Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

autostart aplikacji z parametrami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 14 października 2013 - 00:25

Witam,
Mam następujący problem: chcę poniższe polecenie
/Applications/Blender/blender.app/Contents/MacOS/blender -b /Applications/Blender/slave.blend --addons netrender -a
wykonać podczas startu systemu.
Wpisując powyższe w terminalu wszystko działa poprawnie.
Stowrzyłem sobie w Automatorze aplikację, gdzie wkleiłem powyższy kod do akcji "Run Shell Script". Aplikację tę dodałem do listy autostartu w preferencjach. Skrypt podczas startu systemu ładnie się uruchamia, ale cały czas jest widoczny (na górnym pasku kręci się zębate kółko i w doku jest ikona automatora). Ten stan rzeczy trwa tak długo do puki nie zamknę uruchomionej przez ten skrypt aplikacji (Blender). Nie pomaga nawet wymuszenie zamknięcia tego skryptu przez killall nazwaskryptu.

W jaki sposób uruchomić potrzebny mi kod, by nie pojawiała się żadna dodatkowa aplikacja (w tym przypadku pojawia się stworzona przezemnie w automatorze aplikacja)?
Czy powyższe polecenia można w jakiś sposób zapisać, np. jako skrypt samouruchamiający się?

Przepraszam za być może lamerskie pytania, ale nigdy nic nie programowałem na OSX.
Wójek google coś milczy w takich przypadkach, albo nie umiem go odpowiednio "poprosić".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych