Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mavericks na starszych (obsługiwanych) komputerach


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
97 odpowiedzi w tym temacie

#76 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 stycznia 2014 - 20:21

no tak tego się spodziewałem ;-) - po prostu nie lubię płacić za coś 2 razy bo w końcu już go mam i kupując sprzęt poniekąd poniosłem również koszt oprogramowania ;-) no ale nic kończę aby nie robić spamu - dzięki za informację


No nie,ponieważ to jest system,który przysługuje poprzedniemu właścicielowi.

#77 odmisz

odmisz
  • 2 postów

Napisano 20 stycznia 2014 - 13:07

Cześć. MBP A1212 - late 2006, obecnie mam 10.6.8 i po jakimś comboupd zaczął mnie trochę irytować więc pomyślałem o 10.9. Wydaje mi się że nie pociągnie tego systemu, z app stora nie chce się zainstalować ale kolega twierdzi że instalacja na czysto przyniesie efekty i będę zadowolony. Przeszukałem ten temat i nie znalazłem informacji o tych dziadkach, choc kilku użytkowników roczników 2007 mocno zachwala. Jak myślicie ?

#78 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 20 stycznia 2014 - 13:16

Cześć. MBP A1212 - late 2006, obecnie mam 10.6.8 i po jakimś comboupd zaczął mnie trochę irytować więc pomyślałem o 10.9. Wydaje mi się że nie pociągnie tego systemu, z app stora nie chce się zainstalować ale kolega twierdzi że instalacja na czysto przyniesie efekty i będę zadowolony. Przeszukałem ten temat i nie znalazłem informacji o tych dziadkach, choc kilku użytkowników roczników 2007 mocno zachwala. Jak myślicie ?

A co chcesz instalować skoro Twój macbook nie jest wspierany przez 10.9 ?
Nie zainstalujesz.

#79 odmisz

odmisz
  • 2 postów

Napisano 20 stycznia 2014 - 13:53

Czytać też potrafię, dlatego weryfikuje i dopytuje i pytam o doświadczenie bo według specyfikacji 10.7.5 to max, ale chciałem zweryfikować na bazie użytkowników którzy może jakoś to zrobili. Ale rozumiem że skoro tak jest napisane to tak musi być. Przyzwyczajenie z windy, gdzie można było na wszystkim instalować wszystko. Dziękuje i pozdrawiam.

#80 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 20 stycznia 2014 - 15:33

Wersji z Apple App Store nie zainstalujesz. Być może coś z projekt x_86 by się dało zrobić. Jeśli lubisz protezy oczywiście...

#81 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 stycznia 2014 - 22:43

Zaraz Ci dam warna za takie 'protezy'.

#82 oper-11

oper-11
  • 14 postów

Napisano 27 lutego 2014 - 02:20

Pobrałem dziś aktualizację 10.9.2 i okazało się że w przeglądarkach Firefox i Gogle Chrome zniknęły pionowe paski na prawym brzegu ekranu służące do szybkiego przewijania stron. MacBook Pro z 2008r. 2.5 Ghz, GF 8600GT, 3GB RAM

#83 ibiz

ibiz
  • 1 postów
  • SkądKraków/Jaworzno

Napisano 23 marca 2014 - 10:06

MacBook Pro '13 2010 Cześć, Ja również dość szybko zainstalowałem nową wersję systemu na swojego MacBooka Pro ''13 z 2010. Mam dokładnie procesor 2.3 GHz Intel Core i5 z 4 GB Ramu + Dysk HD. Początkowe zadowolenie z pracy nowego systemu w tej chwili uległo wielkiemu niezadowoleniu. Nowa wersja OS zdecydowanie pogorszyła pracę mojego kompa zarówno wydajność narzędzi z jakich korzystam jak i czas pracy baterii. Faktem jest, że korzystam przede wszystkim z pakietów biurowych (M Office 2011 + Write/Keynote) + Internet (Safari/Chrome) + to co każdy ma na swoim Macu. Tak jak kiedyś nie widziałem kółeczka, tak teraz znam je na pamięć i zaczynam już nerwowo reagować po 30 sek oczekiwania na załadowanie się strony czy przełączenie między oknami. Uruchomienie dokumentu typu prezentacja czy plik tekstowy z poziomu Findera trwa po 10/20 sek - kiedyś następowało to momentalnie. Spadek czasu pracy na baterii jest już dla mnie zupełnie niezrozumiały, kiedy przeglądanie stron na baterii mogłem robić godzinami (4/5 h na zredukowanym wyświelaczu) teraz jest to max 2h przy uruchomionym Safari/Finder i kilku aplikacjach typu iTunes. Swoje "uwagi" przekazałem do serwisu, zalecają zakup dysku SSD i pamięci - sorki ale takie "teksty" słyszałem kiedy miałem Windowsa, czy Waszym zdaniem to jedyne rozwiązanie? Czy powrót do wcześniejszej wersji systemu OS jest dobry pomysłem z mojej sytuacji? Faktem jest też że aktywnie korzystam z Time Machine, czy to wpływa na obniżenie wydajności pracy Maca? Czy po przywróceniu poprzedniej wersji systemu OS odzyskam zawartość dysku z Time Machine? Wolę się upewnić bo mam tam masę "tajemnic rodzinnych" :cool: Rozmawiałem też z innymi użytkownikami macu, mają podobne spostrzeżenia i propozycje dot powrotu do poprzedniej wersji. Dodam, że instalowałem wszystkie pojawiające się aktualizacje OS. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam! Tomek

#84 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 marca 2014 - 11:32

Cześć,

Ja również dość szybko zainstalowałem nową wersję systemu na swojego MacBooka Pro ''13 z 2010. Mam dokładnie procesor 2.3 GHz Intel Core i5 z 4 GB Ramu + Dysk HD.
Początkowe zadowolenie z pracy nowego systemu w tej chwili uległo wielkiemu niezadowoleniu. Nowa wersja OS zdecydowanie pogorszyła pracę mojego kompa zarówno wydajność narzędzi z jakich korzystam jak i czas pracy baterii.

Faktem jest, że korzystam przede wszystkim z pakietów biurowych (M Office 2011 + Write/Keynote) + Internet (Safari/Chrome) + to co każdy ma na swoim Macu.
Tak jak kiedyś nie widziałem kółeczka, tak teraz znam je na pamięć i zaczynam już nerwowo reagować po 30 sek oczekiwania na załadowanie się strony czy przełączenie między oknami. Uruchomienie dokumentu typu prezentacja czy plik tekstowy z poziomu Findera trwa po 10/20 sek - kiedyś następowało to momentalnie. Spadek czasu pracy na baterii jest już dla mnie zupełnie niezrozumiały, kiedy przeglądanie stron na baterii mogłem robić godzinami (4/5 h na zredukowanym wyświelaczu) teraz jest to max 2h przy uruchomionym Safari/Finder i kilku aplikacjach typu iTunes.

Swoje "uwagi" przekazałem do serwisu, zalecają zakup dysku SSD i pamięci - sorki ale takie "teksty" słyszałem kiedy miałem Windowsa, czy Waszym zdaniem to jedyne rozwiązanie? Czy powrót do wcześniejszej wersji systemu OS jest dobry pomysłem z mojej sytuacji?

Faktem jest też że aktywnie korzystam z Time Machine, czy to wpływa na obniżenie wydajności pracy Maca? Czy po przywróceniu poprzedniej wersji systemu OS odzyskam zawartość dysku z Time Machine? Wolę się upewnić bo mam tam masę "tajemnic rodzinnych" :cool:

Rozmawiałem też z innymi użytkownikami macu, mają podobne spostrzeżenia i propozycje dot powrotu do poprzedniej wersji. Dodam, że instalowałem wszystkie pojawiające się aktualizacje OS.

Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam!

Tomek


Twój problem polega na tym, że ciągle pobierasz aktualizacje.
Jeśli tak robisz, to musisz dostosować się do wymogów producenta. Dlatego w serwisie radzą dołożenie ramu i SSD.
Twoja sytuacja uzależniona jest od tego, czy masz inne maki z najnowszym systemem i urządzenia z iOS7. Jeśli tak, to niestety musisz się zdobyć na wyłożenie kasy na ram i SSD.
Jeśli nie masz innych urządzeń, to swobodnie możesz pracować na starym systemie, ciesząc się dawną wydajnością. Ale wtedy, jak ci ktoś przyśle dokument w nowym formacie będziesz miał problem.

#85 asz

asz
  • 2 postów

Napisano 25 marca 2014 - 14:39

OSX Mavericks Wiesz, co i ja tak też miałem. Spowolnienie działania systemu, kręcące się kółeczko itp. długie ładowanie systemu - 1:50, długie wyłączanie systemy, spowolnione działanie Photoshope, przewijanie i kasowanie zdjęć spowolnione, długie odświeżanie folderów. Restart pamięci nic nie pomógł. Zainstalowałem system bezpośrednio z appstore na Snow Leopard (najpierw go zaktualizowałem na full). Po kilku dniach powróciłem do Snow i znowu lapek przyspieszył. Dalej mam chęć podniesienia systemu, ale już poprzez bootowalny pendrive po uprzednim sformatowaniu dysku (a nie jak poprzednio po nałożeniu), następnie z Time Machine przywrócę programy i ustawienia. Może tak będzie lepiej. Co o tym koledzy myślicie? Pozdrawiam. Andrzej _______________________________________________ MacBook Pro (13-inch, Early 2011) Dual-Core i5 / 2.3 GHz / 4 GB / 320 GB 5400 rpm. Intel HD Graphics 3000 256 MB

#86 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2014 - 09:28

[MOD]Na forum zabronione jest sztuczne podbijanie tematu, nic niewnoszącymi postami.
Jest to traktowane jak SPAM i karane ostrzeżeniem.
Posty podbijające usunąłem, następnym razem ukarzę ostrzeżeniem.[/MOD]

#87 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 marca 2014 - 22:57

Mnie zastanawia czy iWork 08' który uruchamiał się sprawnie od 4 do 10 sekund (Snow Leo) a teraz (Mavericks) zajmuje mu postawienie każdej z app - najdłużej pages - spokojnie ponad 40 sek to wina tego, że iWork jest już stary i przydałaby się aktualizacja do obecnego stanu rzeczy? Czy raczej jest to wina sprzętu (info w dopisku mojego posta)?

#88 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 29 marca 2014 - 23:09

iWork '08 nie jest kompatybilny z Mavericks.

#89 0wczar

0wczar
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKielce

Napisano 04 czerwca 2014 - 09:36

Założyłem ten temat a dopiero wczoraj zainstalowałem Mavericks. Moja konfiguracja: MBP 15" late 2008, 8GB ram, SSD + Apple Cinema Display 27". Pierwsze co rzuca się w oczy to dłuższy start systemu. Ale gdy się już uruchomi, system chodzi płynniej aniżeli "Mountain Lion". Safari nie dostaje zadyszki (czyli piłeczka + biały ekran) przy wielu otwartych zakładkach. Często pracuję na otwartych PS CC, Safari, Spotify, Reeder, Word, Skype, Sparrow, Tweetbot. Jest lepiej ale zauważyłem, ze system często korzysta z full zasobów pamięci Ram, dzięki czemu pracuje się zauważalnie przyjemnie. Jest płynniej, troszkę szybciej i bez ścinek. Warto.

#90 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 sierpnia 2014 - 18:44

No właśnie , po czym zauważyłeś ,że system korzysta z pełnych zasobów RAM - iStatem? coś mi się wydaje ,że iStat wprowadza w błąd tym korzystaniem z Ramu

#91 jaro27

jaro27
  • 13 postów

Napisano 22 listopada 2014 - 16:16

Witam a ja mam imaka g5 late 2006 procesor 2 ghz intel core duo ram 2gb i pytanie czy jest możliwość zainstalowanie mava

#92 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 22 listopada 2014 - 16:29

Witam a ja mam imaka g5 late 2006 procesor 2 ghz intel core duo ram 2gb i pytanie czy jest możliwość zainstalowanie mava

Nie. Tylko procesory Intel.

#93 arekm24

arekm24
  • 4 postów

Napisano 28 kwietnia 2015 - 19:44

Witam wszystkich,

 Sam nie wiem z którego roku mam MacbookaPro :-(

 Z profilu systemu wynika, że MacBook Pro 2.2, procek 2,3GHz Intel Core 2 Duo i 4GB ramu.

 Oczywiście 15 cali...

 Jaki mogę updatować system (obecnie Snow Leopard- 10.6.8) ???

 Dziękuję z góry za odpowiedź.

Jeśli potrzeba więcej info to dajcie znać.



#94 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 kwietnia 2015 - 19:52

Wydaje mi się, że możesz nawet Yosemite wgrać. Wejdź w raport systemowy (klikasz na jabłko, a później Ten Mac). Pokaże ci się dokładna specyfikacja i model.

Sprawdziłem dokładnie i masz Maca z 2006 roku. Maksimum to 10.7.5.


Użytkownik Danioo edytował ten post 28 kwietnia 2015 - 19:54

iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#95 arekm24

arekm24
  • 4 postów

Napisano 29 kwietnia 2015 - 19:52

Danioo. Dzięki za odpowiedź. 

Czyli pozostaje mi aktualizacja do 10.7.5 (Lion)?

Kurcze... nie wiedziałem, że aż tak stary jest mój Maciuś:-)  Stary, ale cieszy tyle lat :-) 



#96 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 kwietnia 2015 - 20:10

Tak. Po za tym to jeszcze wersja pre-unibody. To jeden z pierwszych maców na Intel'u.


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#97 Bluepl

Bluepl
  • 3 postów

Napisano 29 sierpnia 2020 - 13:09

Czy ktoś posiada instalke do Mavericka ?



#98 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 sierpnia 2020 - 15:35

https://myapple.pl/f...rost-od-apple/

 

Bo szukanie to wyzwanie, że tak wierszem powiem.
To jest wątek z 2015, więc go z radością zamknę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych