgłosić problem, nie jest to wina użytkownika ale ewidentnie wadliwa ładowarka. W necie jest sporo fot wybuchających ładowarek i tu nie chodzi tylko o wymiane. Ja bym tak tego nie zostawił, następnym razem niech Ci tak w ręce pierdyknie ...

#9 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2013 - 11:33

po to żeby zgłosić problem, nie jest to wina użytkownika ale ewidentnie wadliwa ładowarka. W necie jest sporo fot wybuchających ładowarek i tu nie chodzi tylko o wymiane. Ja bym tak tego nie zostawił, następnym razem niech Ci tak w ręce pierdyknie ...


Tak, a psujące się iPhone i iPady też zgłaszać, przecież to nie jest wina użytkownika, że się popsuły. Nawet u nas na forum jest pełno postów o popsutych iPhone/iPadach, więc zjawisko gigantyczne.

Co do ładowarki, przecież nic nie wybuchło, to nie granat, szyb nie powybijała, nie pokaleczyła nikogo, dokonała żywota jak każde elektroniczne urządzenie, tyle tylko, że bardziej spektakularnie niż zazwyczaj, ale żadnego zagrożenia tym dla użytkownika nie stworzyła, bo inaczej nie miałaby znaku CE i nie mogłaby być sprzedawana w EU. Ale słowo "wybuch" w ostatnich latach taką furorę robi, że trzeba o wybuchających ładowarkach pisać. :)

#10 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 03 listopada 2013 - 11:39

następnym razem niech Ci tak w ręce pierdyknie ...


... to paluszki Ci urwie !!! Toć to nie wybucha(w dosłownym tego słowa znaczeniu).

#11 minimal-x

minimal-x
  • 149 postów

Napisano 03 listopada 2013 - 14:45

... to paluszki Ci urwie !!! Toć to nie wybucha(w dosłownym tego słowa znaczeniu).


Ładowarka nie wybuchnie ale na wskutek zwarcia bateria w ipadzie czy iphonie może pierdyknąć :)

#12 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2013 - 14:55

Ładowarka nie wybuchnie ale na wskutek zwarcia bateria w ipadzie czy iphonie może pierdyknąć :)


Układ ładowania jak i sama bateria mają swoje zabezpieczenia przed czymś takim.

#13 Hawken12

Hawken12
  • 250 postów
  • SkądGorzów Wlkp. Polska

Napisano 03 listopada 2013 - 14:59

... to paluszki Ci urwie !!! Toć to nie wybucha(w dosłownym tego słowa znaczeniu).


Gdzie paluszki! Odpierniczy do ramion!

#14 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 listopada 2013 - 13:59

To na zdjeciu to jest oryginalna ladowarka od Mini? Nie pasuje mi to wyzłobienie miedzy bialym a szarym plastikiem, powinno chyba byc gladkie przejscie. Pytam bo pierwsze co pomyslalem, ze to chyba nie jest oryginal.

#15 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2013 - 14:28

Sam sobie nie podmieniłem, kupując każdy sprzęt zafoliowany, nie na bazarze, a w iSpot czy Cortland Poznań, nie ma opcji, żeby coś takiego miało miejsce, poza tym potwierdzony już oryginał, bo właśnie było w Cortlandzie z reklamacją, więc możecie nie analizować dalej. Jak się zakończy temat napiszę. Dzisiaj dostałem natychmiast dużą ładowarkę 12W, zrobili zdjęcia, dzwonili do Apple i rozmawiali sporo, przesyłając foty i prosili o kilka dni cierpliwości, firma jest zaniepokojona i na pewno będą tego pozytywne dla mnie konsekwencje.

#16 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2013 - 17:33

No to mamy wojnę z Apple i Cortland, dostałem odpowiedź: "Witaj, diagnoza Twojego sprzętu została zakończona. (Zlecenie numer 35388, numer seryjny: f4kl1025f19k). Dostarczone urządzenie nie jest oryginalną ładowarką Apple. Proponujemy zakup oryginalnej ładowarki Apple“ Wg mnie, jestem na straconej pozycji, bo jak mam udowodnić, że nie jestem wielbłądem. Nigdy nie kupiłem nawet kabla do starego typu, ani nic ku^&$%#^&&@#wa mać, co jest podróbą i niepewne, zawsze iSpot czy Cortland i oryginał, a oni mi wyjeżdżają z taką diagnozą ... żenada. Mam w domu 4 urządzenia, z tego typu ładowarkami, 2 iPhony 5 jeden roczny ma syn po mnie, drugi miesięczny żony, trzeci 5S mój ma dwa tygodnie kupiony w Berlinie, do tego iPad Mini kupiony w iSpot w Poznaniu w Browarze. Każde urządzenie otwierałem osobiście z folii, nowe, nie z Allegro, nie z bazaru, każde od Reselera lub 5S z Berlina z salonu, wychodzi na to, że robią z nad debili, a my musimy to znosić i nic z tym nie da się zrobić, bo jak niby teraz udowodnić te fakty, które miały miejsce przynajmniej u mnie są prawdziwe? SZOK.

#17 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 listopada 2013 - 19:33

Nie rozumiem. Przy oddawaniu ladowarki potwierdzili, ze jest oryginalna, dostales w zamian nowa, 12W a teraz pisza, ze Twoja nie jest oryginalna i masz sobie kupic? W ilu miejscach na raz skladales reklamacje? :P

#18 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2013 - 19:50

Nawet mnie już nie denerwujcie, nie mam rozdwojenia jaźni, nie jestem jakiś popieprzony, w jednym miejscu byłem, nie wiem czy oni są normalni ale mało mnie to już obchodzi, jutro długo będą wspominać moją wizytę jak od nich wyjdę.

#19 matuszek

matuszek
  • 115 postów

Napisano 05 listopada 2013 - 07:38

To na zdjeciu to jest oryginalna ladowarka od Mini? Nie pasuje mi to wyzłobienie miedzy bialym a szarym plastikiem, powinno chyba byc gladkie przejscie. Pytam bo pierwsze co pomyslalem, ze to chyba nie jest oryginal.


Mam takie same żłobienia w ładowarce do mini. Przed chwilą nawet z ciekawości sprawdziłem. Od strony gniazda usb jest gładkie przejście, od strony bolców jest niewielka przestrzeń. A mam oryginalną ładowarkę kupioną z iPadem w komplecie w iSpot we Wrocku. Ktoś chce ewidentne zrzucić winę na kogoś innego...

#20 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2013 - 12:36

Okazuje się, że padłem ofiarą oszustwa, na jakim etapie już nie dojdziemy, tylko ja jeden wiem, że wszystko było jak powinno, wcześniej już o tym pisałem i nie będę się powtarzał, folia, naklejki, sam rozpakowywałem, nie z Allegro itd. itd.

Jakimś cudem w moim kartoniku trafiło się to gówno, a dzisiaj już gołym okiem wiem, jak wygląda prawdziwa, a jak „prawdziwa“ ładowarka tego typu, a poniżej zdjęcia. Nie da się zrobić fotki Nr seryjnych, które są na ściance wewnątrz, widoczne od strony USB, żeby odczytać polecam lupę.
Oryginał jest nadrukowany ledwie widoczny, szary, podróba rzuca się w oczy, samo wypełnienie CE, a nie kontur jak w oryginale, do tego pełny mocny druk całej reszty treści, gdzie oryginał jest blady i tylko tak można rozróżnić na oko biorąc do ręki. Radzę od dzisiaj po odpakowaniu sprawdzać ten detal, bo nie dość, że wychodzi się na idiotę po miesiącu od zakupu, to do tego można stracić sprzęt.
W iSpot nie jestem w stanie udowodnić po tym czasie nic, więc nawet nie będę robił scen, aczkolwiek przejeżdżając wstąpię i opowiem, w czym rzecz, może ktoś jeszcze trafi na taki przekręt, to będzie można bardziej uwiarygodnić sprawę, ale musi to nastąpić podczas odpakowywania sprzętu na ladzie przy zakupie, co od dziś niniejszym będę czynił zawsze.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#21 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2013 - 12:53

Faktycznie na oryginalnych jest jeszcze napis Flextronics. A że iPad był zafoliowany to nic nie znaczy, zafoliowane to przecież nie problem, foliarki kosztują grosze na alledrogo. Mógł to być np. zwrot przez klienta i np. ładowarka była popsuta, to wymienili w serwisie, zapakowali i puścili na rynek.

#22 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 05 listopada 2013 - 13:08

Ale oficjalny serwis chyba nie powinien używać tanich chamskich zamienników?Kolega kupił w Cortlandzie.Pytanie tylko, skąd ten Cortland wziął ten sprzęt. Czy nie kupił gdzieś na aukcji na przykład.

#23 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 05 listopada 2013 - 13:42

Nie powinien i co z tego? Prócz tego to nie oficjalny serwis, ale oficjalny reseller. Dlatego lepiej rezygnować z pośredników, bo później wychodzą jaja, że ktoś coś podmienił, a skoro ktoś to na pewno użytkownik.

#24 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2013 - 13:52

Tak jak napisałem, ten temat to przestroga, mimo, że tylko ja wiem jak jest na prawdę i nikt nie musi mi wierzyć, ale od dziś ja przynajmniej nie wyjdę z zakupem, przed jego rozpakowaniem na ladzie i sprawdzeniem, zawiodłem się mocno i to zostawi u mnie ślad na zawsze.

#25 reperatorium

reperatorium
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 listopada 2013 - 02:30

Kiedyś zrobiliśmy test porównawczy ładowarek do iPhone - jak rozpoznać oryginał od zamienników.
[ATTACH=CONFIG]18629[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]18630[/ATTACH]
dokładne zdjęcia na naszym facebooku
www.facebook.pl/reperatorium




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych